567
gondok az XP körül
  • maximus1
    #447
    Kösz a segítséget!!!
  • ent
    #446
    Szerintetek lehetséges az, hogy a cabinet fájl hibaüzenete kikerülésére az a megoldás (mármint a microsoftnál), hogy minél több memóriát csikarjunk ki a rendszerből?
    Mert ugyebár ezt akarják az msconfig piszkálásával, vagy nem?
    Mert akkor nem jó felé megyek: 512 Mb szerintem mindenhez elég!
  • M@TriX
    #445
    ha nem akarsz plusz programot:
    1. futtatás menüpont ("RUN)
    2. "msconfig"
    3. legszélső fül, "Autómatikus indítás"
    4. Ott vannak egymás alatt azok a programok, amik elindulnak a winindításkor.

    DE! Az is egy megoldás, hogy a programok opcióiban kikeresed, hogy nen induljanak el, avagy ne látszódjanak a "systray"-ben. Ennyi.
  • rushman
    #444
    ez működik xp-n is: startupManager
  • rushman
    #443
    a clean boot nem más, mint a rendszer lépésről-lépésre való indítása, azaz minden betöltendő feladat kérdésre indul. A win9x-eknél ezt a konzolt a bootolás után F8-al lehehetett lehívni, xp-nél nem tudom, hogy így megy-é, sajnos...
  • maximus1
    #442
    Hello Mindenkinek!
    Lenne 1 kis préblémám, remélem tud valaki segíteni.
    WinXP induláskor az óra mellé betőltödik egy csomó módul (ikon hegyek), ezek ellégé vissza fogják a rendszeremet.
    Kérdés:hogyan lehet ezeket eltüntetni?
    Win 98 alatt eszt könnyen meglehetett oldani a Kellékek--> rendszer eszközök-->rendszer információ alatt csak ki szedtem a "pipákat" , de XP-ben ilyet nem találok
    Előre is köszi!
  • ent
    #441
    Tudtok olyanban segíteni, ami a cabinet fájlokkal kapcsolatos hiba?

    A lényeg, ha installáció során (nem hibás, enterrel meg lehet nyitni a *.cab fájlt) kiírja, hogy nem tudja megnyitni/hibás a fájl!

    Erre, utánanéztem a mikroszoft oldalán és megkértek arra, hogy birizgáljam a winxpt msconfig-gal.
    Na most a következő: hogy lehet a clean boot-ot végigcsinálni, és mi is az valójában???

    Előre is köszi!!!!!
  • BaLeeX
    #440
    Kösz.
  • M@TriX
    #439
    futass egy Scandisket (quicket), hátha csak egy kis hiba van a vinyóval.
    A Docuba lehetnek temp fileok. Érdemes kitakarítani őket. Mondjuk a meghajtó Lemezkarbantartójával leszedheted az ideiglenes, nem kellő fileokat... stb.)
  • Mhosah Myth
    #438
    Mostmár megint visszaállt... Miért lehetett ez???
  • Mhosah Myth
    #437
    Mostmár azt írja hogy 0 MB szabad hely plz segítsetek mert bármelyik pillantban leállhat a windows.... Nagyon gáz!!!!
  • rushman
    #436
    a HTML kód le van tiltva, mert egyesek topikok szétcseszésére használták, van viszont engedélyezett UBB makró
  • Mhosah Myth
    #435
    Hali!
    Lenne egy problémám:
    Semmit nem veszek a c: meghajtóra eddig volt 1 giga szabad hely és most magától elkezdett eltűnni... Még a programokat is direkt egy másik meghajtóra veszem... Azt mondja hogy a Documents and Settings mappa több mint egy giga... Miért???
    Mi lehet a probléma???
    Már nagyon idegesít... Mindig kiírja hogy kevés a hely a c: meghajtón és ha továbbra is ezt csinálja akkor szétverem a gépet és kidobom a lomtelepre....
  • AtomHeart
    #434
    mi van, man a regizett tagok sem rakhatnak be html tagokat..? :^)
  • AtomHeart
    #433
    <hr color=green>
    Sziasztok!
    Keresek egy virusolot, ami hatekony, nem maszik bele mindenbe, vagy be lehet allitani, hogy ne masszon bele mindenbe (pl csak azt ellenorizze, amit en kivalasztok), es mukodik jol xp alatt. Ha tudtok ilyen progit, beszeljetek.
    Esetleg ha tudtok egy site-ot, ahol ossze van hasonlitva egy par virusolo, azzal is sokat segithettek...
    <hr color=green>
  • PetruZ
    #432
    Helyreállító lemezre már nincs esély. Annak épp az a lényege, hogy egy működő XP-ről tudsz csinálni egy lemezt, amire felmásolódik a partíciós tábla, a boot, meg még pár dolog és akár automata módon, akár a lemezen lévő segédeszközökkel vissza tudod a vinyód állapotát állítani. De mivel a géped már az XP-t sem látja, ezt már bebuktad (más gépről származó restore lemezzel logikus, hogy értelmetlen próbálkozni).
    Sok jóval nem tudlak biztatni, de egy dolgot még megpróbálnék: a vinyót elcipelném egy rack-es haverhoz és megnézném, másodlagos vinyóként (a rack-be betéve) mi látszik rajta. Ha hajlandó felismerni és a partíciók is megvannak, akkor gyorsan ments le róla mindent, ami kell. Javasolnám elővenni a vinyó számláját is, ha nincs még egy éves, ugyanis a jelenség erősen elektronika hibára utal és ha még nem járt le a garancia, akkor kicserélheted.
    Ja, és a vinyóba dugott tápcsatit, IDE kábelt is vizsgáld meg, nincs-e rajta törés, kihajlás, ilyesmi.
  • dagon
    #431
    Xp-alá érdemes milleneumot tenni?Sok régi progim nem fut csak azon..köszi
  • Juster
    #430
    Hogy lehet kiiktatni a termékaktiválást?????

