41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • RTW
    #8199
    Kb. 40000-et akarok költeni videokártyára. Akkor szerintem AGP-s lesz.
  • Gabesz amd64
    #8198
    milyen PCI VGA-ra gondoltál?
    ha már lecseréled az AGP-s VGA-d akkor mindenképp PCI-ex-est vegyél..de ahhoz le kell cserélned szinte mindent(alaplap,proci,vga,talán memcsit is)
  • RTW
    #8197
    Szerintetek most a ATI 9200 SE helyére AGP-set vagy PCI-set kéne vennem? PCI-nél mit kell lecserélnem a gépben, hogy bele tudjam tenni a kártyát?
  • Narancs
    #8196

    Havernál is próbáld ki, ha ott is ugyanezt csinálja akkor visszaviszed a boltba és megmondod mi a gáz.

  • Davidsned
    #8195
    Inoo3D 6800GT-m van. Mostanában az a probléma jött elő, h néhány játék egy idő után egyszerűen kilép/kifagy és fekete képernyőt bámulok csak (a jobb grafikájú játékokra gondolok pl. quake4). Lehetséges, h túlmelegszik a gyári hűtővel és inkább leáll? Ezesetben milyen hűtőt lenne érdemes venni rá?
  • The Fugitive
    #8194
    Talán igy jobban látszik:

    A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
  • The Fugitive
    #8193
    :) Sajna nem...
  • Kaslerka #8192
    Fújja a szél és hullámzik :)
  • The Fugitive
    #8191

    A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
    ha bekapcsolom a "Dynamic Reflections"-t akkor igy néz ki:


    A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

    A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

    miért?????
  • Kövesdi A
    #8190
    én tégedet nem ismételek !
    ez a haver mondta és nem te _!
  • The Fugitive
    #8189
    Hy!
    Nos leszedtem a Motherboard Monitor 5ös verzióját, meg hozzá egy Nvidiás plugint, és méregettem. bár ne tettem volna. a gyanúm a Myst 5 End of Ages nevű játéknál kezdődött, itt pixelhibákat csinált. most igy megint elindítottam, a pixelhibák megint megvoltak, de most már csak a hőmérséklet érdekelt. 66 fokot mért a legtöbbnek úgy, hogy egy PCI helyre szerelhető Titan VGA cooler is van a kártya előtt, ami 4000fordulattal pörög.
    beizzítottam a 3DMark05öt is, és sajnos ott is tele volt pixelhibákkal!!
    na most az lenne a kérdésem, hogy mitől csinálja ezt? egy hete még nem volt vele semmi gond! ennyi volt a kártyának? eddig birta? vagy mitől van?
    ez lenne a konfig: Gigabyte GV-N66T128D és XTreme-G 81.85ös Forceware van fent. a játékok meg sorra pixelhibásak.... :(((((
  • TothLaci
    #8188
    "igen de napjaink ban föleg most nem szabad fejleszteni mert a következö hónapokban jönnek az új kártyák és ha azok itt lesznek a régiek ára nyilván lejeb fog meni szerintem a fejlesztés honapa a febrúár és a március lesz amikor igazán meg érti majd fejleszteni"

    Miért ismételted meg, amit még én mondtam neked?

    Ja, és a 3Dfx is jobb, mint a semmi...
  • Kövesdi A
    #8187
    igen de napjaink ban föleg most nem szabad fejleszteni mert a következö hónapokban jönnek az új kártyák és ha azok itt lesznek a régiek ára nyilván lejeb fog meni szerintem a fejlesztés honapa a febrúár és a március lesz amikor igazán meg érti majd fejleszteni

    és vissza térve a 3Dfx 10-ve biztos nagyon j kártya lehetet de manapság nem jo másra mind amit írtam róla enyi !
  • geri15
    #8186
    Mert ti még soha a büdös kurva életben nem mondtatok egyszer sem hülyeséget igaz? Gondolom igen. Akkor én kértem elnézést

    písz
  • Gabesz amd64
    #8185
    Te meg akkor ne írogass hülyeségeket

    peace
  • TothLaci
    #8184
    Szerintem meg egy jó kártya volt a 90-es évek végén, sok játék elindult rajta. Igaz, minden vágyam egy "3D-s kártya" volt, azaz a 3Dfx, de arra az akkori időkben nem futotta jobbra... Már jobb is, mivel ma már mit érne egy olyan kártya "érted Kövesdi Attila!!!"
  • Narancs
    #8183
    Az jó hogy úgy mondtad, mert mi se értettük...


