133
  • caius marius
    #133
    Vissza akartam olvasni de szegény málágyec törölve lett. Miért?
  • figyu
    #132
    Ezzel azért vitatkoznék. Ha a felülírt adat is könnyedén előállítható, akkor a HDD-n 1 bit az 2bit. Így könnyedén lehetne írni progit, ami az 1T-
    ás HDD-n 2T-át tárol.
  • gombost
    #130
    Nem ott lakom, de te elég hülye vagy, hogy ne lásd: valamit csak addig nem törnek fel, amíg nem éri meg. Ilyen, hogy 100%-os biztonság ebben az iparban nem létezik. Majd, ha minden torrentező tor-t fog használni, vagy az Anonymus nevű oviscsoport ezt használva durrant meg 30 millió rekordot valahonnan, akkor 2 nap alatt kiderül, hogy a tor mégsem olyan jó.
  • gombost
    #128
    Csak nehogy úgy járj a TOR fétiseddel, mint a FreeBSD huszárok pár éve, amikor kiderült, hogy 10 évig volt benne egy backdoor az FBI számára. Ha jól emlékszem 2 lefizetett fejlesztő csinálta. Pedig az aztán annyira nyílt és biztonságos, amennyire valami csak lehet a mai világban.
  • Papichulo
    #127
    Akkor sok sikert! ;)

    En amugy valami ilyesmi keresesbol indulnek el: https://www.google.hu/search?q=voip+cryptography
  • weine
    #126
    Nekem meg pont a CIA hoz való felvétel miatt kell:)
  • Papichulo
    #125
    Sajnos ennyire melyen en meg nem merultem el a dologban. SIP protokollal mar dolgoztam fejlesztokent, tehat tudom, hogy amit irtam az megoldhato, de kesz alkalmazasokat nem ismerek. Miota kileptem a CIA-tol azota nem volt szuksegem ilyesmire ;)

    "VAn erre valami csoport vagy egylet vagy fonó, ahol ilyesmikhez értenek?"

    Biztos, hogy van... de sajnos nem tudok konkret oldalt/forumot.
  • weine
    #124
    Hát pont ez az, hogy nincs:)
    És amiket írtam eddig, azok mind sokat késtek és kellemetlen volt velük beszélni.
    Meg aztán a nagyon egyértelmű kódolást nem is engedi át a szolgáltató, tehát beszédnek kell "látszódnia"
    VAn erre valami csoport vagy egylet vagy fonó, ahol ilyesmikhez értenek?
  • Papichulo
    #123
    "De mi a helyzet a telefonokkal és a beszédalapú kommuniklációval?"

    Ha nagyon akarod es van eleg CPU+bandwidth, akkor atirhatsz egy open-source SIP protokolt, hogy AES128/256-tal titkositsa a kommunikaciot :)
  • weine
    #122
    IT adatok titkosításának a legjobb módszere, hogy kivinni adattárlóra és azt jól eldugni:)

    De mi a helyzet a telefonokkal és a beszédalapú kommuniklációval?
  • Papichulo
    #121
    Az AES182-rol ezt irtak: "on a trillion machines, that each could test a billion keys per second, it would take more than two billion years to recover an AES-128 key"

    En meg ezzel is maximalisan biztonsagban ereznem maga :)

    De ha esetleg nem, akkor majd a TOR-hoz fordulok :D
  • Papichulo
    #120
    Nem te vagy esetleg a frappans visszavagasok nagymestere? :)
  • weine
    #119
    de ez a 256-os, nem a 128-as. Mindegy, nem 128-cal kell titkosítani és kész.
  • weine
    #118
    Ja és mégy egy tévhit: az újraparticionált és adatokkal feltöltött (új winnel telepített) vinyóról elég könnyen leszedhető a particionálás előtti filestruktúra.
    Szóval nem elég, ha törlöd a particiót, majd újat teszel és arra veszel adatokat.

