SG.hu

A Mistral kiadta MI-asszisztensét iOS-re és Androidra

A Mistral - az a vállalat, amelyet egykor Európa nagy reménységének tartottak a mesterséges intelligencia terén - frissítette a Le Chat nevű mesterséges intelligencia asszisztensét. A webes átalakítás mellett a vállalat iOS és Android rendszerekre is kiadott egy mobilalkalmazást.

Emlékeztetőül: a Mistral saját nagy nyelvi modelleket fejleszt és az OpenAI vagy az Anthropic hiteles alternatívájaként próbálja pozícionálni magát. Az alapmodellek fejlesztése mellett a Le Chat asszisztense közvetlenül versenyez a ChatGPT, a Claude, a Google Gemini és a Microsoft Copilot ellen. A vállalat zászlóshajó modelljei, mint például a Mistral Large vagy a multimodális modellje, a Pixtral Large, kereskedelmi használatra API-n vagy felhőpartnereken, például az Azure AI Studio, az Amazon Bedrock és a Google Vertex AI-n keresztül érhetőek el. Emellett számos nyíltan elérhető modellt is kiad az Apache 2.0 licenc alatt. Nemrégiben a vállalat széles körű megállapodást kötött az Agence France-Presse (AFP) hírügynökséggel, hogy megbízható információforráshoz jusson.

A Mistral most végre kiadta az asszisztens mobilverzióját, hogy megindíthassa a versenyt a telefonok kezdőképernyőjének áhított helyéért. A mobilalkalmazás a szokásos chatbot-felülettel rendelkezik: egy egyszerű, beszélgetésszerű felületen kérdezhetünk a Mistral mesterséges intelligencia modelljétől. Az elmúlt hónapok során a Le Chat egy kompetens MI asszisztenssé fejlődött. 2024 novemberében a Mistral hozzáadta a webes keresés támogatását, lehetővé teszi képek generálását, és képes a szövegek vagy a kódok szerkesztésére egy külön ablakban. A Mistral mobilalkalmazásában azonban nincs hangalapú üzemmód azok számára, akik szóban szeretnének beszélgetni a mesterséges intelligencia asszisztenssel.

A Le Chat mai frissítésével megjelenik a Mistral Pro szint 14,99 euróért. Bár a vállalat nem részletezi, hogy pontosan milyen MI-modellt használ a motorháztető alatt, azt állítja, hogy a Pro csomag a „legjobban teljesítő modellhez” való hozzáféréssel jár, ami arra utal, hogy az ingyenes fiókok nem férnek hozzá a csúcsmodellhez. Az egyéb előnyök között szerepelnek a magasabb limitek mindenhol, valamint az a lehetőség, hogy a Mistral ne használhassa fel az adatokat - a vállalat a fizetős vagy beleegyezéses modellt használja.


De mégis, mi különbözteti meg a Mistral-t? A vállalat nem állítja, hogy jobb modellekkel rendelkezik, mint a konkurencia, de azt igen, hogy termékei adott esetben felülmúlják a versenytársakat. A Mistral szerint a Le Chat „a világ leggyorsabb következtetőmotorjain” fut, és másodpercenként akár 1000 szóval is képes válaszolni. A Mistral azt is állítja, hogy sokkal jobb képeket generál, mint a ChatGPT vagy a Grok. A Mistral azért teljesít jól ezen a téren, mert a Black Forest Labs Flux Ultra modelljére támaszkodik, amely az egyik vezető képgeneráló modell.

Ezek a funkciók szépek, de az egyik fő megkülönböztető tényező a Le Chat vállalati megoldása. A Mistral lehetővé teszi, hogy a Le Chat-et egyéni modellekkel és egyéni felhasználói felülettel legyen telepíthető. A védelmi vagy banki ágazatban különösen fontos, hogy helyben is telepíteni lehessen - ez jelenleg nem lehetséges a ChatGPT Enterprise vagy a Claude Enterprise esetében. Ez valószínűleg meg fogja támogatni a vállalat bevételeit. De előbb a Mistral mobilalkalmazásának kellene sikerre jutnia; most a ChatGPT, a DeepSeek és a Google Gemini a 2., a 3. és a 6. helyet foglalja el az Egyesült Államok legtöbbet letöltött iPhone-alkalmazásai között.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!