41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Ability
    #4112
    Hát igen, ez így van. :) Bár én csak a gyakorlatról beszélek, az elmélet nem érdekel!
  • Gabesz amd64
    #4111
    a 2 procis lapok azok nem játékra valók hanem szervergépbe!
    most általában olyan játékokat csinálnakami igen felejtősek,egyszer játszanak vele azt félre rakják legálábis szerintem így van!
  • Gabesz amd64
    #4110
    hát a hightech VGA-nál pesze hogy számit azaz a régi vga-kon is jelentős volt(fx5950,9800Xt)Az új kártyáknál is így van ha jól tudom.Az alatta levőkön már gáz a helyzet mert nem 256bit-tel rendelkeznek hanem 128 és 64 bittel.Itt a 9600 és 5700 -alatti kártyákról beszélek.és ha csak 128 bites a memória és 256Mb-os akkor elég gyenge,fele teljesítményt produkál!

    inkább 128 Mb-osat vegyél!
    Már nem arra törekszenek a VGA gyártok hogy minél nagyobb memoriát rakjanak rá hanem a fútószalagokkal akarják jobbá tenni a VGA-t...
  • Ability
    #4109
  • Ability
    #4108
    ""Jó baromnak tartom, aki ilyet megvenne..." miért is? én direkt vennék egyet hogy tudjam mire lenne képes!"

    Azért mert ez sem kompatibilis teljesen mindennel. És most ne is várj töllem magyarázatot, ott van példának a 2 processzoros alaplapok. Ebben az esetben sem tudja minden alkalmazás kihasználni mindkettőt, hanem előfordulhat olyan is amikor csak az egyik modul kezelésére képes!

    Egyébként ha Neked olyan sok pénzed van akkor próbálgasd csak... :) Csak aztán nehogy pofára ess, amikor úgymond van négy VGA-d és a gami csak egyet képes kezelni, vagy esetleg hamar elavultá válik ez a technológia, és fölöslegesen dobtál ki sok pénzt. Volt már ilyenre példa! :P
  • Ability
    #4107
    Kedves Gabesz!

    Nem griffeskedek, csak leírtam a véleményem, aminek természetesen nem felétlen kell egyeznie a Tiéddel!

    Egyébként meg azt írtam, hogy nem mindegyik játék kompaibilis vele, ami nem azt jelenti, hogy az összes játéknál szar! Csupán annyit, hogy a régebbi játékok nem biztos, hogy együtt tudnak működni vele. Még most mondom, hogy ez nem az őskövületekre vonatkozik, hanem akár egy fél évvel ezelőtt kiadott játék is lehet ilyen.
  • brian505
    #4106
    Még azt szeretném kérdezni hogy sokat számít-e az hogy 128MB-os vagy 256MB-os?
    Persze, gondolom mert az egyik a duplája a másiknak, de lényeges?
    Mert talán jobban szeretnék 256MB-set. Érdemes beruházni egy 128MB-sre hogyha mondjuk az 6600GT?
  • Gabesz amd64
    #4105
    Kivel smárolsz ottan Teee

    oké 56 k! na mindegy de ezt nem kell összetéveszteni azzal hogy idd ki vagy vidd ki a bilit szólással!

    Nem veszem komolyan ne azt hidd...
  • Gabesz amd64
    #4104
    Hát ismét griffeskedsz!Mi az hogy nem jó az SLI?
    Nem fontos egyből két vga-t venned!ráér akkor is amikjor már gyengélkedik a gép!

    Meg nem mennek rajt a játékok!? Ezt hol olvastad?Szerinted mivel tesztelték akkor? pasziánszal áhh nevetséges

    És a 2 GPU-s VGA az zsír..
    "Jó baromnak tartom, aki ilyet megvenne..." miért is? én direkt vennék egyet hogy tudjam mire lenne képes!
  • Ability
    #4103
    Hát az kb 56k bruttóba. DE, én nem is mondtam, hogy 50-ből pont kijön, hanem azt, hogy 50 körül van... :) Azt is hozzátettem, hogy nem emlékszek pontosan, szóval ne vedd annyira komolyan amit írtam, de ezt mondtam is!
  • Gabesz amd64
    #4102
    hát kérlek az áfát meg a postás hozza utánad vagy mi?
    netto 45k INNOVISION GEFORCE 6600GT 128MB TV/DVI AGP
    bruttóba meg le se merem írni
  • Ability
    #4101
    ATI? :D Hááttt... Igazából ha 6600 téren gondolkozol, akkor az ATI nem ellenfele, szóval jelenleg ebben a kategóriában az NV jobb választás.