  • BaLeeX
    #429
    Beirtam ide is mert most vettem észre, hogy van külön ilyen topic.
  • BaLeeX
    #428
    Van egy elég nagy problémám, akinek van használható ötlete ossza meg velem legyenszíves.

    A következő történt:
    Volt a gépemen egy WinXp és egy Win2000 rendszer. Szombaton reggel kiírta egyszer, hogy io.sys bad, insert bootdisk and press enter. Vagy valami hasonló szveget. Nem tudtam mire vélni a dolgot mentem reggelizni, mire visszaértem be volt töltődve a WinXP (!?). Vasárnap semmi gond, tegnap hazaérek ugyanaz a hibaüzenet de most már nem indult el a rendszer, sőt... Pár újraindítás után ha a bios leellenőrizta az eszközöket (vinyók, cd meghajtók) és továblépettvolna ott mindig resetelt a gép. Azt hittem az alaplap a hibás már el is készítettem az új árát, hogy holnap csere lesz (néha szarakodott ez a régi) aztán mivel már mindent lehúztam a gépről, hogy kizárjam a hibát csak a rendszer vinyót nem, lehúztam azt is és nem volt reset. Betettem egy indítólemezt (winME-st) elindult és láttam is mindent a rendszer (XP) partíción. Újraindítottam WinXP cdvel itt a javítókonzolon nézegettem és érdekes módon csak a Win2000-et találta meg installált rendszerként de hiába állítottam be, hogy az töltődjön majd be nem töltődött be az sem. Próbáltam a BOOTCFG parancsot, eredménytelenül mert csak a 2000-et ismerte fel, nyomtam egy FIXBOOT-ot meg egy FIXMBR-t is, semmi változás. Még felajnánl F2-vel valami WinXP helyreállító lemez betételét de nekem ilyen nincs és nem tudom hol kell csinálni pedig van itt egy XP-s gép most a melóhelyen.
    Ja és még ami érdekes, hogy az xp installja FAT-nak ismeri fel FAT32 helyett, pedig FAT32 elvileg.

    Ötlet?
  • fifi
    #427
    Bocs:Zone Alarm
  • fifi
    #426
    ZonaAlarm van de sehol ilyen bejegyzést nem látok...
    + az mindent fog vagy semmit. Vagy nem?
  • rzozo
    #425
    Ha van tűzfalprogram a gépen akkor válószínű az kavart be.
  • fifi
    #424
    Emberek!
    Nem tudom XP, vagy IE gond de kb 1hete semmilyen ATW kiszolgálót használó oldalt /HDC pl./ nem tudok megjeleníteni. Minden más tökéletesen működik böngészés, letöltés minden. IE beállításait is mind átrágtam, és nem találok semmi magyarázatot rá. Haverom lazán tölt róla.../ezért gondolom nálam a hiba/Mi lehet a gáz? Mi van letiltva? HELP please!
    előre is köszi
  • kozettt
    #423
    Eloszor is koszi a valaszt mrzool-nak, igaz a problemamon nme segitett,de a kerdesemre valaszt adott.

    Egy masik gondodm is adodott.

