41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Punkerwork
    #5392
    majd ha lecseréltem megy a VGA-ra is a Zalman víz.
  • [Jakuza]
    #5391
    Lekell cserelni a hutojet valami Zalmanra.
    Amugy ezt csak azert irtam, mert voltak itt akik szerint nem letezik PCIE 6600GTn, csak 68as sorozatu kartyakon, DVI es VGA csatolo.
  • Punkerwork
    #5390
    ilyen VGA-m van, qrva hangos :(
  • [Jakuza]
    #5389
    Nem nem nagyon rosszul tudod.
    Siman van mind az Asusnak, mind az Aopennek PCI-E 6600GT-je amin van VGA es DVI.
    Es akkor meg egy csomo gyartot fel sem soroltam.

    Pl Asus : http://www.metaleks.lv/cenas/25/5123.php

  • cito
    #5388
    Cito galériájában van!!!
  • Loogan
    #5387
    Az összes táp belülről szívja a levegőt. Még a régiek is. Mi az oka? Belülről nem fog olyan poros levegőt szívni, mint kintről. A gépet szét tudod kapni, hogy kifújd belőle a port, de a tápnál ez "veszélyes", és mellesleg garivesztéssel is jár. Viszont a rárakódott por miatt sokkal nagyobb a veszélye a túlmelegedésnek, mert nem tudja leadni a termelődő hőt. Egyszerűbb 2 db 8 centis szűrőjét mosni 3 havonta, mint egy tápot szétkapni 2 évente.

    Egy pl: egy drága switch-et nem a megfelelő pozícióban szereltek fel a falra, és az évek alatt beporosodott, raadásul a ventillátora is elromlott. A ventit nem cserélték ki, mert úgyse melegebb az egész 50 foknál, gondolták. Valóban, csak a por szépen idővel rárakódott a benne levő elektronikára, és gyönyörűen megsült a ketyere. Ha helyesen rakták volna fel, akkor a por kihullott volna az alján levő szellőzőréseken, amiket többek között azért is "vágtak" bele. Szal ennyit arról, ha vmi nincs jól megtervezve, vagy nem megfelelően üzemeltetik.
  • Gabesz amd64
    #5386
    nem mindig jó az!

    mert van egy venti a gép elején alul ami betolja a levegőt és az végülis a VGA felé viszi az áramlatot és a VGA-n lév venti meg kiviszi(persze ami úgy van megcsinálva hogy kivezeti)

    ezért vannak kétventis tápok is: egyik elszívja a "meleget" a procitól a másik pedig kiviszi a házból!

    De ez nagy baromság!mivel a táp eléggé melegszik magától is minek beviini még több meleg levegőt!
  • Gabesz amd64
    #5385
    nemtom mért nem kifelevezetik a hőt!
    pedig nem ártana
  • Gabesz amd64
    #5384
    ezért van két rögzitője! az fixen tartja!
    hát már az FX5800-asoknál is volt ilyen!

    PL az MSI 6800Gt-nél csak egy solt-ot foglal...
  • Borg
    #5383
    Az miért érdekelje őket, hogy a házban meleget csinál?
    Inkább kívülről kellene húznia a levegőt, hogy még jobban hűtsön.
  • Borg
    #5382
    Oszt akkor majd nem csak a socketet tépi le a prochűtő, hanem a pci expresst is a vga :D Kell a francnak ilyen. Csak bottal bökködném max... (najó:P)
  • Punkerwork
    #5381
    azt nem értme miért nem úgy csinálták meg hogy kivezesék a házból a hőt.
  • Gabesz amd64
    #5380
    ezaz! jó választás! már várom azt a napot amikor Én meg ilyet tarthatok a kezembe:





    Ennek aztán van brutál hűtője...

    na mára befejeztem a képberakást mert már így is sokat raktam be
  • Borg
    #5379
    Több helyen is van DVD-DVI PNY, meg DSUB-DVI PNY is. Szal szerintem két változat van. Mindkettő AGP-s jelen esetben.

