41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Borg
    #4312
    Miazhogy beigérték, mégsem volt?

    A steam newsban pár hete jelentették be, hogy dolgoznak rajta, és egy updateben benne lesz. És screenshotok is voltak róla.
  • NeoMaN
    #4311
    beígérték, mégsem volt. ilyen alapon a wolf3d-hez is jöhet a hdr peccs
  • NeoMaN
    #4310
    ezért mondom hogy átverés
  • Borg
    #4309
    "mint ahogy HL2 se látott HDR-t."

    khm... eddig. De már készül az update.
  • Inquisitor
    #4308
    Csillogó víz? Szerinzem a Morrowind csak DX8-as :)
    Heat efektet meg a jó öreg Matrox G400 is tudott a maga kis EMBM-jével DX6 idején ;)
  • NeoMaN
    #4307
    DX 9 effektek:
    csillógó víz
    csillogó padló
    heat effekt
    ennyi. Parasztvakítás az egész.
    Stalker sose látott dx9-et, mint ahogy HL2 se látott HDR-t. Vakítás az egész.....
  • Inquisitor
    #4306
    Pont a STALKER? Én nagyon várom, de eddig egy DX7-es!!! lopot Alphat láttam, meg egy halom állítólag DX9-es, még DX8 promónak se látszó screenshotot. De majd meglátjuk. Én nem szidtam a 6600 vagy 6800GT kártyákat, most jó árban vannak, de pl. egy 9800-ról nem érdemes váltani 6600-ra ... 100e-ért meg nem vennék VGA-t.
    Én megváro amíg kinövi a PCIE a gyerekbetegségeit, mert ...
    Nos amit eddig olvasgattam, abból olybá tünt, hogy a PCIE kártyák lasabbak soxor az AGP verziónál (R9600XT vs X600, 6600GT AGP vs 6600GT PCIE), ami szerintem a nem tökéletes kiforrotságot mutatja.
    Majd Év végére/elejére veszek egy aktuális HighTech kártyát ... középkategóriából ;)
  • dan104
    #4305
    Ennyire jóban lennénk?
    Nem tudom,hogy mennyire sok,de azt tudom,hogy mire ki lehetne használni a 6600 előnyét addigra sehol nem lesz,nem fog annyi időt eltölteni a csúcson mint a 9800
  • czky
    #4304
    Én is ugy akarom, hogy akkor minden megy piacra: alap, proc, ram, vga, táp, hang stb...
  • Gabesz amd64
    #4303
    Hát jah Én is várok még él évet egy PCI-ex-esre!
  • Gabesz amd64
    #4302
    Ati Radeon 11k! :D
  • czky
    #4301
    6800GT. Volt annyi lóvém hogy megvehettem volna, de nagyon sajnáltam volna érte a 90k-t! Majd 1 félév múlva. Akkor talán olcsóbb lesz!
    Amúgy szerintem nincs olyan cucc a világon, ami mindenkinek abszolult megfelel.
  • Gabesz amd64
    #4300
    "Hány játék alkalmazza?"

    Elég ok barátocskám elég sok!
  • Gabesz amd64
    #4299
    nem veszel rá mérget!Hah. :DDDD
    A Stalker az kezelni fogja elmondanám neked!meg az összes többi ami ez után ön ki!Ahogy meg írtad a Far cry-hoz meg kiadtak patchot hogy jobban fusson!
  • Gabesz amd64
    #4298
    6800Gt is szidták lejebb nem is értem akkor milyen VGA-t akartok Ti?
    HyperMegaProGtULtra vagy mi? :D

    De ha eladtad volna milyen kártyát vettél volna?erre kiváncsi lennék!
  • Inquisitor
    #4297
    Mondjuk én csak a FarCry PS3.0 vs 2.0c tesztet láttam, avagy mennyivel gyorsabb vagy szebb kérdéskört. Ott a majdnem semmi, és a semmi volt az eredmény, igaz a FarCry összes patchel együtt is max. részlegesen PS3.0-ás. Szóval majd meglátjuk. Csak addigra GF7 meg Radeon 10K lesz soron ;)
  • dan104
    #4296
    Emlékszel mikor jelent meg a direct x 9?
    Hány játék alkalmazza?
    Ez csak egy példa.......
  • Inquisitor
    #4295
    Erre nem vennék mérget, de meglehet. Viszont mire eljön a PS3.0 ideje ... nos addigra már PS4.0 kártyák lesznek piacon ;)
  • czky
    #4294
    Ha adsz rá pénzt, én megveszem azt a kártyát és kiteszem disznek. :)Ahhoz kellene 1 alaplap, 1 proci is. Ennyi pénzt soha nem adnék vga-ért. De 1 6800gt az jöhet 90ezerért :) + 1 500W-os tápegység 20ezerért :). Nem adom ám el! :)
  • Gabesz amd64
    #4293
    De fellendült ez a topic!! :DDD
  • Gabesz amd64
    #4292
    És milyet veszel?130k-ért x850xt-t?gratulálok!
  • Gabesz amd64
    #4291
    Jó most ég tartja meg minden de mi lesz ha jönnek az új gémek akkor a PS3.0 befigyel a 6600-on és 9800 elvérzik...
  • Gabesz amd64
    #4290
    Nem mondom hogy fogd be a szád!mért mondanám...

