Gyurkity Péter

Szigorúbb törvényeket akar a Yahoo

Egészen pontosan hatékony rendelkezések bevezetését szeretné a keresőcég, amely – az Interpollal együtt - a legális és illegális tevékenységek közötti határvonal meghúzásában látja a megoldást.

Robin Pembrooke, a Yahoo Europe termékigazgatója a ZDNet-nek adott interjúban beszélt az általuk szükségesnek tartott szigorításokról. Elmondta, hogy elsődleges fontosságú a valóban hatékony törvényi szabályozás megalkotása, amely az ágazati szereplők önszabályozásával közösen megoldást jelenthet napjaink problémáira.

Szerintük először azt kellene meghatározni, hogy pontosan mi jelenti a technológia illegális felhasználását, mielőtt arról beszélnénk, hogy egy cselekedet milyen módon ütközik törvénybe. „Ha a szabályozás arra koncentrál, hogy az egyes cselekedetek miért illegálisak, az azt jelenti, hogy a szabályozás maga nem tart lépést a technológia fejlődésével” - jelentette ki Pembrooke, kihangsúlyozva, hogy el kell különíteni egymástól a legális és illegális szférát. Véleménye szerint a helyzetet tovább bonyolítja a globális, egységes szabályozás hiánya, és bár ennek megvalósítása jelenleg nem lehetséges, valamilyen egységes, közösen elfogadott platformra mindenképpen szükség van.

A Yahoo a megoldást a hatékony törvénykezés és az ágazati önszabályozás kombinálásában látja, amivel az Interpol is egyetért. Bernhard Otupal,a nemzetközi bűnüldöző szervezet pénzügyekre és csúcstechnológiára szakosodott igazgatóságának tagja például úgy nyilatkozott, hogy igazat adnak a cégnek, és valóban szükség van egy nemzetközi keretrendszer megalkotására. A kombinációt megvalósíthatónak tartják, kiemelve, hogy önmagában sem a törvénykezés, sem az önszabályozás nem elegendő.

Ami a konkrét példákat illeti, Pembrooke megemlítette a kínai újságíró esetét, akit tíz év börtönre ítéltek, éppen a Yahoo közreműködése folytán. A jelek szerint a cég álláspontja nem változott: nem értenek egyet az ellenzékiek bebörtönzésével, de jobbnak látják, ha együttműködnek a hatóságokkal, és óvatosan manőverezve igyekeznek tágítani a belső korlátokat.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • mixam #1
    Lehet lemaradtam valamiről, de úgy tudom még nem jött létre a világkormány, és most áprilisban a szavazáson sem szavazhatok a Föld elnökére még.
    A jelen helyzetben egy kalap alá venni Kínát, USA-t, Az Európai államokat Latin-amerikával jogszabályozás kapcsát, hát elég abszurd gondolat. Kínában az ellenzéki politikai taratalmú írások tilosak, amerikában a warez, európában is plusz itt még egyes politikai nézeteket nem szabad terjeszteni a neten, hasonlóan kínához, de a büntetési tétel más.
    Hogy lehetne ezt egységesen szabályozni??
    Talán az zavarja a yahoo-t, hogy sokkal kevesebbet beszélnek róluk, mint a google-ről?
    Vagy a torrentspy ügy lenne a háttérben? Bizonyára már rájöttek, hogy a jelenlegi törvények szerint lehetetlen tiltani azt a tevékenységet. Ha ezt módosítanák, ami nagy ostobaság lenne, mi történne? Megjelennének a distributed keresők. Milliónyi internetező is képes arra egy összehangolt decentralizált hálózat részeként, mint a yahoo vagy a google. Akinek kellenek otthon állítgatná a filereit torrent vagy mp3 fileokra. Egy ilyen virtuális kereső a végén magát a yahoot is lemosná a piacról.