    De mind1, mert asszem a Leadtek mellett döntök.
  • Gabesz amd64
    #5378
    jah azt mondtam lejebb :))
  • Punkerwork
    #5377
    aszem a 68-asokon van csak DVI, nekem a 6600GT PCI-E és DVI+D-SUB
  • Gabesz amd64
    #5376
    nem nem!

    nézheted Te is:



    Borg!
    A Pci-exes PNY-n is két DVI van:


  • [Jakuza]
    #5375
    Tevedsz.
    A PCI-E kartyakbol is van VGA+DVI.
  • Gabesz amd64
    #5374
    ezen a linken is Dual DVI van!

    furcsa! csak nagy kártyákra szoktak Dual DVI-t rakni!
    ezek szerint nem tudtak javítania hűtön az FX széria után :(
  • [NST]Cifu
    #5373
    Ha jól rémlik a VGA+DVI az AGP kártyákra jellemző, a PCI-E kártyák már csak 2xDVI-vel jönnek. De lehet, hogy tévedek...
  • Borg
    #5372
    No itt egy írás a PNY 6600GT AGP-ről!

    A csóka szerint is kalap szar a gyári hűtése, de azért amit rárakott az túl batár sztem :)

    Viszont az 540/1160 azért megvolt neki így...

    http://www.hardwareanalysis.com/content/topic/42356/
  • Borg
    #5371
    Tudja fene, lehet Leadtek lesz. A jobb hűtése miatt... Az a 10 euro különbség talán megéri. Fene tudja. A PNY 450/450-en megy alapból, a Leadtek meg 500/500.
    Ráadásul a fura az, hogy te ide dual dvi-s PNYt szúrtál be, de máshol csak VGA+DVI-t látni. Még a weboldalukon is csak VGA+DVI van...
  • Gabesz amd64
    #5370
    hát jah olcsóbbak!
    nekem meg küldhetnél postán egy 6800Gt-t

    szal fő a változatosság! vegyél PNY-t!Én kiprobálnám...
  • czky
    #5369
    Hol van a kép?
  • Borg
    #5368
    Az mind1 hol lakok, a lényeg hogy javarészt eleve 330km-re vagyok MO-tól, szal mindenképp itt tervezem a vásárlást :) Olcsóbbak is itt valamivel a dolgok, bár igaz, az áfát nemtom visszanyerni...
  • Gabesz amd64
    #5367
    hát jah nagy döntés ez!

    De azért a Leadtek az nagyobb márka!talán csendesebb is!
    Aramokon télleg nincs borda,de a felette lévö barázdák(hűtőborda) rávazetik a levegőt...valamennyire hűtve van azért!
    Különben nem csinálták volna meg így..ha sz@r lenne a hűtése akkor lenne a memokon hűtöborda

    próbáld meg a PNY-t azt majd megtudod
    De a PNY-nek emlékszem az FX szérián milyen gagyi hangos hűtést rakott rá :(

    na mindegy...
    hol lax Te hogy 3km-re tudsz venni cuccokat külföldön!?
  • cito
    #5366
  • cito
    #5365
    kép
  • cito
    #5364
  • cito
    #5363
    Nekem a Gigabyte 6800 Gt nagyon bejött!!!
    Ultra fölé lehet húzni hibamentesen, és az ára is facca!!!
    78.000 Huf volt új bontatlan csomagba, garral 2 hónapja...
  • Borg
    #5362
    Ok, ennyit én is tudok róluk :)
    Az Aopent nem tartom egy nagy márkának, jelenleg a Leadtek, Gigabyte és a PNY van versenyben még.
    A gigabyte egyelőre az utolsó helyen van, mert ragasztott a bordája, és nem mindenkinek jött le rendesen a maradványa. Márpedig a gyári hűtők gagyik.

    A PNY meg van itt tőlem 3km-re 173 euróért, 3 év garral. Egyedül ezen van ezek közül dual DVI kimenet (inkább ezért fizetek, mint a sok felesleges CD-ért), ráadásul a PNY "elvileg" az nvidia kártyák krémje, hiszen a Quadro FX-ekben is neki van a legnagyobb neve.*

    A Leadtek ezzel szemben 185 euro, holott gagyibbnak tűnik a hűtése is. Persze ez csak a látszat. De a felső két ram hűtése nem valami egetrengető.