  • Papichulo
    #116
    Persze, en egy masodpercig sem bizonygattam, hogy elmeletileg lehetetlen feltorni... a gyakorlati megvalositassal vannak problemak ;)

    "After more than a decade of exhaustive analysis, AES is widely regarded as unbreakable. The algorithm is so strong that no computer imaginable for the foreseeable future—even a quantum computer—would be able to crack a truly random 256-bit AES key." - http://www.theinquirer.net/inquirer/news/2102435/aes-encryption-cracked
  • Papichulo
    #115
    Pedig ott pont kaptal egy frappans valaszt is #3 postodra :)
  • weine
    #114
    egy kis korszerűség:
    http://www.mcl.hu/quantum/foliak/kvantumkript1.pdf
  • weine
    #111
    Időbe telik, de ez a lényeg:
    Bogdanov added that the crack works on all versions of AES and dispelled some myths about the technology as well.
  • weine
    #109
    Itt AES 128 feltörő progikat is leszedhetsz:
    http://software.yourdada.com/e/encryption-aes-128-felt%25C3%25B6r%25C3%25A9se.html?start=20
  • Papichulo
    #108
    Ez most sajnos te nezted be ;)

    "Recovering a key is no five minute job and despite being four times easier than other methods the number of steps required to crack AES-128 is an 8 followed by 37 zeroes.

    "To put this into perspective: on a trillion machines, that each could test a billion keys per second, it would take more than two billion years to recover an AES-128 key," the Leuven University researcher added. "Because of these huge complexities, the attack has no practical implications on the security of user data." Andrey Bogdanov told The INQUIRER that a "practical" AES crack is still far off but added that the work uncovered more about the standard than was known before."
  • weine
    #107
    javítok: nem öt perc alatt, de megtették.
  • Papichulo
    #106
    "abban a pillanatban feldughatják maguknak a több millió dolláros szekrényüket"

    Ezzel pontosan el is ertek a celjukat, mivel ebben az esetben nem tudtal mar sok gigabyte-ot letolteni... nem mintha egy Celeron 900 es egy 2mbit-es vonallal, annyira el tudnal szabadulni a neten ;)

    Amugy arrol volt szo, hogy deep packet inspection-nel siman meg tudjak allapitani, hogy ki torrentezik sokat es ezen meg a bittorrent encryption sem segit... de semmi gond, mar megint teljesen irrelevansan szoltal hozza!

    Most megint visszatertel a TOR maniadhoz es magad mogott hagytad a Win8 gyuloletet? Vagy most parallel nyomod? :)
  • weine
    #105
    Szóval ezt is beégted, okitoji:)
  • weine
    #104
    Én most egy ájpeddel nem, de ők 5 perc alatt megették az AES128-at reggelire.
    Ja., és ennek is több, mint egy éve.
    Nagy a lagod, tesó?:)
    http://www.theinquirer.net/inquirer/news/2102435/aes-encryption-cracked
  • weine
    #103
    "lent kitárgyaltuk elég részletesen hogy ha összeszarod magad akkor sem tudják a TOR forgalmát leblokkolni, "

    Ja, ha te ezt olvastad ki a cikkből....)
  • weine
    #102
    "a sima torrent titkosítással sem tudtak mit kezdeni, a millió dolláros szekrényükkel, nemhogy a TOR által küldött csomagokka"

    Hat te valami katasztrófa vagy öcskös:) Nem arról olvashattál, hogy a TOR átjárható 2010 óta?
    Most meg azt írod, hogy nem tudtak vele mit kezdeni.
    Most már biztos, te gyengeelméjű vagy:)
    De sebaj,arra jó volt ez a kis lecke, hogy majd holnap az uzsiszünetben bennfentesként nagyképűsködhetsz, hogy a TOR az szar, mert már évek óta feltörték és olyat csak a lúzerek használnak:)
  • Papichulo
    #100
    "a sima torrent titkosítással sem tudtak mit kezdeni"

    Termeszetesen ez mar nem helyes... ennek mar ellentmond a postom, melyben pontosan benne van, hogy ezeket a packeteket mar tudjak azonositani.
  • Papichulo
    #98
    "Ezzel itt pontot is tehetünk a kérdéskör végére."

