41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Gabesz amdx2
    #5352
    magyarul,röviden ha lehetne!
  • Gabesz amdx2
    #5351
    6600Gt tuti tartani fogja az árát
  • PLackó
    #5350
    huh,köszöntem :)
  • [Jakuza]
    #5349
    Van belole magyar is.
    Tomshardware HUN
  • Zsolo007
    #5348
    Tomshardware...ott vannak régiek is :) persze kizárólag angolul :)
  • Punker
    #5347
    google? mert nem mai tesztek lesznek :)
  • PLackó
    #5346
    tesztet hol találhatnék (játékteszteket) ahol 9600XT és 9700Pro is versenyzik?
  • PLackó
    #5345
    nah akkor az egész cserétőlkezd már elmenni a kedvem :D
    na mindegy akkor az a lényeg hogy 9700pro-t ne vegyem meg.(pedig tényleg olcsó :))
  • Punkerwork
    #5344
    sose tudni, 9800Pro elég jól tartotta az árát még hónapokig.
  • PLackó
    #5343
    egyre jobban kezd elmenni a kedvem a kártyától:(
    amúgy ha kijön az új Geforce7 sorozat célhetően lentebb mennek majd a 6600GT és az egyéb 6-os sorozat kártyái?mennyivel?
  • Punkerwork
    #5342
    minimum.
  • [NST]Cifu
    #5341
    Ne érdekeljen a 3DMark. :)
    Egyébként olyan 20%-al gyorsabb a 9800Pro.
  • PLackó
    #5340
    hát lelombozódtam..
    amúgy kb. mennyit visz 3d markban?9800 pronál mennyivel roszabb?:)
    amúgy akkor lehet gyüjtök inkább még egy kicsit és veszek tőle 6600GT-t úgyis olcsóbban adja.
  • PLackó
    #5339
  • Punkerwork
    #5338
    lehet kb 3 éves, na most az bőven több mint az optimális :)
  • Borg
    #5337
    The result of our DVI compliance test is positive across the board, with all six cards reaching DVI compliance. However, while the three ATI based cards provided by ABIT and ATi turned in exemplary results, MSI's NVIDIA based cards are only able to reach DVI compliance in UXGA at a reduced frequency of 141 MHz and using a reduced blanking interval. This greatly limits the NVIDIA cards' "upward mobility" - since they don't have enough reserves for TFT displays with higher native resolutions than UXGA (1600x1200). The MSI NX6800 card only reached compliance at 162MHz when a separate TMDS transmitter chip was used. Counting these results, it seems that ATi's integrated TMDS transmitter is superior to NVIDIA's implementation. Yet the MSI cards' eye diagrams displayed a turbulent distribution of the data even when the SiL 164 TMDS transmitter was used. This, in turn, limits the maximum usable cable length, especially when cheaper cables are used.

    Felettébb érdekes...
  • PLackó
    #5336
    attól hogy régi esetleg abból lehet baj hogy már lehet hogy sokat használták? :(
  • PLackó
    #5335
    pff :D
    nekem 7 bot + én és kb. 28-40 Fps pedig nem olyan rosz a procim.mert gondolom a botok a procit gyilkolják leginkább nem?
  • Punkerwork
    #5334
    ne vedd meg, az már nagyon régi cuccos.
  • PLackó
    #5333
    IL2 ,király;)
  • PLackó
    #5332
    hi
    a 9700 pro mennyire roszabb kártya a 9800 pro-nál?érdemes ilyet venni?
    (nagyker ismerős eladja 15-20-ért mindek neki,úgyis ott vannak az X800XT-i meg az X850XT-je :D)
    szóval érdemes váltanom a 9600XT-ről rá?kb mennyivel jobb?
    köszi
  • Borg
    #5331
    Ha csak 20.ra esne :Ð
  • Zsolo007
    #5330
    LOL úgylátom itt mindenki maximalista, nem is jövök ide többet