    Mindemellett pedig, mivel az összes kártya referencia 6600gt dizájn, és ugyanolyan ramok is vannak rajtuk, a (*) tuninglehetőségek is azonosak kell legyenk. Vagyis csak a hűtéstől függ. Tehát a mem 500-as kártyák sincsenek előnyben, attól hogy gyárilag felhúzták őket. Ezt a többi kártyának is ugyanúgy tudnia kell. 535/560(1120)-ra a leggagyibb Galaxyt is fel tudták húzni...

    Itt egy anand teszt: Albatron galaxy chaintech gigabyte inno leadtek msi palit prolink sparkle xfx
    Ugyan ebben azu említett PNY és Aopen nincs benne...

    A Leadtekkel kapcsolatban azt írják, hogy ez az egyik legkifinomultabb hűtő, szal a látszat csal... ráadásul ezeken a kártyákon (PCIE) a ramokat nem is hűtik 1000-ren, szal valszeg ez nem is szempont az AGPs kártyáknál sem. A gigabyte hűtőjét meg el kell olvasni...
    Jó lenne valahol a neten egy PNY teszt is, de még nem láttam sehol igazán.

    Szal Leadtek vagy PNY, PNY vagy Leadtek, LEADTEK VAGY PNY?:D
  • Gabesz amd64
    #5361
    folyt...

    Az Aopen az ugyanazokkal a tulajdonságokkal rendelkezik mint a PNY...csak kevesebb cumót adnak hozzá.
    képek:







    ezekről találtam infót!

    huh kicsit hosszú lett
  • Gabesz amd64
    #5360
    Leadtek!

    adatok:
    Core clock:500MHz
    PixelPipelines:8
    Memory Clock:1000MHz
    Memory Size:128MB
    Memory Interface:128-bit
    Memory Type:GDDR3
    Directx:DirectX 9
    OpenGL:OpenGL 1.5
    Interface:AGP 4X/8X
    D-SUB:1
    DVI:1
    TV-Out:S-Video/Composite Out
    VIVO:No
    TV Tuner:No
    RAMDAC:400 MHz
    Max Resolution:2048x1536@85Hz
    SLI Supported:No
    Accessories: HDTV Cable,DVI to VGA Adapter,Power Cable,Manual,Drivers CD
    Operating Systems Supported:Windows 2000/XP
    képek:







    PNY se rosz!

    Geforce 6600GT
    Core clock:900MHz
    PixelPipelines:8
    Memory Clock:900MHz
    Memory Size:128MB
    Memory Interface:128-bit
    Memory Type:GDDR3
    3D API
    DirectX DirectX 9
    OpenGl:OpenGL 1.5
    Interface:AGP 4X/8X
    D-SUB:1
    DVI:1
    TV-Out:HDTV/S-Video/Composite Out
    VIVO:No
    TV Tuner:No
    RAMDAC:400 MHz
    Max Resolution:2048x1536@85Hz
    SLI Supported:No
    Accessories:1 x HDTV cable,1 x Driver CD,1 x User’s Manual,2 x DVI to VGA adapter,1 x S-Video cable,1 x Power cable

    képek:






  • Punkerwork
    #5359
    Club3d-s gépet csináltam jónak tűnt.
  • Borg
    #5358
    6600GT AGP téma.

    PNY VERTO
    XPERTVISION
    LEADTEK
    AOPEN
    POINT OF VIEW
    CLUB3D

    Kinek melyikkel van tapasztalata?
  • Zsolo007
    #5357
    Tudom hogy van magyar, de ott kevesebb cikk van én ezért az angolul tudóknak inkább az angolt ajánlanám....
  • Gabesz amdx2
    #5356
    nem,6800Gt-re...
  • PLackó
    #5355
    mert tán majd arra akarsz váltani?
  • Gabesz amdx2
    #5354
    jah jó lenne minél előbb ha kijönne a 7-es széria
  • PLackó
    #5353
    oké,akkor minél hamarabb.