    Az, hogy az ATI ugyan annyiért többet nyúlt, az már nem igaz. Ez még anno az FX-ek fénykorában álta volna meg a helyét. Persze ha valaki még most is FX széria közül válogat, akkor igaz lehet, mert nagyon sok hiányossága van annak a szériának, és hiába van a VGA-nak "nagy nyers ereje" ettől függetlenül gyengébben teljesít (támogatás szempontjából is), viszont most már nagyon kevesen gondolkoznak FX-ben, szóval felejtős az ügy. :) Persze ez sem igaz teljesen, de most nem akarom hosszan firtatni ezt a dolgot. :)

    A PCI- Express egyelőre tényleg fölösleges, meg gondolom nem is akarsz új alaplapot venni, szóval az is felejtős... A lényege csak annyi, hogy nagyobb a rendszer memória és a VGA között a sávszélesség (8x-os AGP nek 2.1GB, PCI-Ex 16x-nak 4,2Gb) így több adatot tud feldolgozni egyszerre. De egyelőre még az AGP képességei sincsenek kihasználva teljesen, így egyáltalán nem fontos. Az SLI-t én meg egy baromságnak tartom. Nem lesz tőle dupla sebessége csak kb 60-70%-al több, a másik, meg az, hogy nem minden játék támogatja, szóval értelme nem sok. Persze ez később változhat, de jelen esetben nem sok haszna van, szerintem. Meg mire bővítenéd, már rég kevés lesz az a teljesítmény SZVSZ. Egyik nap láttam egy 2 db összekötött 2 GPU-val elátott VGA-t! Hát azt se tudtam hova tegyem... Jó baromnak tartom, aki ilyet megvenne...
  • brian505
    #4100
    Hát én ezeket innen néztem:
    http://www.darkcomp.hu/arlista.htm
    Elég megbízható...
  • Gabesz amd64
    #4099
    honnan írtad ezeket össze?
    ahogy punkerwork irta az első az nem jó!
    Mit tesz a PCX,milyen márka az vagy miaz??
    Asus-t vegyél mert a sapphire 256Mb-val gyanus

    De ha 6600Gt akarsz akkor azt PCX-eset de azt nemtom mit tesz?!!
  • brian505
    #4098
    OK, köszi mindenkinek a segítséget.
    Ha valaki szeretne meg hozzáfűzni vagy tanácsolni valamit,
    MSN-en is elérhet. [[email protected]]
  • Gabesz amd64
    #4097
    márakinek!hát ja Inno3d az mégis jobb mint egy expertvision v. a palit!

    De inno-t nem vennék!Asus,MSI,Leadtek a nyerő nálam! :D
  • Punkerwork
    #4096
    az első kihúzva mert az nem AGP-s
  • brian505
    #4095
    Aha, hát a lapot nem akarom egyenlőre cserélni.
    A valasztásom a következő kartyákra esett[a véleményeteken alpulva]:
    (ASUS) V6600 GEF. FX 6600TD 256MB DDR TV PCIE
    GEFORCE PCX 6600 GT 128MB DDR TV 8x AGP
    (ASUS)ATI 9600XT 128 MB DDR TV
    SAPPHIRE RADEON 9600XT 256MB DDR TV
    Mindnek az ára 50eFt körül mozog.
    Így melyiket ajánlanátok? Van közülük olyan amit határozottan nem?
    Meg mennyit szamít az hogy milyen chipset van rajta?
    És ha nincs feltüntetve, az rosszabb?
  • Ability
    #4094
    Az E-connect oldalon láttam, azt hiszem. Persze hozzá teszem, hogy nem a legnagyobb márkára gondoltam, hanem ilyen Inno3D félére, de az is megfelel SZVSZ!
  • Gabesz amd64
    #4093
    Gyorsabb a PCI-ex-s de ez még csak most kezd melegedni!

