Csabi

Megújuló Sound Blaster hangkártyák

Az új, Audigy processzor körülbelül négyszer nagyobb teljesítménnyel rendelkezik, mint az EMU10K1 típusú chip, amely a jól ismert Sound Blaster Live! hangkártyákon is megtalálható. Az Audigy az eddigieknél bonyolultabb algoritmusok végrehajtására képes, amelynek köszönhetően a háromdimenziós hangzás is javul mind a játékok, mind a zenelejátszás esetében. Az Audigy egyik legfontosabb komponense a 32 bites Multi-Effects Engine, amely az ugyancsak új EAX ADVANCED HD szoftver hatékony hardveres gyorsítását biztosítja. Az EAX ADVANCED HD funkciói egyaránt kihasználhatók játékok futtatásakor és zenék hallgatása során is.

A Creative a Sound Blaster termékcsaládját négy olyan új hangkártyával bővítette ki, amelyek az Audigy audioprocesszorra épülnek. Mindegyik új modellen megtalálható egy IEEE 1394 (FireWire) interfész, amelyhez digitális videokamerák és külső perifériális eszközök is csatlakoztathatók. Sőt a Creative által SB1394-nek nevezett porton keresztül számítógépek is összeköthetők egymással. Az IEEE 1394 interfész 400 Mbit/másodperces adatátviteli sebességet tesz lehetővé.

A négy új hangkártya közül az otthoni felhasználók számára elsősorban a Sound Blaster Audigy X-Gamer és a Sound Blaster Audigy MP3+ nevű modellek készülnek. Az előbbi típus elsősorban a számítógépes játékokhoz, míg az utóbbi inkább a zenehallgatáshoz alkalmazható. Az új hangkártyákhoz gondosan összeválogatott szoftvercsomag jár. Mindkét új modell 99 dollárba (28 000 forintba) kerül.

A másik két új, Sound Blaster Audigy Platinum és Audigy Platinum eX hangkártyák már professzionális feladatokhoz készülnek. Az Audigy Platinum típushoz jár egy úgynevezett Audigy Drive, amely a számítógépház 5,25 inches rekeszébe helyezhető bele, és megtalálhatók rajta többek között analóg illetve digitális ki- és bemeneti csatlakozók is. A hangkártyához egy infra távirányító is jár. Az Audigy Platinum eX annyiban különbözik az előző modelltől, hogy a vásárló egy külső Audio Drive dobozt kap hozzá. A hangkártyákhoz egy 15 illetve egy 16 programból álló szoftvercsomagot is ad a cég. Az Audigy Platinum 200 dollárba (56 000 forintba), míg az Audigy Platinum eX 250 dollárba (70 000 forintba) kerül.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Boris #16
    TwoConkers!

    Kissé el vagy tévedve. Attól, hogy csődbemegy egy cég, attól nem gagyi. Technológiailag fejlettebb hangkártyákat gyártott pl. az Aureal, tisztább hangzással, stb. Csak egy nála jóval nagyobb cég elleni pereskedésbe (Creative) belerokkant, annak ellenére, hogy a pert megnyerte.
    A 3dfx sem volt gagyi, csak éppen rossz piaci stratégiát választottak, és belebuktak.
  • Scooter #10
    Majd ha olcsóbb lesz. Nagyon drága, ja és nekem bőven megteszi az SBLive! amíg nem akad a játék hangja :)
  • narumon #7
    Nekem aza lényeg hogy továbbra is kezelje a Soundfontokat és a valós idejű effektezést, zenére használom ugyanis az elődjét is, de ha ezeket az új jobban teszi akkor lecserélem...
  • Benedekco #4
    Ez a szaros Creative megint lejáratta magát!!!
    Nullák!!!
    Aki olcsón professzionális hangkártyát akar az vesz 1 SantaCruz-t aszt el van intézve!!!
    amúgymeg az Sb Live! Teljesítménye hangyafosnyi annál 4*nagyobb teljesítményűt produkálni nem 1 nagy cucc!!!
    ja amúgy én is az SBLive!-osok táborába tartozok!!!
    amúgy+
    www.extra.hu/imaginarius
  • Laalee #2
    addigra mire minden gepen lesz integralt fw...
    ez kicsit hasonlit a regi cd vezerlos hangkartyakra :)