Berta Sándor

Órák alatt kiderítik a fájlcserélők IP-címeit

A Birminghami Egyetem munkatársai megállapították, hogy a szolgáltatók és a hatóságok rendkívül rövid idő alatt kimutathatják, ha valaki BitTorrentet vagy más szoftvert használ.

A szakemberek korábban azt gondolták, hogy a fájlcserélők IP-címeinek kiderítése sok időt vesz igénybe. Nos, a legújabb vizsgálat során kiderült, hogy ez az idő csupán néhány óra. A Birminghami Egyetem kutatói 3 éven keresztül tanulmányozták a fájlcserélést és kimutatták, hogy a felhasználókat a korábban gondoltnál jóval gyakrabban és átfogóbban ellenőrzik. A megszerzett le- és feltöltési adatok segítségével a hatóságok hatékonyabban léphetnek fel a fájlcserélőkkel szemben.

Dr. Tom Chothia, a kutatás vezetője és kollégái nem tettek különbséget az internetezők között, például azt sem vették figyelembe, hogy mennyi órát töltenek fájlcseréléssel. A különböző brit hivatalok elsősorban a forgalmi adatokat gyűjtik, ráadásul olyan mennyiségben, ami még a birminghami szakembereket is meglepte. A hatóságok a 100 legnépszerűbb fájlcserélő platform forgalmát ellenőrzik rendszeresen és különösen a filmekre és a zenei fájlokkal kapcsolatos le- és feltöltésekre figyelnek. Aki egy ilyen fájlt oszt meg, annak az IP-címét 3 órán belül regisztrálják. Minél népszerűbb egy tartalom, annál gyorsabban történik meg az IP-cím azonosítása.

A megfigyelés és az adatgyűjtés több módon történik, s minden esetben naplótevékenységgel megbízott vállalkozások, szerzői jogvédő szervezetek, biztonsági cégek vagy kormányzati intézmények végzik. A közvetett ellenőrzés során csupán a forgalmi információkat gyűjtik, míg az úgynevezett aktív ellenőrzésnél a használt rendszer gyakran közvetlen kapcsolatot teremt a fájlcserélők számítógépével, illetve várja a bejövő kapcsolatokat. Ugyanakkor egyik megoldás sem tökéletes, gyakran fordulnak elő téves azonosítások. Előfordult például, hogy egy nyomtatót néztek fájlcserélőnek; a tévedés csak utólag vált ismertté. A kutatók nem tudták megállapítani, hogy milyen okból történik az adatgyűjtés. Sok cég alighanem csak azért őrzi meg a forgalmi információkat, hogy azokat - adott esetben - felhasználhassa.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • caius marius #133
    Vissza akartam olvasni de szegény málágyec törölve lett. Miért?
  • figyu #132
    Ezzel azért vitatkoznék. Ha a felülírt adat is könnyedén előállítható, akkor a HDD-n 1 bit az 2bit. Így könnyedén lehetne írni progit, ami az 1T-
    ás HDD-n 2T-át tárol.
  • gombost #130
    Nem ott lakom, de te elég hülye vagy, hogy ne lásd: valamit csak addig nem törnek fel, amíg nem éri meg. Ilyen, hogy 100%-os biztonság ebben az iparban nem létezik. Majd, ha minden torrentező tor-t fog használni, vagy az Anonymus nevű oviscsoport ezt használva durrant meg 30 millió rekordot valahonnan, akkor 2 nap alatt kiderül, hogy a tor mégsem olyan jó.
  • gombost #128
    Csak nehogy úgy járj a TOR fétiseddel, mint a FreeBSD huszárok pár éve, amikor kiderült, hogy 10 évig volt benne egy backdoor az FBI számára. Ha jól emlékszem 2 lefizetett fejlesztő csinálta. Pedig az aztán annyira nyílt és biztonságos, amennyire valami csak lehet a mai világban.
  • Papichulo #127
    Akkor sok sikert! ;)

    En amugy valami ilyesmi keresesbol indulnek el: https://www.google.hu/search?q=voip+cryptography
  • weine #126
    Nekem meg pont a CIA hoz való felvétel miatt kell:)
  • Papichulo #125
    Sajnos ennyire melyen en meg nem merultem el a dologban. SIP protokollal mar dolgoztam fejlesztokent, tehat tudom, hogy amit irtam az megoldhato, de kesz alkalmazasokat nem ismerek. Miota kileptem a CIA-tol azota nem volt szuksegem ilyesmire ;)

    "VAn erre valami csoport vagy egylet vagy fonó, ahol ilyesmikhez értenek?"

    Biztos, hogy van... de sajnos nem tudok konkret oldalt/forumot.
  • weine #124
    Hát pont ez az, hogy nincs:)
    És amiket írtam eddig, azok mind sokat késtek és kellemetlen volt velük beszélni.
    Meg aztán a nagyon egyértelmű kódolást nem is engedi át a szolgáltató, tehát beszédnek kell "látszódnia"
    VAn erre valami csoport vagy egylet vagy fonó, ahol ilyesmikhez értenek?
  • Papichulo #123
    "De mi a helyzet a telefonokkal és a beszédalapú kommuniklációval?"

    Ha nagyon akarod es van eleg CPU+bandwidth, akkor atirhatsz egy open-source SIP protokolt, hogy AES128/256-tal titkositsa a kommunikaciot :)
  • weine #122
    IT adatok titkosításának a legjobb módszere, hogy kivinni adattárlóra és azt jól eldugni:)

    De mi a helyzet a telefonokkal és a beszédalapú kommuniklációval?