    ahhoz hogy pci-ex vga.t veszel ahhoz olyan lap is kell!gondolom lapot nem akarsz cserélni?van egy előnye a PCI-ex-s VGA-knak hogy kettőt egybe tudsz kötni azaz SLI-ban!az SLI NVIDIA topicba többet olvashatsz!
  • Gabesz amd64
    #4092
    6600 az meg gyenge!igen láttál 50k-ért hol van arra kiváncsi lennék!
  • brian505
    #4091
    Ok, akkor mindenféleképpen ne FX-et de mi a helyzet az Ati kartyákkal? Ugy hallottam hogy ugyanannyiért többet nyújt mint egy GeForce.[??]
    Meg nem igazán vagyok otthon ebben hogy most AGP-s vagy PCI-ex-s,
    ennek mi a jelentősége?
  • Ability
    #4090
    Én már láttam AGP-s változatot 50 körül, szóval ez nem téma szerintem... Legalábbis gondolom az a kb plusz 5 ezen nem vágja a földre. :) Ha mégis akkor: sima 6600 :D
  • Gabesz amd64
    #4089
    És arra nem gondolsz hogy melyik kell neki?AGP-s vagy PCI-Ex-s?

    AGP-set biztos nem kapsz 45k-ból!!!csak PCI-ex
    és ahogy olvasom neki AGP-s kell...
  • Ability
    #4088
    Hali!

    Szerintem egy NVidia 6600GT-t kéne venned! Most nagyon megéri, és ha jól tudom, akkor az ára nem haladja meg a 45k-t! :)Ha mégis, akkor az előttem szólót kell ismételnem: sima 6600

    Egy biztos: FX-et tényleg semmi képpen se vegyél! Gyenge, és csak natív DX9 támogatással bír... :)
  • Gabesz amd64
    #4087
    mindig is az a válasz hogy ne FX-et ,meg gyüjtsél még pénzt azt akkor vegyél 6600Gt-t!De ez igaz is!Ez a teendő!
  • Punkerwork
    #4086
    ha Nvidia-t akrsz venni akkor NE FX-et! keress 6600-ot, de az FX szériával csak bosszúságot okozol magadnak (tapasztalat)
  • brian505
    #4085
    Hello!
    Nagy gondban vagyok mivel most készülök VGA-t venni max. 45.000HUF értékben.
    És ennyiért én egy ASUS GeForce FX5700 256MB-t tudnék, [ami kb. 42.000HUF],
    de ugyanezért az árért sokkal jobb teljesítményű [??] Ati tipusú kartyát kaphatnék[pl.:SAPPHIRE RADEON 9600XT 256MB DDR]. [Én valamivel jobban húzok a GeForce tipusú kártyákhoz, de nagyon tanácstalan vagyok...]
    Szerintetek melyiket érdemesebb? Vagy ha van valami más ajánlatotok szívesen veszem.
    Sürgős lenne, légyszi segítsetek!
    Hogyha ez számít a választásnál, a konfigurációm a következő[csak lényegretörően]:
    Abit alaplap
    AMD 2400+ Athlon -->2,1Ghz
    512MB DDR RAM
    [és jelenleg GF2 64MB-m van]
    Előre is köszi a segítséget!
  • mesor
    #4084
    6800 GT-t vegyél
  • cito
    #4083
    Melyik kártya?
    x 800 pro? vs. 6800 gt?
    használt piaci ár is kellene meg melyik gyártót ajánljátok?
    Köszi a segítséget....
  • Gabesz amd64
    #4082
    Én már indítottam el úgy a VGA-mat hogy a tápcsati nem volt bedugva!
  • barret
    #4081
    Be hát! Hogy kapjon elég kakaót.
  • zero_cool51
    #4080
    a 6600GT-n van tápcsatlakozó. azt be kell kötni?
  • czky
    #4079
    Köszi
  • mEkLaU
    #4078
    Sztem elég az egy megbizhato jo márka szal 360 az elég.
  • czky
    #4077
    Kérdés! Egy 6800GT kártyához elég 1 360W-os Chieftek táp???
    Köszi
  • Gabesz amd64
    #4076
    Jaja!ez az a VGA amit most érdemes megvenni!!
  • czky
    #4075
    6600GT!!!! Sokkal jobb!!! Tesztek alapján...
  • zero_cool51
    #4074
    na akkor most mi van?
  • Punkerwork
    #4073
    9800Pro :)