Napi Online

Gyurcsánynál lobbizik a Vodafone-vezér

Gyurcsány Ferenc holnap a Parlamentben fogadja Sir John Bondot, a Vodafone csoport elnökét. Az esemény apropóját vélhetően a Vodafone magyarországi pénzügyi szolgáltatóközpontjának létrehozása adja, s kiderülhet, a kormány mekkora támogatást ad a beruházáshoz.

A gazdasági miniszter májusban jelentette be, hogy a Vodafone Budapesten hozza létre pénzügyi szolgáltatóközpontját, s a 700 főnek munkát adó bázist kilencmilliárd forintos beruházás keretében alakítja ki. A 2007 és 2009 között létesítendő szolgáltató központért egyebek között India, Csehország, Németország, Lengyelország is versenyzett. A központ a Vodafone hároméves üzleti átalakítási programjának része, amelynek célja, hogy a nagyobb hatékonyság érdekében a csoporton belüli folyamatokat harmonizálja. A Vodafone egységes, integrált vállalatirányítási rendszert hoz létre a pénzügyek, a beszerzés- és termék-előkészítés, valamint a humánerőforrás kezelésére minden olyan vállalatnál, ahol a cég többségi tulajdonnal rendelkezik.

Kóka János eddig nem kívánta elárulni, hogy a mobilcég milyen mértékű állami támogatást kap a projekt megvalósításához, de a holnapi tájékoztató után erre is fény derülhet. Beck György, a Vodafone Magyarország vezérigazgatója korábban közölte: az új létesítmény, amely a Vodafone-csoport pénzügyi folyamatait kezeli, a mobilcégtől független, külön önálló jogi személyként működik majd. A cég Vodafone Operációs Központ Magyarország Zrt. néven alakult meg, a Vodafone International Holdings B.V. egyedüli részvényesként 20 millió forinttal hozta létre.

A cégbírósági adatok szerint a társaság fő tevékenységei között számvitel és adószakértés szerepel, de megtalálható még a szoftverkiadás éppúgy, mint az adatfeldolgozás vagy az adatbázis-tevékenység is. Az új cég vezető tisztségviselői között (igazgatósági tagként) szerepel Beck György, s - a külföldi tulajdonú vállalkozásokra nem jellemző módon - a többiek is magyarországiak. A társaság felügyelőbizottsága már nemzetközibb, itt a németországi és hollandiai tagok mellett felbukkan Bod Péter Ákos egykori ipari miniszter, volt MNB-elnök.

A Vodafone 1999 óta van jelen Magyarországon, eddigi befektetései meghaladják az egymilliárd eurót, dolgozóinak száma pedig az 1300-at. A gazdasági miniszter szerint az elmúlt években 40, az előbbihez hasonló szolgáltató központot telepítettek Magyarországra, amelyek révén 14 ezer új munkahely jött létre. Cél, hogy a következő három-négy évben ezt a számot megduplázzák, részben újabb központok létrehozásával, illetve a már itt lévők bővítésével. Kóka szerint jelenleg 12 központ magyarországi létrehozásáról folyik tárgyalás, e beruházások összértéke 260 milliárd forint, az ezekkel teremthető új munkahelyek száma pedig 5,2 ezer.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • slickboy #9
    Mi koze a vallasnak ehhez?
  • OliApa #8
    "(Magyarországon ha egy vállalat nyereséges, akkor támogatást is kell hogy kapjon.)"

    nos, ilyenkor adják el olcsón . . .
  • Ondodo #7
    Gratulálok a cikk írójának... Ezen basztam fel magamat: "- a külföldi tulajdonú vállalkozásokra nem jellemző módon - a többiek is MAGYARORSZÁGIAK". Igen, ügyes az észrevétel, és nagyon finoman megfogalmazott!
    Nem magyarok, hanem abba a kis szűk politikai, és társadalmi elitbe tartoznak, ahol MAGYAROK nemigen, azaz MAGYARORSZÁGON ÉLŐSKÖDŐ ZSIDÓK!
    Nem is kell csodálkozni, hogy nem MAGYAR vállalatokat támogatnak, azokat bezárják, ellehetetlenítik, hogy ne legyen versenytársa a külföldi, ZSIDÓ kézen levő vállalatoknak... Persze mindezt teszik, igen, jó pénzért... lsd Hankook-Kóka ügy... Aztán meg titkosítják 1000 évre, nehogy nyomozást lehessen indítani, márha van olyan nyomozó, aki szeret az állásával játszani.
    Kérem szépen ez Abszurdisztán(copyright: kuruc.info) :)
  • bandee1 #6
    Mindent ElQróval kár találkozni. Akkoris hazudik ha kérdez.
  • kernerster #5
    Milyen magyar vállalatokat? Ez olyan zavaró. Ha megkérdezik, hogy milyen külföldi vállaltokat támogatnak, akkor mindig meg tudok nevezni egyet-kettőt. De én még olyan embert enm hallottam -még a miép-frakcióból sem- hogy ezt meg ezt a magyar vállalatot támogatni kéne, mert például nyereségesen dolgozik, nem viszi ki az országból a pénzt stb. Ez azért aggasztó, mert ezek a vállalatok akkor vagy nyereségesek és kapnak állami támogatást(és akkor a miép demagóg) vagy nem nyereségesek DE támogatást követelnek neki. Ennek pedig valljuk be elég átkos-rendszer íze van. a veszteséges gyárakat akkor támogatták egyedül. Ami most van az a kapitalizmus, ha tetszik ha nem.

    (Magyarországon ha egy vállalat nyereséges, akkor támogatást is kell hogy kapjon.)
  • heyman8909 #4
    nézd meg...
    kíváncsi lennék mennyit kaptak zsebbe, a kóka meg a gyurcsány, hány milliót...
    a magyar vállalatokat kellene támogatniuk, de annyi eszük nincs...
    azon vannak hogy újabb munkalehetőségeket kreáljanak, azonban közben eladják az országot!
    korrupt banda az egész
  • OliApa #3
    a büntipontod több mint 1 éves???
  • OliApa #2
    A legjobbnál próbálkozik . . .
  • szombi #1
    korrupció