Franczy

A Code Red még mindig komoly veszélyt jelent

Vancouveri számítógépes biztonsági szakértők egy csoportja a napokban nyilvánosságra hozott egy jelentést, melyből kiderül, hogy az immár kilenchónapos múltra visszatekintő Code Red féreg második variánsa még mindig komoly veszélyt jelent a nem megfelelő védelmi rendszerekkel rendelkező számítógépekre, ugyanis a Code Red szépen csöndben továbbra is terjed az interneten keresztül. Dug Song, a számítógépes biztonsági rendszerekkel foglalkozó Arbor Networks szakértője egy a napokban rendezett konferencia keretein belül tartott előadásában utalt arra, hogy jelen pillanatban több mint 18 ezer olyan számítógép található világszerte, mely a Code Red féreggel fertőzött, és amely rendszerek egy egyszerű utasítás révén pillanatok alatt olyan támadóalakulattá alakíthatók át, mely alakulat képes lényegében bármilyen website ellen komoly támadást indítani.

"Komoly aggodalommal tölt el bennünket, hogy még jelen pillanatban is rendkívül sok számítógépes rendszerben megtalálható a Code Red féreg, valamint, hogy ez a szívós féregfajta továbbra is terjedő félben van. Jelentős esélyt látunk arra, hogy a Code Red féreggel fertőzött számítógépek a közeljövőben óriási DDoS (Distributed Denial-of-Service) támadásokat indítanak majd" - nyilatkozta Song az üggyel kapcsolatban. Mint az ismeretes, az említett DDoS támadások lényege abban rejlik, hogy számítógépek tömege nagy mennyiségű adattal árasztja el a kiszemelt áldozatot, mely lényegében olyan komoly terhelésben részesül, hogy leszakad az internetről, működésképtelenné válik.

Song a konferencia keretein belül elővezette azt a jelentést, mely a Code Red féreg második verziójának közelmúltbéli terjedésével foglalkozik. Ebből a jelentésből többek közt fény derül arra, hogy míg tavaly decemberben mintegy 14 ezer, Code Red féreggel fertőzött számítógépes rendszer volt az Arbor Networks által folyamatosan vizsgálat alatt tartott meglehetősen nagy internetes szekcióban, addig idén áprilisban a Code Red már legalább 18 ezer számítógépet tudhatott magáénak. A Code Red ezen második verziója egyébként annyiban különbözik az első Code Redtől, hogy kijavítottak benne egy a féreg fertőzésével kapcsolatos programhibát.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • gz8 #1
    Az, aki nem veszi magának a fáradtságot, hogy vírusirtót futtasson a gépén, az így járt. Egyébként érdemes azt a pár dollárt (már ha legálisak akarunk lenni :) rákölteni, mert a virnyákok által okozott kár sokkalta több lehet. A hangsúlyt érdemes tehát a prevencióra, illetve a minél előbbi tűzoltásra helyezni, ha már megtörtént a baj!