JohnnyCage

Az nVidia és az AMD is támogatja a 3GIO-t

A grafikus chipeket gyártó nVidia Corp. a konkurens ATI Technologies-t követve csatlakozott az Intel 3GIO I/O technológiáját támogatók körébe, amelynek immár az Intel-rivális AMD is tagja.

Mint ahogy arról korábban már beszámoltunk, az ATI Technologies bejelentette, hogy támogatja a kifejlesztés alatt álló 3GIO (Arapahoe) technológiát, amelyet az Intel a PCI és AGP buszrendszer leváltására fejleszt. A grafikus piacon domináns szerepet betöltő nVidia Corp. most szintén csatlakozott a technológiát támogató cégekhez csakúgy, mint tette azt az AMD is, nemsokkal korábban.

Az nVidia csatlakozása a támogatókhoz valójában nem meglepő, mivel minden jel szerint a 3GIO lesz a jövő PC-inek alaplapi kommunikációs szabványa. A társaság új, AMD HyperTransport-alapú nForce integrált grafikus chipkészlete csak AMD processzorokhoz készül, de nem kizárt, hogy az nVidia később az alaplapi chipek közötti kommunikációra a 3GIO-t fogja alkalmazni, mivel a 3GIO lesz a PCI és AGP leváltója. A HyperTransport azonban egy kész technológia, az Intel-féle 3GIO rendszerre épülő eszközök megjelenésére viszont legalább 2003-ig várni kell. Az, hogy az AMD is a 3GIO támogatók között van, valójában immár nem érte váratlanul az ipart azután, hogy a chipgyártó társaság, mint PCI-SIG vezetőségi tag, a konkurens Intel 3GIO rendszerének elfogadása mellett tette le voksát.

A jelek szerint az AMD és az Intel elásta a csatabárdot az I/O kommunikációs rendszerek terén, és a jelek szerint a jövőben az AMD-féle HyperTransport és az Intel 3GIO szabványa békésen megférhet egymás mellett, akár egy alaplapon belül is. Az Intel a napokban az IEEE1394 (FireWire) csatolóval is békét kötött, annak ellenére, hogy a cég által feljesztett USB 2.0 a szabvány konkurenciájának számított. Az Intel vezetőinek elmondása szerint semmi akadálya annak, hogy a FireWire és a USB 2.0 békében megférjen egymás mellett, különösképp, mivel a FireWire elterjedt a szórakoztatóelektronikai eszközök körében, a USB port pedig a különféle külső perifériák általánosan alkalmazott csatlakozási felülete.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!