567
gondok az XP körül
  • NeoMaN
    #404
    minek tölti be ezeket?
    msconfig-->pipa kivesz előlük....
  • Vaxi
    #402
    Hali. az a problémám, hogy az asztaltéma választásnál eltűnt az xp style, és berakta a klassikusat. nah most kéne vissza a régi startmenü/tálca stb. meg lehet ezt oldani? :)
  • Lantee
    #397
    mondom a serialt --> v66kb-cjd7d-xj8v3-gx2vv-939p6
  • nortol
    #393
    a memóriák egyformák? mármint sebességben. mert, ha nem, sőt a nagyságuk is más, történnek ilyen furcsaságok.
  • Mike
    #392
    Bootnál mennyi memóriát talál?
  • Borg
    #391
    videokártya.
  • lck
    #389
    Bootolható XP telepítő CD-vel, vagy Sima telepítő CD-vel és 6 db XP boot-floppival.
  • Styrex
    #387
    Hello
    Üres vinyóra, hogy kell feltenni az XP-t?
  • rusland
    #386
    allandoan kilepek a moh:aa gamembol es restartol a gep miert?
  • petee
    #385
    Srácok, hogy lehet WinXP-ben azt megcsinálni hogy a modemem ne tünjön el az eszközkezelőből ha kikapcsolom a modemet és újraindítom a gépet??? Úgy emlékszem hogy van megoldás rá, de elfelejtettem...
  • rusland
    #384
    Hi!
    felrakom a sonicfury sb live 5.1 hangkartya driveremet az xp-re es valamikor sipol meg hulye zajokat ad ki
    miert van ez igy? mit lehet ellene csinalni?
  • Z
    #381
    Hi!! Lehet, hogy egy vírus!!
    Nekem is volt egy hasonló, ami teleírta a vinyót... :(
    nézz utána
  • marius
    #380
    Kösz a javaslatokat mindenkinek!
    MA azonban megjavult. Na ezt meg már végképp nem értem. Most meg behozza kapcsolat nélkül is, pedig semmit nem állítottam át rajta.
    De azért mégegyszer kösz mindenkinek
  • Dörmike
    #379
    Hali!
    Néz körül a windows\prefetch könyvtárban. Onnan törölhetsz.
  • Air
    #378
    Telik a vinyo!
    A kovetkezo erdekes jelenseget tapasztaltam angol corp. xp prof. alatt. Ahogy a rendszer elindul, valami elkezd irni a vinyora. Arra a particiora amin az xp van. Pontosabban a WinNT konyvtaron belul valahova. Szepen folyamatosan, olyan 0.5-1Mbyte/s-cel. Addig amig teljesen el nem fogy a hely. Ha elfogyott jon a "low disk space notif." es a disk cleanup ami vagy segit vagy nem. De a reboot mindig segit. Akkor mindig felszabadul a hely. System restore nem megy, virus es net nincs. Viszont erdekes modon a perf. monitort sem tudom hasznalni, mert ahol a perf. object-eknek kellene lenni ott csak szamok vannak. Szoval tisztara x-aktas dolog. Ha valaki talalkozott mar hasonloval, vagy van valami otlete kerem irjon!
  • GGG
    #376
    Tud valaki megoldást arra, hogy miként lehetne újra filmek lejátszására alkalmassá tenni egy Pioneer 116-os DVD-t, ami Win'98 alatt működött, de most, hogy XP-re váltottam nem. Valami régió kódot hibáztat, de az elvileg jó.
  • chuck
    #375
    cache van engedelyezve?
    Esetleg a kapcsolat modjat allitsd at, hogy soha ne tarcsazzon
  • Pace
    #374
    Mekkora a tárolt oldalak nagysága a winyón? mennyire van beállítva? mert ha túl kicsi, akkor nincs hova tárolni, és akkor...
  • marius
    #373
    Nem értem akkor mi a franc baja lehet.
    Amikor először feltettem, akkor megjelenítette a meglátogatott weblapokat, most meg folyton kidobja a csatlakozás ablakot és amikor a kapcsolat nélküli módot választom, a szokásos fehér képernyőt dobja ki, hogy nem lehet megjeníteni a kért oldalt.
    Van valami beállítása?
  • Pheel
    #372
    Hát az NTFS tuti nem...
  • Pheel
    #371
    SEMMI értelme váltanod.
  • marius
    #370
    NEm tudja valaki véletlenül, hogy kapcsolat nélküli módban miért nem jeleníti meg a meglátogatott weblapokat az XP?
    AMikor legelőször feltettem, akkor minden oké volt, most meg semmi. Lehet az NTFS az oka?
  • ergo
    #369
    Most xp prof.-ot használok. Van-e értelme xp home-ra váltani?(csupán itthoni felhasználásra)
    Esetleg nem tud vki xp home linket?
  • Callisto
    #365
    Lenne egy kérdésem. Letöltöttem Microsoft Hotix-ről az összes patchet, updatet stb. Win XP Hun-hoz. Nos. Amelyik kategóriában nincs HUN frissités ott tegyem fel az ENU (Angol) verziót? (Ha felmegy.) Nem lesz gond?
  • Bakka
    #363
    Hi!

