41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • deep
    #8239
    Egyértelműen 6800GT! Mármint ha pár hónapon belül nem tervezel megint váltani...
  • Ferencz István
    #8238
    Ja, simán a 256mb-osra.
  • MagyaR
    #8237
    Ha a 256 megás gtre gondolsz (van 128 megás is), akkor azt vedd mert az új gamek nagyon érzékenyek ezekre az új effekt hülyeségekre.


  • Ferencz István
    #8236
    Szerintetek melyikkel járok jobban? Egy ATI Radeon X800XT-vel vagy egy GeForce 6800GT-vel.
    ATI X800XT: magasabb órajel
    GeF.6800GT: SM3.0, HDR stb. viszont kevesebb az órajele
  • geri15
    #8235
    ne örülj annyira :DDD
    csak tesztek alatt megy annyival, alapból sima 500/1000-en járatom quiet módban :P nem is lehet hallani :) Mondjuk ezért a Chieftec táp, az egyetlen 8 centis rendszerhűtő, és az Arctic Cooling SuperSilent 4 Ultra is tehet :))
    Ha rajta van az oldallap a házon akkor nem is hallani hogy megy a gép
  • geri15
    #8234
    A Silencer bazinagy és bazikönnyű :) fogd meg a dobozát egy boltban, vagy nézegess róla képeket és megérted miért :)
    A Fatal1ty detto ugyanaz mint a VF700Cu, csak pirosban, közepén piros led, nagyobb forduladszám (1350/2650 RPM helyett 2050/3500 RPM - az első érték a quiet mód, a második a normal), és nagyobb "zaj" (18,5/28,5 decibel helyett 23,7/36 decibel - megintcsak az első a quiet mód, a második a normál).

    Szóval szebb, jobban hűt, és kicsivel hangosabb, de még bőven a tűrhető értéken belül :) Mert ugye a sima Inno3D-s hűtésem az mindent überelt :DD emelett aludni is lehet :)
  • NeoMaN
    #8233
    jaaa, már éértem...
    36DB :)))))
    az fincsi lehet :Ð
  • Davidsned
    #8232
    Na de arra értettem, hogy silencer bazinagy és nehéz.
    Fatal1ty nem ugyanaz, mint a vf700cu, csak pirosban? Vagy jobban is hűt?
  • geri15
    #8231
    Azért vettem Fatal1ty-set mert megtetszett, és ennyire jó hűtést még egyet nem találtam. Nem könnyű, olyan ~300 gramm körül van a súlya.
  • Davidsned
    #8230
    A zalman sokkal könnyebb nem?:)
  • Davidsned
    #8229
    Te mér vettél fatality-set?:)
  • geri15
    #8228
    Az sem rossz, de nekem annyira nem jön be, viszont súlyban sokkal jobb a Zalmannál, és teljesítményben is csak egy hajszállal marad le a VF700-asoktól..
  • Davidsned
    #8227
    Silencer 5-öt is veri?
  • TothLaci
    #8226
    Ha én gazdag lennék (de nem vagyok az), akkor brahiból összedobnék egy ilyet, de én is halott ötletnek tekintem.
  • M@TriX
    #8225
    egyet értek, mire ki lehjetne hajtani ezt a négyes fogatot már rég DX10 vagy 11 lesz új effektek másfelé megy afejlődés stb. de természetesen aki ennyit ki akar dobni rá, csak megteremtik nekik a lehetőséget. jól teszik ;)
  • M@TriX
    #8224
    dehogynem...
  • vki
    #8223
    Havernak a gépében olyan szinten jelen voltak a "porcicák", hogy szabályosan úgy nézett ki a 8cm-es venti keret, mintha valami cseppkőszerűség ragadt volna rá.
  • NeoMaN
    #8222
    nekem is ez volt pontossan, csak nálam a CPU melegedett mostanában (tele volt porcicával a venti és a borda)
  • geri15
    #8221
    főleg hogy nincs az a barom aki megvegyen 4 db 100 ezres kártyát
  • Punker
    #8220
    mert az SLI is hülyeség.....
  • Kövesdi A
    #8219
    hát ezt nem nekünk kell tudni ha nem a fejlesztöknek de az viszont ténleg meg lehet hogy be csödöll !!!!!
    és ténleg csak a gazdagoknak lesz ilyen vagy is nem lesz nép termék

    mondjk még a SLI-sem nép termék
  • Punker
    #8218
    szerintem meg halott ötlet.
  • Kövesdi A
    #8217
    azt még én sem tudom !
    de csak gondolj bele 4*7800 GTX egy igazi erömü

    .......... gondolom csak lesz olyan játék ami majd ki használja !
  • Punker
    #8216
    és mi fogja kihasználni?
  • Kövesdi A
    #8215
    igaz hogy még az SLI -semterjedtel de máris itt van a ez a 4-es kinek lesz pénze venni 4 kártyát
  • Kövesdi A
    #8214


    hát már mit kinem találnak !
  • geri15
    #8213
    valamelyik zalman, leginkább a VF700-asok közül
  • Davidsned
    #8212
    Továbbra is azt kérdezném, melyik a legjobb vga hűtő?
  • Davidsned
    #8211
    Oks, megkeresem a rivatunert, de azt mondom pontosan hol van az a hibajelentés fül?
  • Narancs
    #8210
    Ezért mondtam, hogy Rivatunerrel mérd, ami NAPLÓZZA. Már nincs nV kártyám, de 6800-al nekem volt hibajelentés fül a driverbeállításoknál. Ez naplózza a VGA hibáit.
  • Davidsned
    #8209
    Nah pontosan milyen hibajelentés fülre gondolsz?? (ilyet nem látok sehol:)
    Amúgy meg, hogyan mérjem meg a hőmérsékletet amikor már teljesen leállt?
  • Davidsned
    #8208
    Nem csak ebben a játékban jött elő, egyébként mindenki ezzel a verzióval játszik szal tuti nem jön ez szóba.
  • Ferencz István
    #8207
    #8152-es kérdésre valaki?
  • Narancs
    #8206
    Ha pedig csak ebben a játékban, mindí ugyanott jön elő szvsz lehet a játék szar.
  • Narancs
    #8205
    Az hogy tök forró nem mond semmit. hány fokos pomtosan? Rivatunerrel tudod naplózni. Amúgy érdemes megnézni a hibajelentés fült a driverben.
  • Davidsned
    #8204
    Nemértem, pedig a kártya leáll és tök forró, ez biztos. A tápom amúgy codegen 400W.
  • Davidsned
    #8203
    Ezek a tünetek egyébként jelenleg SW-Battlefront 2 alatt jöttek elő. Mindig kb. ugyanaddig jutottam el, amikor leállt a kari.
  • Narancs
    #8202
    Ha a kártya melegedne túl, akkor kiírná, hogy túlmelegedett és vissazvett az órajelból, mivel ez 6800GT. Tud ilyet. szerintem máshol van a gond. Tápod milyen?
  • Davidsned
    #8201
    Nah ezt visszavonnám. Kiderült tényleg a kari melegszik túl mert miután megkapom a feketeképernyőt a kártya hűtője leáll, ha megfogom akkor meg érzem, h rohadt meleg. Ezek után, ha más gépben is kipróbálom, mennyivel lesz más a helyzet?
  • Davidsned
    #8200
    A helyzet az, h a prescott proci is nagyon melegszik. Levettem a ház oldalát és a procihűtő ment a leggyorsabban/leghangosabban. A monitoron meg valami power saving mode felirat jelenik meg (nem windowsban).