MTI

A csípős étkek kedvelőnek magasabb a tesztoszteronszintje

A csípős ételeket kedvelő, s különösen a chilipaprikát rendszeresen fogyasztó férfiaknak magasabb a tesztoszteronszintjük - erről győződtek meg vizsgálataik során a Grenoble-i Egyetem kutatói, akik eredményeket a Physiology and Behavior című amerikai szakfolyóiratban ismertetik.

A legfontosabb férfi nemi hormon hatására jön létre a nemi vágy, de az agresszió is. A tesztoszteron szerepet játszik a szervezet energiaháztartásában, az önbizalom és koncentrálási képesség kialakulásában, de a hormonnal olyan személyiségjegyeket is összefüggésbe hoznak, mint a vállalkozókedv vagy a kalandvágy - olvasható a The Daily Telegraphban.

A Laurent Begue professzor által vezetett vizsgálatban 114, 18 és 44 év közötti férfi vett részt. Az önkéntesek tesztoszteronszintjét a nyálmintákban vizsgálták, majd tört krumplit szolgáltak fel a résztvevőknek, arra kérve őket, hogy tetszés szerint ízesítsék étküket csípős chiliszósszal. Mint kiderült, azoknak a férfiaknak volt a legmagasabb a tesztoszteronszintjük, akik a legtöbb fűszert használták.

"A hormon új élmények keresésére, kockázatvállalásra sarkall, ebben az esetben a rizikó a rendkívül csípős szósz fokozott alkalmazásában nyilvánult meg" - mutatott rá Begue professzor, aki szerint az is lehetséges, hogy a fűszeres ételek rendszeres fogyasztása váltja ki a tesztoszteron fokozott kiválasztását, bár ezt az effektust eddig csupán a rágcsálókon végzett kísérletek során figyelték meg.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Amergin #1
    A brit tudósok már a grenoble-i (kisbetűvel!) egyetemre is beférkőztek!!!
    "A csípős étkek kedvelőnek magasabb a tesztoszteronszintje" de a csípős ételek fogyasztása nem oka, hanem pusztán indikátora a tesztoszteron szintnek, ahogy még számtalan ilyet fel lehetne kapásból sorolni...

    Ilyen alapon adhattak volna nekik a vidámparkban egy-egy dodzsemet és megszámolhatták volna, hogy mennyit ütköznek, mennyiszer haladnak az átlagosnál gyorsabban, vagy a körözési iránnyal szemben. Az jött volna ki, hogy a magas tesztoszteron szintűek többet "rosszalkodtak".

    Vonjuk tehát le a logikus következtetést: az agresszív dodzsemezés növeli a tesztoszteron szintet.
    Lópikulát! Semmi köze hozzá.
    Megint sikerült az okozatot oknak feltünteni.