    "egyébként a pipák felszabadíásáról van szó"

    ->GTO-nál NEM LEHET pipákat aktiválni, csak a Sapphire GTO2-ben ill C3D-ben. (ezeken van +tápcsati)
  • TothLaci
    #8182
    Szerintem meg csal, vagy rosszul méri a hőmérsékletet. Nekem ezelőtt pont ugyanilyen Innom volt, csak AGP-s, és 25 °C szobahőmérsékleten a játékok legtöbbje egyszerűen kifagyott, ezt a problémát csak úgy tudtam javítani, hogy levettem a gépem oldalát. Amikor megnéztem a GPU hőmérsékletét, 45 °C fölé soha nem ment... Húde örülök, hogy azóta PCI-Express, új szériás Innom van, mert annak a hőmérője nem hazudik, de talán szerepet játszhat az is, hogy A64-em van, régebben meg csak Celeronom volt, ami persze elég lassú is volt...
  • geri15
    #8181
    úgy mondtam hogy ő is megértse, egyébként a pipák felszabadíásáról van szó, ez pedig nem szokványos tuning. Mert az alaptunig szerintem kimerül az órajelek emelésében és egy jobb hűtésben.

    Egyébként tényleg nem drágább bocsánat tévedtem, régen néztem már az ATi-s árakat.
    De te meg visszavehetnél magadból, de hagyjuk is mert nem ide tartozik
  • Gabesz amd64
    #8180
    jah és elmondanám hogy nem drágább egy GTO mint egy sima x800!
  • Gabesz amd64
    #8179
    Te Griff...
    olvashatnál Te is hogy mit írt:
    "Inkább most egy x800-t vettem célba ami elég elérhető árban van gondolom... (kb 50.e?) csak ilyet nem láttam agp-sben????"
    És már rég válaszoltam neki a #8170 és #8172-ben


    "Tuningolni GTO módon" ez nálad mit tesz?Mért van másféle mód is ahogy lehet tuningolni??? LOLzsír

    hülyeségeket írsz
  • geri15
    #8178
    Először is írj átláthatóbban, és tagoltabban mert ha senki nem tudja értelmezni a maszlagodat akkor nem is válaszolnak.

    Szóval az X800-as sorozatból érdemes választanod, de azok keményen 70-80 ezertől kezdődnek, és igen van belőlük nagyon sok AGP-s, egészen a sima X800-astól az X850XT PE-ig, ami már százezres nagyságrendű árral büszkélkedhet.

    Tuningolni GTO módon csak az erre kifejezetten alkalmas karikat lehet, amiknek a végén ott van a GTO kiírás, ilyen kártyája pl van a Sapphire-nek is, de ezek már tényleg drágák, viszont plusz pipákat fel tudsz vele szabadítani (4-et, így 12-ből 16 lesz), és még jól is húzhatóak.
  • geri15
    #8177
    Nem csal, csak nagyon gyorsan képes visszaesni normális hőmérsékletre a kari, 8-10 másodperc alatt, annyi meg pont elég, mert mire megnyitod az nVidia control panelt, annyi el is telt.