    Miert van az, hogy ha gepet visszahozom a keszenleti allapotbol vagy a hibernalasbol, akkor eltunik az egyik meghajtom (a cd iro). Minden mas rendben megy de a cd irot csak akkor tudom ujra hasznalni ha ujrainditom a gepet vagy az uj hardwer hozzaadasanal megkerestetem vele a meghajtot!
    Miert van ez ? Hogyan lehetne elkerulni ezeket a folosleges muveleteket ???
    thx
  • marius
    #362
    Hi!
    Van egy kis problemám. Ha tud valaki valami okosat és megdobna vele, akkor megköszönném.
    Feltettem a win xp-t. Jó volt szép volt és örültem a 98 és az ME után, hogy nem láttam a kék szörnyeteget egyszer sem. Azonban voltak olyan dolgok (driver) terén, melyek kicsit furin jöttek ki. Miután nem bírtam tovább úgy gondoltam, leszedem és mellérakom a 98 a játékok számára.
    Három partíció van a gépen. Legyalultam az E és a C meghajtót. A C= 5,0 GB, D és E = 3,7 GB.
    LEgyalultam először az E meghajtót, le is ment szépen minden. Utána ellenőriztem a C-t és miután meggyőződtem róla, hogy mi van rajta (XP), legyúrtam azt is. Azonban amikor elkezdte formázni, akkor a DOS alatt azt írta ki, hogy a teljes mérete 3,7 GB az 5,0 helyett. Gondoltam, biztosan a D: meghajtót gyalultam le tévedésből, de amikor végzett, akkor ismét meggyőződtem arról, hogy a C: volt. Feltettem az E: -re a win 98-at, majd mikor mindent felpakoltam rá, akkor a c:-re feltettem ismét az XP-t. MEgdöbbenve néztem, hogy a C: meghajtómon, csak 2,2 GB körüli szabad hely maradt csak és elveszett 1,4 GB pont annyi, amennyire előtte az XP tette fel magát. AZ az érdekes, hogy amikor az XP tettem fel, akkor először kiírta a meghajtók méretét és ott a C: 5,0 GB-ra volt jelezve. Sem a DOS, sem a sajátgépben a meghajtókat kijelölve ne ír a c:-re 5,0, hanem 3,7 GB-ot. A PArticion MAgic is 5,0 GB-nak látja, de a gép nem kezeli. Mi a fene történhetett, amikor csak egy egyszerű fomrázásról volt szó. Hová lett 1,4 GB?
    A Part.MAgic
    C: 0, FAT32, Pri,Boot, 5004,6MB, 0, 0, 63, 10249407
    ALatta ez van: 0 A FAT 32 sor alatt EXTENDEDX, pri, 7404.10, 0, 1, 10249407, 15165306
  • mikike
    #361
    nem jobb de működik
  • Borg
    #360
    Igy van.
  • ten155
    #359
    Nem mondom, hogy az XP bonyolult, de egy kis win2k tapasztalat talan kell hozza. Amugy 98 utan mindenfele NT alapismeret nelkul XP-re menni, hat... Ez eredmenyezni azt, hogy az a konkluzio lesz belole, hogy a 98 jobb mint az XP. Mar bocs, de ez meg messzirol sem igaz.
  • Borg
    #358
    Nem lesz XP SE.
    www.ntcompatible.com
  • lck
    #357
    THX ten155!
    ( Egyébként az összes XP problémám megszünt, mert visszaraktam a 98-at. Rövid XP-s pályafutásom után megállapíthattam hogy egy jól karbantartott, ( Ghost-tal tisztántartott ) 98 jelenleg jobb mint az XP ( legalább is nálam ). Majd talán egyszer egy XP SE-t újra kipróbálok.
  • ten155
    #352
    Szoval a kulonbseg a Basic es a Dynamic diszkek kozott az, hogy a Basic-re particiokat mig a Dynamic-re volume-okat lehet definialni. A Dyn.-ot csak a win2k latja es tudja kezelni, attol lefele semmi, megcsak nem is boot-ol rola semmi. A dyn. diszkeken lehet striped, mirrored, stb. koteteket letrehozni es csak ezen lehet a win2k szoftveres raid megoldasait hasznalni. Visszakonvertalni a dyn. diszket basic-re csak ugy lehet ha torlod a rajta levo koteteket az adatokkal egyutt. Ezert ez rendszer hdd-n nem ajanlatos, hacsak nem szerverrol van szo, es biztosan nem fogod akarni visszaallitani a basic diszket.
  • Tomcat
    #351
    Az vajon miért lehet, hogy 2 monitort ismer fel az XP? Hiába raktam fel az LG Studioworks 775N drivereket, akkor is bejön egy általános televízió. Arra is felraktam LG Drivet. Ennek ellenére Powerstip ami ugye Voodoo3 és gamék miatt kell, nem ismeri fel, csak egy szákott Microsoft plugandplaynek, totál fals infókkal. Nem is müxik(60 és 75 Hz rulez :-( ). Mondjuk lehet nem emiatt, de másra már nem bírok gondolni... Szal jó lenne egy monitort ismerne csak... van rá mód?
  • Pheel
    #350
    1: nemtom, nekem Basic, jól vagyok vele.

