SG.hu

Valós időben elemzik gépek a telefonbeszélgetéseket

A telefonos ügyfélszolgálatokon elhangzó beszélgetések valós időben történő elemzésére és javaslatok azonnali megfogalmazására is alkalmas egy új, mesterséges intelligenciával felvértezett alkalmazás.

Az ügyfelek általában véve azt várják el egy ügyfélszolgálatostól, hogy mindig mindenre gyorsan és pontosan tudjon válaszolni, ehhez azonban egy telefonos munkatársnak hatalmas információmennyiséget kell fejben tartania. Ráadásul az új szolgáltatások megjelenésével és az egyedi akciók bevezetésével folyamatosan bővül ez a tudásanyag, melyet szituációktól függően az ügyfélszolgálatosoknak alkalmazniuk kell. Ezt a terhet veszi le a call centerben dolgozók válláról egy most bejelentett alkalmazás, mely a pontosabb és gyorsabb kiszolgáláson túl a telefonos értékesítésben is új lehetőségeket teremt.

"A NICE Real-Time Speech Analytics képes a beszélgetés során elhangzott kifejezéseket és a hívó fél érzelmi reakcióit valós időben elemezni, ezek alapján pedig tanácsokat jelenít meg az ügyfélszolgálatosok monitorján, hogy az adott helyzet mindkét fél számára minél kedvezőbb és gyorsabb kimenetellel érjen véget" - ismertette a rendszer legfontosabb előnyeit ifj. Karászi József, a NET’54 Üzleti Kommunikáció ügyvezetője.

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy egy fáradhatatlan és minden információval rendelkező "kolléga" folyamatosan figyeli a beszélgetéseket, s azonnal elkészíti a lehető legjobb cselekvési tervet. Javaslatokkal áll elő például a kellemetlen helyzetek kezelésére, vagy éppen hatékony értékesítési tippeket ad, amint felismer egy üzleti lehetőséget hordozó szituációt. "Mivel a valós idejű beszédelemzéssel támogatott call center gyorsabb problémamegoldást tesz lehetővé, így adott időtartam alatt több hívást tudnak fogadni az ügyfélszolgálaton dolgozók. Ennek köszönhetően a rendszerben eltöltött várakozási idő is nagymértékben csökkenthető, ami már önmagában is növeli az ügyfelek elégedettségét" - tette hozzá ifj. Karászi József.

A mesterséges intelligenciával támogatott valós idejű ügyfélszolgálati elemzés összességében minden résztvevő számára előnyös. Napjainkban egyre többet költenek a cégek a keresztértékesítés és a meglévő ügyfeleknek való további ajánlattétel lehetőségének megteremtésére. Ennek az új megoldásnak az erénye abban rejlik, hogy az ügyfél által kezdeményezett szituációt intelligensen használhatja fel a cég az értékesítési lehetőségek kiaknázására. Ezen felül a javuló értékesítési mutatóiknak köszönhetően a call centerekben dolgozó munkatársak is elégedettebbnek és sikeresebbnek érezhetik magukat.

"A NICE megoldása a beszélgetés közben felismeri és azonosítja azokat a helyzeteket, amikor az ügyfélszolgálatos eladási pozícióba kerül. Ha például a házasságot vagy a családalapítást említi az ügyfél, akkor a szoftver egyből az ügyfélszolgálati munkatárs figyelmébe ajánlja a családi csomag árusításának esélyét " - ismertet egy kézenfekvő példát ifj. Karászi József.

A szakember szerint az új megoldás segítségével a call és kontakt centerekben dolgozó munkatársak stresszmentesebben végezhetik munkájukat. Habár a megoldás nem alkalmas az emberi munka kiváltására, de javaslataival nagyban segíti az ügyfélszolgálatosok munkáját, javítja a problémamegoldás hatékonyságát és gyorsaságát. Mindezeknek köszönhetően csökken az ügyfélszolgálati munkatársak körében jellemző magas fluktuációs ráta is.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Meridian #2
    Ezzel a szoftverrel úgy érzem, (vagy vélem) hogy a rutint akarják helyettesíteni... sztem ez annyira nem működik.

    Bár a cikkben inkább az eladások vannak említve, azaz valamit ráerőltetni a "gyanútlan" ügyfélre, ami talán még működhet is, de sok ügyfél nagyon erős ellenállást tud kifejteni, ha megsejti azt, hogy most valamit úgy akarnak rátukmálni, hogy azt eredetileg nem is érdekelte, éppcsak szóba került...
    Főleg ha ép valamit reklamál...

    Ilyenkor a kommunikációmat segíti a szoftver, hogy ha ép ideges az ügyfél és fel van valami hiba okán háborodva, megjeleníti a program az ügyfél képét majd kiadja az ukázt, hajolgass a kép előtt, mint a japánok, és hívjam fel rá az ügyfél figyelmét, hogy annyira sajnálom, hogy most ép az Ön fotója előtt hajlongok - nagyon mélyen? ;)

    A rutin az, amit nem lehet hipp-hopp megszerezni, pedig a cégek pont azt szeretnék, ha az alkalmazottjaik bármikor bármilyen helyzetben bárkire (akár utcáról épp behívott munkakeresőkre is akár) "lecserélhetők" legyenek... ne legyen semmiféle helyi speciális tudásuk, majd az általuk megvásárolt és alkalmazott szoftvert ez intézi, te csak ülj és vedd a telefonokat, és kövesd az utasításokat...(?)

    Na, ezt ez a szoftver szvsz láttatlanban sem tudja. Kommunikáció fejlesztésében semmi sem tudja azt pótolni, amikor egy-egy időszak után erre szakosodott illető a visszahallgatott beszélgetésekből elővesz jónéhányat, majd közösen minden kollégával, kielemezik, majd megbeszélik az adott rontott szituációban mi lett volna célravezetőbb - például ott helyben találják ki közösen... az ember a hibákból tanul, és minél többet lát/hall a problémás esetekből (akár máséból is - hisz ott nincs meg az a kényelmetlen feszültség, hogy bazzeg én voltam itt a naon hülye), annál jobban tudja megfelelően kezelni azt. Erre szoftverek nem lesznek még jóideig képesek.
    Főleg nem ad-hoc módon élesben... hisz a vesztett szituban egy rutintalan kezelő semmit nem fog tudni mit csinálni, hiába villog mindenféle jótanács a képernyőjén, ahhoz bizony kell a gyakorlat.
    Ezt én bizony tapasztalatból mondom.

    Persze ha valami információt gyorsan ki kell keresni és véletlenül halvány lila fogalmam nincs hol találom, arra jó lehet egy ilyen szoftver, hogy előrántsa a varázskalapból, azaz a működése hasonlatos egy virtuális mankóéhoz, vagy "automatához"...

  • bakagaijin #1
    A számítógép tanácsa: fogd a hibát a számítógépes rendszerre.

    Esetleg: ... wake up, Neo