JohnnyCage

Az nVidia bejelentette a PowerMizert

Furcsa stratégiát vall mostanság az nVidia Corp.. Napokkal azután, hogy az ATI bejelentette a Mobility Radeon 7500 grafikus chip PowerPlay technológiáját, az nVidia közölte, hogy a társaság PowerMizer technológiája hasonló célokat szolgál.

Az nVidia érdekes módon korábban nem reklámozta, hogy a jelenleg is gyártott GeForce 2 Go és Quadro 2 Go mobil számítógépekbe szánt grafikus processzoroknak része egy, a PowerPlay-hez hasonló energiatakarékossági célokat szolgáló technológiát.

Elképzelhető, hogy a társaság szándékosan hallgatta el a technológiát arra az esetre, ha a konkurens ATI Technologies kijönne valami hasonló megoldással. Tény, hogy az nVidia taktikájának meglett a hatása, mivel miután az ATI büszkén bejelentette a Mobility Radeon 7500-at a PowerPlay energiatakarékossági megoldással, szinte azonnal érkezett is a hidegzuhany, hogy már az nVidia is kifejlesztette saját, hasonló technológiáját. A kérdés azonban az, hogy amennyiben az nVidia korábban világgá kürtöli a GeForce 2 Go és Quadro 2 Go chipek PowerMizer technológiáját, nem lett-e volna még sikeresebb a két mobil gépekbe szánt chip.

A társaság sajtóközleményének egyik sora szerint lehet, hogy nem: "A PowerMizer technológia az energiafogyasztást fogja csökkenteni a GeForce 2 Go és Quadro 2 Go, valamint a jövőbeli mobil grafikus chipekben." A megoldás kulcsa elképzelhető, hogy a jövőidőben rejlik, vagyis az nVidia csak a chipek egy újabb revíziójába fogja beépíteni a technológiát, esetleg újabb driver kell hozzá.

Egyes, az nVidia tevékenységét hosszú ideje figyelő szakemberek állítása szerint azonban a társaság mindig hagy valami pluszt a chipjeiben kihasználatlanul, amit a konkurencia előretörése esetén be lehet vetni. Ekkor az nVidia általában kiad egy új drivert, ami óriási meglepetésre jókorát lendít a chip teljesítményén, vagy éppen bővíti annak képességeit.

A sajtóközlemény következő sora ezt a feltételezést támasztja alá: "A PowerMizer elérhetővé tesz bizonyos, az nVidia chipjeiben már meglévő képességeket." A PowerMizer lehetővé teszi a felhasználó számára a grafikus processzor üzemi tápfeszültségének és teljesítményének szabályzását attól függően, hogy a futó alkalmazáshoz éppen a sebesség a fontosabb, vagy az, hogy a kisebb fogyasztás hosszabb működést tegyen lehetővé.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!