    Az I-author nevo progi inditasakor egy " enreach security system check error " feliratu hibauzenetet kapok.
    Kerdesem az lenne,hogy mi ez, illetve ki iktathatom e ezt a problemat,hogy hasznalhassam a progit.
    /gondolok itt arra,hogy esetleg valamit le kell allitani a windowsban?/

    segitseget elore is koszi
  • jimmyjoint
    #422

    S.O.S
  • PetruZ
    #421
    Sz*r a CD(?) WinMe alól lehet másolni azt a bizonyos dll-t ("név.dl_" formában kell keresni)?
  • jobb
    #420
    Hali! Haverom most vett egy új AMD 2000+, ABIT NF7-es alap lappal. Megpróbáltuk felrakni a windows xp-t (magyar, angol, sp1 és sp1 nélküli) ,de nem sikerült. A telepítés elkezdésekor kiirja, hogy a telepítő cd I386-os könyvtárából nem tudott egy fájlt felmásolni( xxxx.dll). A Win Me-t pedig csont nélkül sikerült felrakni. Mi lehet a gond?
  • greco
    #419
    ÁÁÁÁÁÁhh,megvan a probléma.Nu nics a gépen,de Norton Antivírus annál inkább és ez tárolta a törölt fileokat.Kösz a tippet!
  • greco
    #418
    A lomtár üres,nu pedig nincs a gépen.
  • Evil
    #417
    lomtar? norton utilities van telepitve?abba van automatice gy ilyen opcio hogy csak par het utan torlodnek veglegesen a letorlott adatok, persze ha bemesz a progiba ki tudod takaritani.
  • greco
    #416
    Van egy olyan problémám,hogy xp alatt(ntfs fájlr.) törlök kisebb-nagyobb fájlokat és nem lesz több hely a winyón.Több gigát is törlök,de utána sem lehet semmi rámásolni mert azt írja,hogy nincs elég hely.A Scandisk sem érzékel semmit.Most van egy plussz vinyó is a gépben és már annál is.Miafrancez?
  • mrzool
    #415
    cmd.exe
  • kozettt
    #414
    Szisztok!

    Kerdesem lenne,megpedig az,hogy hogyan lehet futtatni egy olyan programot xp alatt,amit csak command line parameterekkel lehet futtattni xp-ben.
    /Szoval nem ertem,hogy mi ez a command line parameter,- a program megjegyzeseben zarojelben ez utan batch file van/

    elore is koszi!
  • Frenzy
    #413
    NTFS->FAT32 konverziohoz vagy valoban ujra kell formazni a winchestert, mivel ahhoz meg XP-ben sincses eszkoz.

    Vagy a Partition Magic tud visszafele konvertalni, ha jol tudom. De vigyazni kell vele, mert valoban adodhatnak problemak visszafele alakitasnal (mivel NTFS tobb infot tarol, tud tomoriteni, stb), de szerintem PM szol ha ilyen van ... bar en meg sosem csinaltam ezt visszafele vele, igy sajat tapasztalatrol nem tudok beszamolni.
  • kasika
    #412
    Szerintem visszafelé (NTFS-->FAT32) nem lehet adatvesztés nélkül konvertálni. Próbáld meg azt, hogy vmi ntfs olvasó progival beolvasod a partíciót, átmásolod és utána visszaformázod FATra. De mondjuk ezek az emu programok nem éppen stabilak. Vagy ott a DOS 7.1 nagyon állt, támogatja már az NTFS partíciókat is. De szerintem csak kérj kölcsön egy vinyót, másold át rá cumókat. Formázd le partíciót FATra és utána másold vissza.
  • samuraimico
    #411
    Millenium vana gépemen,és nem ismeri fel a winyó egyik particióját,ami ntfs.Hogy formázzam át,hogy lássa,anélkül,hogy letöröljem az adatokat?Please help me!!!!
  • PetruZ
    #408
    A spoolsv az a nyomtató spooler, ha nincs nyomtatód nem kell (a Szolgáltatások között találod).
    Az nvsvc az NVidia kártyákhoz kell.
    Az mspmspsv az passz, nem tudom mire kell, nálam nem is fut ilyen.
    A devldr32 az maga az eszközbetöltő, én inkább itt keresgélnék. Ez csak a rendszerindulás alatt fut és feltölti a különféle drivereket, utána leáll. Ha sokáig fut, vszleg valami gond van az egyik eszközzel. Én megnézném, pl. hogy az Eszközkezelőben nincs-e felkiáltójeles, vagy új, felesleges eszköz, átgondolnám, hogy a legutóbb miféle eszközöket cserélgettem a gépben, milyen drivert raktam fel, milyen alapbeállításokkal szórakoztam, stb.
  • NeoMaN
    #406
    LOL, kifaszom kotorta elő ezt a topikot?
    :)))

    Én meg má nézegetni kezdtem, mondom segítek.
  • NeoMaN
    #405
    nem lehet a homm4-et lejebb venni!