    Viszont 2 progival lehet mérni és naplózni is, az egyik a RivaTuner, a másik a legújabb ATI Tools, ami már az nVidia karikat is kezeli, és az is tud naplózni. (az ati tools-ból a 0.25 beta8-at szedd le, ha nem találod majd belinkelem)

    Nézd meg mindkettő progit ha gond van segítek még
  • Kövesdi A
    #8176
    én biztos nem veszem meg mert utána fél ével késöbb vehetek egy másikat !!! még egyszer nem ugrokbele ugy mint legutobb !

    a géböl pont a video kártya az amiböl nem szabad sajnálni a pénzt !
  • Kövesdi A
    #8175
    Teljesen igazad van a 9800 pro már ténleg elavul !!!
  • Kövesdi A
    #8174
    nos a S3Trio-t minek nézed? az nagyon nagyon régi kártya másra nem is jo mindhogy megjelenitse a képet a mintoron bár már ara sem !!

    vagy is kuka érted Tóth László !!!!!!!!!
  • Kövesdi A
    #8173
    én ugy gondolom hogy nem érdemes kicsinyke fejlesztéseket végre hajtani pl egy 9600-xt röl egy 9800 pro-ra váltani hülyeség ! én a 9600 xt-röl minimum 6800 GT-re vagy ultrára fogok majd váltani mert hát az már meg látszik de a 9600 xt-röl 9800 pro valo váltásban nem lesz nagy a változás ámbár ha neki igy jo tegye azt én még egyszer nem teszem elég volt tavaly karácsonykor bele ugyranom egy közép kategoriával és nézzd most meg már dobhatom ki na mindegy én igy látom !!!!!!!
  • Gabesz amd64
    #8172
    szerencséd van!
    az Aqua-ban lehet kapni HIS-t!
  • uzsidoboz
    #8171
    sapphire....

    bassszzusss nekem mindenképp exc kellene a hűtésm + a húzás miatt...

    1ébként köszi

    a kaphatót 1ébként úgy értettem h lehet e mo. venni mert hivatalos lapon fennt van!
  • Gabesz amd64
    #8170
    igen van AGP-s méghozzá Sapphire féle
    Core clock: 392MHz
    D-SUB: 1
    DirectX: DirectX 9
    DVI: 1
    Memory Clock: 700MHz
    Memory Interface: 256-bit
    OpenGL: OpenGL 2.0
    PixelPipelines: 12
    TV-Out: HDTV/S-Video/Composite Out
    VIVO: Yes
  • PLackó
    #8169
    pl én veszek ilyet mert nincs pénzem jobbra...
  • uzsidoboz
    #8168
    Valaki tud a #8162 üzire választ adni? please...
  • Gabesz amd64
    #8167
    akkor Én még jól adtam el az Fx5900-emet! :DDD

    De nemtom ki az aki még ilyet vesz..na mindegy
  • Narancs
    #8166
    Szvsz most best by...22-23 körül mennek PH!-n, szűrőkkel nem lassabb mint 6600GT.
  • Gabesz amd64
    #8165
    viszont a 9800Pro az már télleg elavult
  • The Fugitive
    #8164
    Igen egy agp-s 6600Gt-m van a Gigabytetól.
  • TothLaci
    #8163
    AGP-s videókártyád van?
  • uzsidoboz
    #8162
    Csá üdv mindenkinek!

    Egy vga kérdésem lenne... ( KI GONDOLTA VOLNA EGY VIDEÓKÁRTYA TOPICBAN)

    Na mind1.... Szóval egy ati exc. agp-s vidókártyáról lenne szó...
    Az elképzelésem egy 9800pro vs 9800xt lett volna de ilyet már alig lehet kapni meg régi technika de jó kártya... x700-t nem akarock venni mert már sokan panaszkodtak rá meg csak 128bit...

    Inkább most egy x800-t vettem célba ami elég elérhető árban van gondolom... (kb 50.e?) csak ilyet nem láttam agp-sben????!!!! vagy mégis van?????
    Azért is erre esne a választásom mivel ez egy alap chipp ezeket is fel lehet húzni pro vagy gto szintre mint a 9800 vs 9600- osoknál, vagy nem ?????!!!!

    előre köszi aki tud segíteni!
  • TothLaci
    #8161
    Neked már szinte minden elavult, kivéve a csúcs kártyák?
    S3Trio-t minek nézed?
  • TothLaci
    #8160
    Az enyém ezüstszínű... Igaz, a memóriákon rézhűtés van. Nekem megy minden tökéletesen, de a FEAR-t nagy VGA igénye miatt nem próbáltam ki.