Berta Sándor

Nem okoz agytumort a mobil

A brit Cancer Intézetben elvégzett tesztek bebizonyították, hogy semmilyen összefüggés nincs a mobiltelefonok elektromágneses sugárzása és egy bizonyos jóindulatú agydaganat kialakulása között.

Az Anthony Swerdlow professzor és csapata által elvégzett kutatásokban 4231 brit, dán, finn, svéd és norvég önkéntes vett részt. Közülük 678 személynek volt úgynevezett akusztikus neuromája, ami egy, az akusztikus idegeken képződő jóindulatú tumor. Az akusztikus ideg köti össze a fület a belső füllel és az aggyal és ez az idegkapcsolat vezeti tovább a hangokat a belső fülből az agyba.

"A kutatások bebizonyították, hogy a mobiltelefon-használat megkezdése utáni első tíz esztendőben kizárható az akusztikus neuroma kialakulásának a kockázata" - nyilatkozta elégedetten a professzor, aki a továbbiakban elismerte, hogy felelőtlenség lenne azt állítani, miszerint a mobiltelefonálásnak nem lehetnek hosszabb távú káros mellékhatásai. A korábbi tanulmányok szerzői azt állították, hogy a mobiltelefonok által kibocsátott elektromágneses sugárzások az emberi szervezetre károsan hatnak és például "felforrósíthatják" az emberi agyat. Ennek következtében pedig a rendszeresen mobiltelefonálók fejfájásra és általános rosszullétre panaszkodnak. Jelenleg tehát a tudomány álláspontja megosztott és tény, hogy nem kellően bizonyítottak azok az állítások, amelyek szerint a mobiltelefonok tartós és rendszeres használata, illetve az általuk kibocsátott elektromágneses sugárzás az emberi szervezetre bármilyen káros hatást gyakorolna.

Erre hivatkoznak egyébként évek óta a mobiltelefon-gyártók is, akik szerint, amíg nincsenek megfelelő bizonyítékokkal alátámasztott szakvélemények arról, hogy a rendszeres mobiltelefon-használat káros az emberi szervezetre és az agyra, addig nem lenne szabad az embereket riogatni a mobiltelefonálás káros voltát bizonyítani akaró tanulmányokkal.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Mipi #23
    Ezt tuti ilyen kampány hogy térjenek vissza a mobilosok a vezetékes telefonra!
  • HuHa #22
    Tetőn van 1-2 ilyen állomás. Kinézek az ablakon, utca túloldalán egy iskola. Mellette bölcsöde. Mellette óvóda. De szerencsénk van, mert lefelé nem sugároz:)
  • Hegyikecske #21
    Én eddig fel se figyeltem rá, mer nem soxor beszélek de ha mégis rászánom magam akkor az opcióból adodóan hosszan kell, és miközbe beszélek elkezd fájni a fülemnél? ettől lenne?
    mondjuk ha cserélgetem a fülemnél akko okés de az elég durva lenne ha ennyire érezhető lenne mi lesz a 3Gnél?
  • Atyus #20
    Én sem azt állítom, hogy jóindulatú agydaganat kialakulását okozhatja a rendszeres és hosszantartó mobilhasználat, hanem hogy rosszindulatú daganatok..
  • pemga #19
    Jártál-e már neoncsővel tv-adó közelében? :)

    A ledek fogyasztása egyébként az iszonyatosan minimális kategóriába tartozik, fizikaórán lehet játszani fluxus-gerjesztéssel (akár kézi hajtással is) és szemlélni, szerintem jó játék. De az is igaz, hogy lehet sokkolót is építeni 9V-os elemből...
  • davos80 #18
    Ezért kéne headset-et ehasználni.
  • uniu #17
    nekem is, es gondolom nem veletlen...
  • davos80 #16
    Ez olyan mint az a kis matrica, amit mostanában rá lehet tenni a mobilra, és világít benne egy kis led.Hát ha ezt képes életre kelteni a térerő, akkor az biztos nem egészséges.
    Amúgy nekem is szokott fájni a fejem mobilozás után.
  • davos80 #15
    1 értelmű, hogy káros.
    Van jobb is ám : a szomszéd 10emeletes ház tetejére akartak tenni egy erősítő antennát,leszavazták, joggal, ugyanis törvény írja elő, hogy az antenna 300 méteres körzetébe mi nem lehet.Hát nálunk pont benne volt egy orvosi rendelő, így antenna stornó..
  • Fityfirity #14
    Vannak jóindulatú daganatok, de mint azt a neve is mutatja nem igazán veszélyesek. Ha jól tudom ezek igen lassan növekednek és eltávolítás után nem újulnak ki.

    Visszatérve a mobilhoz.
    Emlékszem, hogy az egyik fizikaórán a tanár behozott egy mobilt. Fogott egy tekercset és ráhúzta az antennára. A tekercsből kivezetett két drótot egy kis égőre kötötte. Ekkor felhívta a mobilt és ebben a minutában kigyulladt az égő.
    Persze most majd azt mondják itt, hogy ja hát egy kis égő az semmi. Én nem értek hozzá, de szerintem használjuk ésszel, legalább addíg amíg van (eszünk).