41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • [NST]Cifu
    #5312
    Fogadjunk hogy HL2-t minden maxon 1152x864-ben toltam végig! meg abban is hogy source is simán megy ugyanilyen felbontásban minden fullon.

    Had vonjam kétségbe amit állítasz. Egyfelől az Fx5600 valószinüleg a Dx8 path-ot használja, másfelől a "minden fullon" esetedben aligha tartalmazza a 6xFSAA és 16xAnisotropic szűrést....
  • Zsolo007
    #5311
    Ezt elismerem én is, nem tagadom hogy gyenge, de kérdés az hogy mihez képest gyenge?? A legújabb szériához képest tényleg az.

    Tudod mit mondtak nekem mikor megvettem 2003 októberében ezt a kártyát? Azt hogy nem fogja rendesen kiszolgálni a 19"os monitorom, meg azt hogy fél év múlva már semmi sem fog rajat menni...ilyenekt jósoltak hozzáértők.....és lám még mindíg nagyon jól tartja magát...

    Az FX nagy baja hogy pont arra nem képes amire kitalálták a DX9es játékok normális futtatására. Bármi ami valóban DX9et használ azonnal nem fut(mert tény hogy minden szar felrakja a DX9et de nem olyan sokan használják azt ki valójában , illetve valószínűleg van vbalamiféle kompatibilitás bennük hogy a régebbieknél kicsit butít az effektekből, javítsatok ki ha nem így van)

    Ezt jól mutatja hogy alapból a HL2 DX8.1es módban fut FX5600 esetében. Bekapcsoltam a DX9et egyből behalt...De például a stronghold2 esetében is valami hasonló van ha shader 2.0át bekapcsolom (ami a nagy újítás az FXben) azonnal 5-10 körüli FPSeket kapok....

    Mondjuk engem kurvára nem izgat hogy DX9es effekteket használ valkami vagy csak 8asat, a 8as is elég szép, a lényeg az hogy fut!!!
  • [Jakuza]
    #5310
    Pedig az FX5600 eleg gyenge kartya.
    Az az FX szeria eleg felejtos.
  • Punkerwork
    #5309
    valami mindig közbe jön :(
  • Zsolo007
    #5308
    Mekkora probléma...., együttérzek veled
  • Punkerwork
    #5307
    el tudnám adni most a 6600GT-m manusznak SLI-s kell, de nincs pénzem megvenni az X850Xt-t :(
  • Zsolo007
    #5306
    Ez most fenyegetés?

    UI.: Azt szólnak amit akarnak.....amit leírtam az az igazság......Tény hogy a 3DMark03 hát ....öööö.....izé....megette a kártyát reggelire a 05-ről nem is beszélve, de ezek szintetikus benchmarkok, a legalább 10xes újratextúrázásról nem is beszélve....

    UI2.: Nálam az akadások főleg memóriaproblémára vezethetőek vissza, nem a VGA gyengeségei...
  • Gabesz amdx2
    #5305
    na mindegy! majd csak figyeld meg ha mások is ezt elolvassák akkor mit fognak majd szólni!

    Én nem szóltam le..ez nekem még nem leszólás!majd észreveszed ha leszólom a kártyádat ne izgulj
  • Zsolo007
    #5304
    Fogadjunk hogy HL2-t minden maxon 1152x864-ben toltam végig! meg abban is hogy source is simán megy ugyanilyen felbontásban minden fullon. HL2 teszt átlag 40 FPSt mutatott.... Fra Cry-t egyszer próbáltam, nem jött be igazán a gém, de azt is simán bírta 1152x864 minden highon..... meg sorolhatnám még....talán a doom3 az egyetlen ami igazán megizzasztotta eddig.....másra nem emléxem ami 1152x864 alatt ment volna... szal nagyon alábecsülöd ezt a jó kis kártyát.....

    A windows háttér meg 1280x1024-ben megy :)))

    Csakazért mert neked FX5900asod van még nem kéne lebecsülni mások középkategóriás kártyáit....


    UI.: Utálom a fifát :) meg az összes "sportjátékot"
  • Gabesz amdx2
    #5303
    miket futtatsz Tee 1152*864-ben?

    fogadjunk hogy nem Far Cry,HL2 meg sorolhatnám!
    talán focit(Fifa),nba-t meg a windows-nak a hátterét esetleg!
  • Gabesz amdx2
    #5302
    újonan egy 9600ro 26k egy x800Pro pedig 100k! teljesítménybe viszont eléggé odab@sz az x800 Pro!
  • Zsolo007
    #5301
    Hát eddig még nem volt olyan gém ami ne ment volna el, a nagytöbbséget simán futtatja 1152x864x16, minden highon....mondjuk nekem több nem is kell, ha izomgépem lenne se kéne több 1152x864-nél.....
  • steweee
    #5300
    számítási teljesítménybe egy x800 pro hol van mondjuk egy radeon 9600 pro-hoz képest? kétszerese,háromszorosa? és mennyi az ára?
  • Gabesz amdx2
    #5299
    az már nagy szám!
  • Zsolo007
    #5298
    Mennek azok még elég szépn, nekem FX5600-asom van éás nagyon szépen mennek rajta a játékok, még a Doom3 is elment rajta 800x600 minden közepesen :)
  • Gabesz amdx2
    #5297
    hát6 azért még eldöcögnek rajt
  • Rafaelo
    #5296
    már most se mennek rajta :(
  • Punkerwork
    #5295
    amíg a nagykerek ki nem fogynak addig lesz szerintem.
  • [NST]Cifu
    #5294
    Akkor azok, amelyek most a boltok polcain vannak, már legalább fél éve "porosodnak"?
  • Punkerwork
    #5293
    elmondtál mindent, amúgy a tavaly októberi Sapphire előadsáon azt mondták hogy 2004-ben leállnak a régi kártyák gyártásával..... :)
  • [NST]Cifu
    #5292
    Így néz ki elvileg a kártya. Hát látható, hogy nem túl komoly hűtő van rajta.

