Berta Sándor

Jó szolgálatokat tehet a kiberiker

Egy ausztrál vállalat fejlesztette ki azt az új szoftvert, amelynek segítségével bárki létrehozhatja virtuális ikertestvérét, amelyet ráadásul bárki saját tulajdonságokkal is felruházhat és a saját helyettesítésére használhat.

A Mycybertwin.com oldalon létrehozható kiberiker alkalmazható chat-botként, így tarthatja a kapcsolatot más chatelőkkel, bloggerekkel, az ismerősökkel, amíg a helyettesített személy maga nem elérhető. A felhasználók a beszélgetésekről másolatot kaphatnak, így pontosan tudják, hogy ki és miről beszélt a virtuális helyettesükkel. "A program beszélget a barátainkkal ha éppen alszunk, de használhatjuk arra is, hogy megmondja az ismerőseinknek, hogy hol lesz a következő parti" - nyilatkozta Liesl Capper, a szoftvert kifejlesztő ausztrál cég vezérigazgatója.

Az érdeklődők öt különböző személyiségkarakterből választhatnak, amelyek között van szívélyes, intellektuális és szemtelen is. Beállítható, hogy virtuális másolatunk milyen kérdésekre mit válaszoljon. A Cyber-Twin automatizálható is, ebben az esetben a program a nap 24 órájában a látogatók rendelkezésére áll. A fejlesztők tervei szerint a szoftver a közeljövőben alkalmazható lesz például a Second Life világában is.

"Csak idő kérdése, hogy az online avatárok mikor lépik át az internet határait" - jegyezte meg Bert te Wildt, a Hannoveri Egészségügyi Főiskola pszichiátriai és pszichoterápiai szakorvosa. A virtuális valóság szakértőjének számító férfi szerint ezek az online avatárok gyakorlatilag bármilyen környezetben használhatók lesznek, legyen szó fórumokról, játékokról, chatoldalakról vagy közösségi portálokról. Segíthetnek majd a felhasználók azonosításában és helyettesítésében, ugyanakkor azt maga te Wildt is elismerte, hogy így még nehezebben lesz különválasztható a valódi és a virtuális világ.

"Fontos megjegyezni ugyanakkor, hogy minden jó oldala ellenére az internet és a virtuális világok nem képesek megoldani a valódi világ problémáit, sem a szegénységet, sem a népességnövekedést vagy az emberek magányossá válását. Ezek a dolgok nem szerepelnek a virtuális világokban" - tette hozzá Bert te Wildt.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • AranyKéz #14
    Fura, mintha láttam már ilyesmit, csak az állatok esetében...
  • turul16 #13
    Flamelne helyettem, míg én valami értelmeset csinálok :)
  • Wittgen #12
    Igazad van. Egyáltalán mi értelme lenne, hogy helyetted cseteljen, te meg utána a log-fájlokat lapozgasd?
  • kvp #11
    Ennek igy semmi ertelme. Sokkal jobb ha olyan a program, hogy rogton tudjuk geppel van dolgunk es legyen inkabb sajat szemelyisege, igy kisebb az eselye hogy megsertsen valakit. Tehat szvsz. az embernek nem magat kell lemasolnia, hanem eleg egy virtualis titkarno. Az egyetlen gyakorlati haszna ebben a formaban csak az lenne, ha valaki azt akarja, hogy masok ne tudjak meg hogy eppen nincs online.
  • Cat #10
    Itt marhára nem a lebuktatás a lényeg, lehet hogy már egyből tudod hogy egy bottal beszélsz. Itt a hangsuly azon van, hogy megkérdezheted a gazdi mit csinál, hol van, mikor jön vissza stb., nem pedig csak annyit látsz, hogy még mindig nem elérhető mondjuk a Kedves, és nem aggódsz feleslegesen.
  • stremix #9
    Marhaság! Egy gép csak akkor érti, h mit mondok ha tudok helyesen írni. Ha szlengekben beszélek és direkt rövidítem a szavakat akkor nem tud válaszolni v mást válaszol. Egyébként meg vadiúj dolgokra be sem lehet tanítani. Sőt ha átverős kérdést teszek fel neki akkor azonnal lebukott.
  • Inquisitor #8
    Mekorra lesz, amikor rájössz, hogy a Virtuális Ikred eladta online a házad, a kocsid, az életed ...
    Vagy ha rájössz, hogy az ő kavarásai miatt dobott az asszyon.
    Vagy ő mondta meg a főnöködnek, hogy kapja be. :)
  • AgentKis #7
    Ebben az a szörnyű, hogy lassan a gépekeit is emberként kezeljük, míg embertársaink simán megdögölhetnek mellettünk a járdán, azt le se szarjuk...
  • AgentKis #6
    fejlődés az biztos, csak merre... Képzelük el amikor azért lassul be majd a cset mert mondjuk 20millió ilyen kiberiker egymással csaveg rajta, hát hasznos dolog az tuti. A másik kicsit morbidabb dolog, egy fasza ilyen iker még évekkel a halál után is helyettesítheti gazdáját a neten mintegy virtuális emléket állítva neki. Így az unoka akkor is csetelhet majd a nagypapával, ha az még 5 évvel az unoka születése előtt meghalt. Kirájjság!
  • Wittgen #5
    A sok randicsetes nagyokat koppan majd, mikor kiderül, hogy egy MI-nek vallottak szerelmet

    Nemsokára jön a hardveres változat, aki helyettesít a munkában, sőt, ha sörözni mész a haverokkal, akkor a feleségednél is falaz neked otthon.