Gyurkity Péter

Milliárdokat költ az USA a kiberbiztonságra

Az Egyesült Államok az elkövetkező öt évben hatalmas összegeket költ majd a kiberbiztonság növelésére, erre a pénzre pedig a nagy, katonai megrendelésekre szakosodott cégek pályáznak.

A Wall Street Journal cikkében arról olvashatunk, hogy az amerikai tervekben óriási összegek, 15 és 30 milliárd dollár szerepel várható kiadásként. Ezt természetesen nem egyszerre költenék el, hanem az elkövetkező öt év alatt, a fő cél pedig a kibervédelem, az informatikai alapú biztonság tovább fokozása, az ország infrastruktúrájának nagyobb védelme érdekében.

Nem túl meglepő, hogy az ilyen méretű pályázatokon a legnagyobb cégek vesznek majd részt, olyan neveket találunk a reménykedők listáján, mint a Boeing, a Lockheed Martin, valamint a Northrop Grumman - ezen vállalatok évtizedek óta készítik a speciális fejlesztéseket katonai megrendelésekre, most pedig abban bíznak, hogy megkaparinthatják a torta egy-egy méretesebb szeletét. Más kérdés, hogy egyes vélemények szerint még ők sem rendelkeznek a szükséges tapasztalatokkal ezen a téren, így a büdzsé alapos méretű felduzzasztása mindössze a pazarlás és szervezetlenség növekedését eredményezi majd.

A ráfordítás megugrása persze kedvező hatással lehet több ágazatra is, különösen a jelenlegi gazdasági válságban, hiszen a cégek több projektben vehetnek részt., ezzel pedig új munkahelyek jöhetnek létre. A Fehér Ház az elkövetkező hetekben dönthet majd a részletekről, ekkor pedig kiderül, hogy hogy pontosan miként is kell elképzelni az amerikai terveket. Abban mindenki egyetért, hogy van bőven mit betömködni, és a legkisebb hiba is órási katasztrófához vezethet.

Az első szerződések a beszámoló szerint hamarosan létrejöhetnek - nemsokára megtudhatjuk, hogy a fenti nagy nevek mihez kezdenek a kiberbiztonság területén.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • tar86 #4
    De leginkább hibásak az újszülöttek, az óvodások, a diákok akik diákhitelt vettek fel, mert csak úgy tudtak továbbtanulni és nem volt alternatíva. Továbbá nem hibásak azok akik ezt a csapdahelyzetet létrehozták a bankok, bankárok akik most is jutalmazzák magukat, mert ők megérdemlik.
  • crow #3
    ...hiába
  • BlackRose #2
    :) Az amcsik a napokban tényleg hülyék, azt hiszik, hogy ha nyomtatnak párezer milliárdot akkor mindent megoldanak... persze a világot nem csak ők juttatták csődbe, kb. pont annyira hibás mindenki mert ugyanazt a szar Keynes gazdasági modelt követve építik a szocializmust miközben pofátlanul szabadpiac kapitalizmusnak nevezik azt, központi bankok által ellenörizve a pénzpiacot és a hitelpiacot valamint szabadon rabolj engedélyt adva abankoknak a politikusoknak pofájuk van arra, hogy most eljátszák a jó emberkét akinek mindössze csak annyi a hibája, hogy nem volt elég nyitva a szeme, de most majd mindent hejre tesznek.

    Mindenki hibás ezért a szarért, mindenki aki semmiért akart és elfogadott valamit és legyünk őszinték ez kb. a világ 80%-ára praktikusan és 100%-ára legalább elméletileg vonatkozik. Amikor előre költekezünk (gondoljunk csak bele mekkora a mi környezetünk adósága) akkor ez lesz a végeredmény. Nem csak az amcsik a felelősek hanem az egész világ. Az amcsik gazdasága csupán dinamikusabb és egy picit szabadabb és ezért ott jelenkeztek a következmények legelőször, tévedés azt hinni, hogy innen fertőztük meg mi magunkat, nagyon nagy tévedés. A probléma az alapokban van, amit úgy hívnak, hogy intervencionalista állam Keynes és Marx marhaságain alapozva amit tévesen szabadpiac kapitaliznusnak neveztek el azok akik azt sem tudják mi a szabadpiac és még kevésbé mi a kapitalizmus.
  • B0nFire #1
    Úgy látom, hogy annak ellenére, hogy a világot másodjára is csődbe juttatták, maradt még azért nekik mit a tejbe aprítani. Hát gratula hozzá!