    De én inkább azt javaslom, hogy vegyél inkább egy GeForce 6600 (~32e Ft) vagy egy kicsit drágábban 6600GT kártyát (~42e Ft). Azok megeszik reggelire a 9600XT-t...

    Az Innovision kártyákat én nem ajánlom, ~32e Ft-ért már 128MByte-os ASUS Gf6600 kártyát is lehet kapni.
  • Gabesz amdx2
    #5291
    hát ezt a 256 Mb-osat el is felejtheted!

    ez úgy 1-1,5 éve volt középkategóriájú kártya most még elmennek rajt a játékok de fél év egy év múlva már nemhiszem!

    szal nem éri megvenni

    inkább az új 6600-osokat
  • susubaba
    #5290
    ez "jobb" Sapphire ATI Radeon 9600XT 256MB DDR TV/DVI vagy a InnoVision GeForce 6600 256MB TV DVI 8x AGP
  • susubaba
    #5289
    Én erre gondoltam: Sapphire ATI Radeon 9600XT 256MB DDR TV/DVI ez milyen kártyának számit?

    Hogy proli a hütő aza azt jelent hogy kell bele másik?
  • Punker
    #5288
    melyik olcsó? mert a nagy kártáyk 100k fölött vannak :)
  • [NST]Cifu
    #5287
    A Sapphire általában az alsó és a középkategóriás kártyáira egy elég proli kis hűtőket szokot rakni, de ezen kívűl más rosszat én nem tudok mondani róla. A Sapphire az ATi legnagyobb partnere, szóval rossz azért nem lehet, nekem két Sapphire kártyám volt eddig, gondom nem volt velük...
  • susubaba
    #5286
    Sziasztok!
    Szerintetek miért olyan olcsó a sapphire ati radeon lártyák?
    köszi a segítségeteket előre is!
  • Narancs
    #5285
    Ja, K=1000 HUF.
    Garihoz gyári állapotúnak kell lennie a kártyának, de mivel Zalman hűtő csücsül rajta így nem vennék vissza gariba ha gond lenne vele. (Sztem nem lesz gáz...)
    De használt piacon olcsón hozzá lehet jutni a gyári hűtőhöz, amit vissa szerelsz a zalman helyett és máris eredeti állapotú...
    De lehet én a helyedben ASUS 6600 128mb AGP -t vennék, boltban 32.000FT bruttó, 3 év garancia jár hozzá. Ha veszel rá egy komolyabb hűtőt (pl zalant) nagyon szépen meg lehet húzni...akkor verné teljesítményben a 9800XT -t, és sok év garanciád is lenne rá...
  • gp56
    #5284
    Szia ! Köszi a hozzászólásodat! De mit jelent az üzeneted elején az a -Háááát-?
  • gp56
    #5283
    Szia!Kösz a tippet de ez a gari dolog hogy zajlik? Bocs,de lassan őskövületnek
    tekinthetem magam korban köztetek-gondolom-,1k=1000 FT?Az -ÉN- idömben az 1 kiló=100 Ft,az 1 lepedő volt 1000 Ft.Ja kérem az infláció!
  • Narancs
    #5282
    ~1K ért lehet venni gyári hűtőt rá, ha gariztatni kéne...
  • oneal1
    #5281
    háááát
    ha 35 ér odaadja akkor vedd meg!
    amikor nézed hog yhogy tolja figyelj hogy hibázik e vagy sem!
    és próbáld ki majd játékokban meg minden tesztprogiban
    3dmark05: 2300 körül mennek
    3dmark03: 5900 körül tolják
  • Punkerwork
    #5280
    nem gyári hűtés van rajta, ergó nem garanciális.
  • gp56
    #5279
    Hali!Üdv minden forumozonak!Uj és öreg(kor) vagyok a számtech.-ban.A segitségeteket kérném,amit elöre is köszönök!Kérdésem: Érdemes-e venni, s ha igen ,mennyiért éri meg, a következő Vga kártyát?Sappphire Ati Radeon 9800 Pro
    128Mb/256 bit+ TV-Out+DVI,Zalman hütövel,+12cm ventillátor.Állitolag XT orajelen megy??Minden tartozékkal(doboz,kábelek,driverCD,átalakitó(ez mire kell és hány van?)Még 3 hónap gari van rá.Mire figyeljek oda ha esetleg megveszem?A képe ezen az oldalon találhato: http://rimg.vatera.hu/photos/langs/hu/262190/big/small_1949d.jpg[IMG]SÜRGŐS!!!
  • Cicero
    #5278
    nekem eddig semmi bajom nem volt vele :]
  • Gabesz amd64
    #5277
    mert csak jókat hallotam róla!És Én mindig csak Leadtek-re vágytam és most meg is akarom venni
  • [Jakuza]
    #5276
    Na de meg olyan lap nincs is. :P
    Legalabbis itt meg nincs forgalomban, mig 939es lapbol van mar kismillio.
  • Punkerwork
    #5275
    na de neked így is úgyis új lap kell akkor meg? én meg nem veszek mert bőven elég a 630-as nekem :)
  • Punkerwork
    #5274
    na de 3 éve folyamatosan? :)
  • [Jakuza]
    #5273
    Egy hulyeseg a lenyeg a lenyeg, hogy uj lapot kell akkor venned.