    Annyi a kulonbseg, hogy a TOR-t csak te keverted bele a dologba. Elotte az encrypted bittorrentrol volt szo es en is is arrol beszeltem, azt altalad hivatkozott postban...

    Szomoru, hogy mar azt sem tudod, hogy mire reagalsz.
  • Papichulo
    #95
    "máig töltöm le ezerrel a több gigás filmeket , és a néhányszor tíz megás programokat a tor-on keresztül. "

    Good for you... tudod, hogy most mennyire nagyon irigyellek teged?! Isten lettel a szemeben! ;)

    ps: Azert a technika letezik es mukodik, meg ha osszeszarod magad is!
  • Papichulo
    #93
    Ennyi? Akkor ugy latom nagyon jo uton haladsz afele, hogy ujbol erre a sorsra juss :)

    Mindenesetre en ugy latom, hogy valami mas dolog is lehetett emogott... melyik thread-ben tortent az eset?
  • Papichulo
    #91
    Par napja miert ban-oltak? Volt valami specifikus megnyilvanulasod vagy csak meguntak egy het utan? Elarulod?
  • weine
    #87
    Mondtam, hogy linkeld be ide, hogy hol mondtam, hogy fel fogom törni.
    Nem, te nem hatodikos vagy, inkább ötödikes egy ilyen szövegértési képességgel:)

    Ahelyett hogy megköszönnéd. hogy felvilágosítottalak a TOR hamis biztonságáról, neked áll följebb és folyamatosan arcoskodsz. De mire? Hót sötét vagy IT biztonsági kérdésekben.
  • Papichulo
    #86
    "te még mindig itt vagy?"

    Te mar megint itt vagy? ;)

    btw: "vagy nem törted fel mégsem?"

    Nem emlekszem, hogy barki is mondta volna, hogy fel ora alatt tor AES128-at...

    ps: Par napja miert ban-oltak? Volt valami specifikus megnyilvanulasod vagy csak meguntak egy het utan? Elarulod?
  • Papichulo
    #83
    Tudjuk, a Celeronon 900-on ugysem tudod lejatszani az 1080p filmet :)
  • weine
    #81
    És még egy ilyen ájpedes gyerek is lealáz sok ember előtt:)

    Te, nem mész inkább focizni a levegőre?
  • Meridian
    #80
    30 MB-ás? Pl egy film ritkán van GByte méret alatt... márpedig a torrentezők azt töltenek le nem legálisan, meg zenét.

    Lassú ez igazi torrentezésre, ami érthető is, hisz ez egy hálózat a hálózaton belül...
  • weine
    #77
    Te tényéeg nem értetted:)
    Na te meg mond meg az utolsó prímszámot és utáne egyből küldöm a kulcsot.
    De azért előbb belinkelhetnéd, hogy hol mondtam olyat, miszerint egy ájpeddel feltörhető a titkosítás.
    Ha mégsem linkelnéd, akkor már nekem kínos az, ahogy itt viselkedsz, kisparaszt.

    Ja, 2 éve kijavították? Biztos azért törték fel egy éve.
    Téged valami cirkuszban kellene mutogatni, hiszen egyedüli vagy, aki ilyen kevés hozzászólásból ilyen sokszor és ilyen nagyon mélyen be tudja égetni magát:)
  • Papichulo
    #73
    Siralmas a bandwith a TOR-on, ezert sem hasznalhato letoltesre.

    http://userpage.fu-berlin.de/~semu/docs/2011_seminar_ehlert_i2p.pdf
  • weine
    #72
    A belinkelt cikkben:)
    Te, szólj már valakinek, hogy olvassátok el együtt és beszéljétek át miről is szólt:)
    Amúgy tudod mit jelent a neved az orosz szlengben? Nem hinném:)

    Vicces vagy, hallod:)
  • Meridian
    #71
    A kérdés az, hogy ezen keresztül mennyire lassul le a netes forgalom...?
    És mennyire terheli meg a géped?