    2: ezzel még soha nem találkoztam, szóval erre sem tudok érdemben mit mondani.

    Bocs.
  • lck
    #349
    Na itt van 2 Nyú problem:

    1.: A Control Panel>Administrative Tools>Computer Management>Disk Management -ben kiírja hogy a merewlemez típusa: "basic" és ha akarom konvertálhatom "Dynamic Disk"-re. A helpje írogat valamit hogy más oprencerek ( pl. DOS ) nem tudják ezt elérni - vagy valami ilyesmit. ( Angol tudásom majdnem nulla ) Szóval mire jó ez a Dynamic Disk, lehet -e visszakonvertálni basic disk-re. Látja -e utána a DOS. meg ilyesmik.

    2. kveszcsün:

    Ha ráteszem c:-re a Check Disk-et újrabootoláskor kiírja hogy nem lehet Check Diskelni mert van valami direct disk accass. Ez mi lehet? Valamilyen program már fut, és ezért nem tudja végrehajtani? Vagy mi.
    ( Pheel legalább Te segíts, ezeket biztos tudod. )
  • lck
    #348
    THX Bandee_!
    ( Úgy látszik XP-n van még mit tanulnom )
  • bugyor
    #347
    tudatlanka
    Kössz a tanácsot de sajna nem sikerült jól letölteni.Tegnap kétszer lehúztam de mindkettő
    crc hibás, az önkicsomagolás megy de a telepítés nem. ftp://ftp.pinnaclesys.de/driver/pc/pctv/StudioPCTVPCI402a.exe nem tudnál más linket esetleg írj a [email protected] címre.A dolog igencsak érdekelne.
  • lck
    #345
    Háj Népek!
    A problem: Hogy lehet XP alatt CD meghajtó betűjelet cserélni? Ez 98 alatt begatell de XP-n nem lelem.
  • Pheel
    #342
    Nem értem, hogy miért kell a tunerhez kapott gyári progit használni ilyen célokra?!

    Ott van pl a BorgTV vagy a dScaler. Mindent tud és megy XP alatt. Mi kell még?
  • bugyor
    #341
    Cromax.
    Nekem is 3 partiticiom van.C az alap ezen megy a XP.D kivehető ezen nincs OP.rendszer.E-n fut a Me.Elösször az Me telepítsd majd erről indítva a C-re az XP-t.Kapsz egy boot menüt alapból az XP indul 30 sec várakozás után.Ezt meg is változtadhatod az XP-ben.
    Tudatlanka.
    Én is az vagyok de azt már sejtem hogy sajna egy darabig nem fogsz txt -ni XP-n.Nekem Pixelwiev kártyám van Me alatt tökéletes.XP-n sokkal több a kinlódás de a tv megy a teletexnek még a gombja se jelenik meg.Felhívtam az üzletet ők sem tudnak txt progit.Elvileg a Cebra teletexről le lehet tölteni,de nekem nem mükszik. http://www.cebra.dk/32bit/setup.exe

    Egyébként csak ezért használom az Me-t semmi másért.