    Mellesleg CIFU én eddig amiben próbáltam a szűréseket (nemcsak ezzel a kártyával, hanem Ti4200assal is, Radeon 9000-essel is) mindíg ugyanaz volt a recék nem tűntek el (mondjuk érdekes egy pörgős FPS közepette pl. CS nem azzal foglalkozok hogy recés e a fal), és ez hogy a távoliak élesebbek????Érdekes nekem a közeli is olyan kibaszott elmosott volt mintha vízet öntöttek volna a monitorra :D Arról nem is beszélve hogy borzalmas volt nézni, kint a desktopon is a betűk elmosása, hát az valami borzalom.....

    UI.: ízlések és pofonok :))

  • Gabesz amdx2
    #5329
    enyimén majd nyáron lesz csiszolás smirglivel

    addig sikálom az xp procit míg 64 nem lesz belőle

    a légkondi az jó,olyan nekem is kéne...

    szórakozás nyáron az mindig van!Ezerrel hajtunk le a Balaton partra...délután strandolás este buli!
  • Punkerwork
    #5328
    azért még lehetne rajta csiszolni, csak kell hozzá kb 200-300k, de most elöbb légkondit csináltatok a lakásba meg azért nyáron több megy el szórakozásra.
  • Gabesz amdx2
    #5327
    hát amilyen konfigod van azzal lehet is!
  • Punkerwork
    #5326
    nem vagyok maximalista ennyire, és nem elég az a kártya :)
  • Punkerwork
    #5325
    én csak elindítom a fraps-ot ingame videt venni és közben tömörítek virtualdub-bal :)
  • Gabesz amdx2
    #5324
    jó kis gém a CS!

    aztán lelövöd az ellent és hopp 40 FPS egyből!
  • [NST]Cifu
    #5323
    Na igen, mostanában úgy tesztelem az új gép stabilitását, hogy CS:S, de_dust, és 23 bot + én. Induláskor, mikor az orrod elött van 11 játékosmodel, a legdurvábban megtépve is leesik 20fps-re...
  • Gabesz amdx2
    #5322
    x800Xl az nem elég neki
  • [NST]Cifu
    #5321
    Nem vagy maximalista, vagy nem megfelelő az X800XL?
  • [NST]Cifu
    #5320
    Az aniso szűrés éppen hogy élesebbé teszi a távolabb lévő textúrákat, az FSAA pedig a csúnya "reszelős" vonalakat simitja el. Engem pl. eléggé zavart, ha az IL-2-ben a messzer rádiódrótjai "lépcsősek" voltak, FSAA esetén sokkal kellemesebb a látvány.
  • Gabesz amdx2
    #5319
    az Fx5600 halott volt már akkor amikor kiadták!

    És ekkor jelent meg az fx5700! valamivel jobb! :)
  • Borg
    #5318
    Másrészt a "simán megy fullon" addig ok is lehet, amig nem jön szembe veled egy ellenség sem CSS-ben :D Onnantól oszt 10 fps... Pedig nekem 9600pro van, ami jobban megy az 5600-nál.
  • Punkerwork
    #5317
    nem
  • Gabesz amdx2
    #5316
    a Radeon 9x00 szériához gyenge az FX széria!
  • Zsolo007
    #5315
    "Egyfelől az Fx5600 valószinüleg a Dx8 path-ot használja"

    #5311ben írtam... :)
  • Zsolo007
    #5314
    Ezekt én is tudom amúgy meg a "6xFSAA és 16xAnisotropic szűrést." szart sem ér csak elmossa az egészet nagyon zavaró tud lenni nekem. a minden fullon az azt jelenti hogy minden highon a beállításokban vagy Maxon attól függ hogy miről van szó. Vsyncet mindíg kikapcsolom... Illetve ezek az élsimítások sem mennek.
  • [NST]Cifu
    #5313
    Úgy látom te is maximalista vagy.
    X800XL?