    Én is megtenném azt hogy ha lenne pénzem..
    Na mindegy
  • czky
    #4289
    Szerintem meghirdetem inkább és eladom.
  • dan104
    #4288
    Ha valakit érdekel én ma majdnem lecseréltem a club3d9800pro-mat egy msigf fx 6600gttd-re!
    De hála istennek megmentettek tőle,5 hozzáértő számítástechnikai üzlet tulajdonos véleményének köszönhetem!!
    Nem másért akartam cserélni csupán kíváncsiságból(annyira dícsérték a szaklapok) és csak 5 rongyot kellett volna rádobnom!
    De azt hiszem az mindent elárul hogy egy 2 éves konstrukció tartja a szintet egy vadi új teknicskával!!
  • Raszkolnyikov
    #4287
    Írjál levelet a Club3D-nek. Mert az én gépembe még csak csak beleköthetnek,de a tiédbe már nehezen.
  • czky
    #4286
    Ja meg az előbb próbáltam ki a Street Racing Syndicate játékot/undorító, senkinek nem ajánlom/, beállítgattam fullosra a grafikát, és mi történt???? Na mi??? Akadozott a game!!! Na neeeeeeeeeeeee!!!!!
  • czky
    #4285
    Én legszívesebben eladnám!!!
    Egyetértek veled.
  • Raszkolnyikov
    #4284
    Tök igazad van. Most már én is kezdem megbánni a dolgot,de akkor a faszért írják mindenol azt,hogy a középkategória királya, meg hogy szarrá veri a 9800por-t. A prohardver is elmehet bús p*csába meg az össze többi teszt oldalal együtt.
  • czky
    #4283
    Figyelj!
    Az az ő dolguk, hogy mit vettek.
    Ez meg az enyém. Csak azért mert másnak nincs rá pénze akkor én már fogjam is be a pofámat? Nagyon sajnálom hogy nem tud mindenki ilyet venni. Ha lenne annyi pénzem akkor mindenkinek vennék ilyet aki csak kér.
  • Gabesz amd64
    #4282
    Ne panaszkodjál!nem mindenki teheti meg hogy ilyen kártyát vegyen!
    Múlthéten néhány srác 23k-ért vett Fx5700-et és annak nagyon örült hogy ilyet tudott venni!Szal nem kell a
  • Gabesz amd64
    #4281
    Ne izgulj nem fogok tűzet szitani inkább hagyom a fenébe
  • Narancs
    #4280
    Később majd érezni fogod, ha lesz vmi über ütős gém...én majd akkor cserélek, ha 800*600 is akad minden...de addig marad a jó öreg 9800pro...
  • czky
    #4279
    13k val volt több. Nem teljesítette a kártya az elvárásaimat. Látható javulást nem hozott, mivel a 9800ason sem akadt nekem semmi. Csupán a 2003-as teszteredmények mutatnak különbséget.
    9800pro alapon 6000pont, tuningal 6500pont
    6600gt alapon 7700pont, tuningal 8900pont
  • Narancs
    #4278
    Vissza lehet azt még cserélni...
    Mennyit kellett rádobnod a 9800pro -ra?
    Kb mennyivel jobb?
  • czky
    #4277
    Én sajnos megtettem. Lecseréltem a 9800promat egy 6600gt-re. Mondanom se kell, hogy iszonyatosan sajnálom a pénzt amivel többe került ez a kártya!!!
  • Narancs
    #4276
    Igazából nem értem mi a vita tárgya, pedig visszaolvasta csomót.
    Szal tesztekből az jön le, hogy AA&AF nélkül eléggé ráver a 6600GT a 9800PRO -ra, ám amint be van nyomva az FSAA, rögvest kb 1 szinten vannak, van ahol 6600gt jobb 1-2% al, van ahol meg 9800PRO. Ez azért van azt hiszem, mert bár mindkét kari 8 pipe -os, a 6600gt csak 128bites, így FSAA használatánál eléggé leesik a teljesítménye.
    9800PRO ára eléggé lement 6600GT -nek köszönhetően "figyingekért" vesztegetik PH!-n...
    Én biztos nem adnék 10K -t azért, hogy alig jobb kártyára cserélhessem a 9800PRO -mat.
    De akinek megéri cserélje le persze...
  • Narancs
    #4275
    Csak kiegészítettem a felsorolást, egy szóval sem cáfoltam vagy állítottam az általad lent leírtakat. Sorry ha úgy jött ki, csak azért írtam oda hogy 4x2, mert sokan azt hiszik, (sőt még tesztoldalakon is úgy jelölik) hogy 8x1, ami faszság, és nem ugyanaz mint a 4x2 -es felépítés...
  • Inquisitor
    #4274
    Meg 2,5x akkora watt fogyasztás ... meg hőleadás.
  • Inquisitor
    #4273
    És? Van köztük 2 genráció, meg 2x akkora órajel, és éppen hogy ....