Franczy

A FED kijelző technológia kudarca?

Az óriási alaptőkével alapított Candescent Technologies nem is olyan régen még azt tervezte, hogy egymaga forradalmasítja a személyi számítógépekhez csatolható monitorokat és egyéb kijelzőket, azonban a cég képviselői a napokban bejelentették, hogy azóta a cég eredeti terveivel kapcsolatban sok minden kényszerűen megváltozott.

Az olyan nagy befektetők, mint például a Sony, vagy a Hewlett-Packard által összedobott 600 millió dolláros alaptőkével alapított San Jose-i (Kalifornia) cég ugyanis most arra kényszerül, hogy feladja azon korábbi terveit, melyek szerint a jövőben FED (Field Emission Display) technológiájú monitorok gyártásával foglalkozott volna, sőt ezenfelül jelentős mértékű munkaerőleépítésre is számítani kell a Candescentnél. Dawn Morse, a cég igazgatója elmondta, hogy a Candescent ezentúl elsősorban azzal fog foglalkozni, hogy az általa fejlesztett FED technológiák licencjogait áruba bocsátja a monitorpiacon érdekelt cégeknek. Morse szerint egyébként a cége által fejlesztett FED technológia révén minden eddiginél vékonyabb és magasabb felbontású kijelzőket lehet készíteni, így a cég reményei szerint a külsős cégek sorban állnak majd a Candescentnél a különböző FED licencjogokért.

"A jövőben elsősorban a különböző licencszerződésekre kívánunk koncentrálni, vagyis biztosnak látszik, hogy a Candescent a jövőben nem fog saját maga FED technológiára épülő monitorokat gyártani, melynek következtében azonban sajnos bizonyos mértékű létszámleépítésekkel kell számolnunk, ugyanis a jövőben egyszerűen nem tudunk majd annyi embernek munkát adni, mint a korábbiakban" - nyilatkozta Morse, aki az elbocsátandó Candescent alkalmazottak pontos számát nem kívánta nyilvánosságra hozni.

Az 1990-ben alapított Candescent jövője szakértők szerint több mint kétséges, ugyanis a FED technológia az eddigiekben nem igazán váltotta be a hozzá fűzött reményeket, és a cégnek eddig lényegében még egyetlen, kereskedelmi forgalomba hozható FED technológiás monitort sem sikerült legyártania. David Mentley, a különböző kijelző technológiákkal foglalkozó Stanford Resources kutatócég alelnöke úgy véli, hogy a '90-es évek eleje óta a FED technológiáról kiderült, hogy segítségével csak sokkal drágábban és jelentősen bonyolultabban lehet monitorokat előállítani, mint a jelenleg használatos technológiák révén. Mentley szerint a FED még jelenleg is csak egy laboratóriumi körülmények között működőképes technológia, melynél sokkal ígéretesebbnek bizonyul a napjainkban egyre többet emlegetett OLED technológia, mely a dolgok jelenlegi állása szerint pár éven belül ténylegesen a monitorpiac középpontjába kerülhet.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • b #1
    tíz évi dohányégetés után ideje lenne egy kicsit dolgozni is. ez rendkívül irritáló hír volt, bocsi. :)