MTI

Távmunkaházak európai uniós támogatással

Újabb távmunkaházak létesíthetők európai uniós támogatással, az önkormányzatokból, civil szervezetekből és vállalkozásokból álló vidékfejlesztési közösségek május 22-éig adhatják be pályázataikat az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program keretében - közölte Forgács Tamás, a Deloitte Zrt. szakértője.

Forgács Tamás felhívta a figyelmet, hogy mindez alapvető változásokat hozhat a vidéki települések foglalkoztatási viszonyaiban, ez igen hatékony módja a hátrányos helyzetű régiók felzárkóztatásának. A távmunka különféle formái közül a távmunkaház munkaszervezése hasonlít leginkább a hagyományos foglalkoztatáshoz. A távmunkaházakba csak a szerződéses munkavállalók léphetnek be, ott a hagyományoshoz hasonló munkahelyi körülmények alakíthatók ki. Ez bizonyos garanciákat nyújt az egyes tevékenységeiket a kedvezőbb munkabér adottságú területekre kitelepítő cégeknek, és több mint 30 százalékos költségcsökkenést jelenthet a hagyományos irodai foglalkoztatáshoz képest. A munkáltató internet, telefon, vagy videokonferencia segítségével tartja fenn a kapcsolatot a dolgozókkal.

A település munkavállalóinak felkészítő képzést követően, út és egyéb más infrastruktúrák kiépítése nélkül is jelentős foglalkoztatási lehetőséget kínálnak ezek a távmunkaházak. Országszerte mintegy 100 ilyen vidékfejlesztési közösség alakult, Örkény városában már megvalósult egy ilyen távmunkaház a közelmúltban. Ezt a távmunkaházat a gazdasági kiadványok telefonos értékesítésével foglalkozó MarketX Bt. kezdte el hasznosítani. A cég elsőként a távmunkaház 22 munkahelyére vett fel dolgozókat, de a tervek szerint az itt gyakorlatot szerzők később lehetőséget kaphatnak arra is, hogy otthonról végezzék ezt a munkát, helyükre pedig újabb dolgozók vehetők fel a távmunkaházba, akik ott szerezhetik meg a szükséges gyakorlatot.

A távmunkaház létrehozásával együtt a városból és a környékbeli településekről több mint hatvanan vettek részt számítógép kezelői tanfolyamon, illetve többen a távmunkavégzés feladataira is felkészültek. A távmunkaházat a Magyar Távmunka Szövetség kezdeményezésére hozta létre a település. A körülbelül 200 négyzetméteres épületben négy termet alakítottak ki 22 számítógépes munkahellyel. A város a 20 millió forint értékű ingatlannal járult hozzá a programhoz, a felújításhoz, a berendezéshez az Európai Uniótól 32 millió forintos, a magyar kormánytól 8,5 millió forintos támogatást nyertek el.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!