MTI

Borsod megyébe települne egy kínai IT-óriás

Egy, a felhő-technológián alapuló adatközpont és egy kutatási és fejlesztési bázis Borsod-Abaúj-Zemplén megyében tervezett létrehozásáról tárgyalt a legnagyobb kínai szoftvergyártónak és a saját márkás hardver termékgyártók között másodiknak számító INSPUR Csoport alelnöke Mengyi Rolanddal, a megyei közgyűlés elnökével - közölte a megyei önkormányzat.

A közlés szerint a részben kínai kormányzati forrásból létrehozandó adatközpont alapításához az INSPUR Csoport megyei partnert keres. Csang Tung, a vállalat tengerentúli üzletekért és befektetésekért felelős alelnöke kedden több megyei informatikai cég vezetőjével tárgyalt, ezt követően megtekintette a Miskolci Egyetemet, amellyel közösen tervezik létrehozni a kutatási és fejlesztési bázist. Az INSPUR Csoport az egyik legrégebbi informatikai cég Kínában, amely tavaly a világ száz legjobb elektronikai ipari vállalata között a 13. helyet szerezte meg. Az INSPUR Csoport 2011-es árbevétele elérte az 1282 milliárd forintot. A vállalatcsoport legjelentősebb nemzetközi partnerei közé tartozik az IBM, a Microsoft, az LD, az Intel, a Hp, az Ericsson és az Oracle - olvasható a dokumentumban.

Az INSPUR Csoport az egyetlen olyan kínai vállalat, amely a felhő-technológián alapuló, saját márkájú termékkel rendelkezik. A vállalati csoport vezető felhő-technológián alapuló infrastrukturális platformokat alakított ki nagykapacitású szerverei segítségével, óriási tárhelyeket biztosítva, amelyekre saját hardver termékeit is építette. A közleményben a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat emlékeztet arra, hogy "a magyar diplomácia stratégiai célja a kínai-magyar gazdasági, kereskedelmi, befektetői és tudományos kapcsolatok bővítése". Erről írt alá együttműködési megállapodást tavaly júliusban a Kína egyik vezető ipari és termelési központjának és egyben harmadik leggazdagabb tartományának számító Santung vezetése az érintett megyével.

A keletre nyitás politikájának egyértelmű sikere a santungi székhelyű INSPUR Csoport élénk érdeklődése Borsod-Abaúj-Zemplén iránt, ugyanis a vállalatóriás stratégiájának középpontjában az európai terjeszkedés áll, amelyhez erős helyi partnerekre van szüksége. Mengyi Roland szerint óriási eredmény, hogy az INSPUR csoport Borsod megyét választotta. Úgy fogalmazott: ebből is látszik, hogy egy világvállalat szempontjából Magyarország gazdasága stabil és fejlődő, és "Borsod-Abaúj-Zemplén megye ennek a fejlődésnek az egyik motorja".

Tavaly a Santung tartományban működő cégek, vállalatok összesen 3,7 milliárd amerikai dollár értékű befektetést hajtottak végre külföldön. "A Santung tartományi kormány ösztönzi a jövőben a tartományi vállalatokat a Borsod-Abaúj-Zemplén megyében történő befektetések végrehajtására" - tette hozzá Mengyi Roland.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • teddybear #5
    Legalább nem a kínai robotok(nem az emberek) végzik el a végső szerelést.

    Különben már régóta olcsóbb behozni a főalkatrészeket, és itt készre szerelni. Mit gondolsz, a magyarországi multiüzemek miért léteznek? Pont ezt csinálják.

    Persze, ha feljebb viszik a korlátot, és több cuccot kell az EU-n belül összerakni, az csak az itteni iparnak lesz jó.
  • hungi #4
    Egy gyártósornál álló melós bére a legtöbb késztermék árát alig befolyásolja. Vagyis mindegy, hogy magyar vagy kínai fizetést kap (úgysincs már nagy különbség a kettő között).
  • hungi #3
    teddybear: csak ezzel nem oldanál meg semmit.
    Versenyképesnek kellene maradni, vagy dotálni a termelést úgy, ahogy Kína teszi, esetleg álszenteskedés helyett felvenni a kesztyűt és a szabadalmak megreformálásával pofátlanul másolni ahogy Kína teszi...
  • wwenigma #2
    Tudod milyen egyszeru kikerulni? Gyakorlatilag majdnem keszre szerelt cuccot hoznak be alkatreszkent, itthon bepattintanak egy muanyag bizbaszt a helyére és maris késztermékként megy ki. Most is van védővám sokmindenre, de siman kikerülik...
  • teddybear #1
    Az EU azzal tenne a legtöbbet a tagállamok felé, hogy magasabb védővámot vezetne be a közösségen kívüli áruk többségére. Ezzel védené a saját iparát és piacát.