SG.hu·

Továbbfejlesztés alatt áll a PS2 processzora

[Register] A Sony és a Toshiba a Sony PlayStation 2 konzoljának Emotion Engine elnevezésű processzorát a közeljövőben a jelenleginél újabb, 130 nm-es tehnológiával kívánja gyártani. A hírek szerint az új technológia a GS chip gyártásához is fel lesz használva.


Aurangzeb Khan
Az elmúlt hónapban a Simplex Solutions, a PS2 GS (Graphics Synthesizer - grafikus megjelenítő) chipjének gyártója bemutatta az alkatrész továbbfejlesztett, 180 nm-es gyártástechnológiával készült változatát. A 250 nm-ről való áttérés lehetővé tette a Simplex számára, hogy a chipen lévő videómemória méretét 4 MB-ról 32 MB-ra növelje.
A Simplex Solutions képviselője, Aurangzeb Khan, a cég ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a Sony örült az új chipeknek. A 32 MB-ra való bővítés azonban az új technológia mellett is a méretek megduplázását igényelte, amelyet a 130 nm-es eljárással vissza lehetne csökkenteni az eredeti értékre.

Az új 130 nm-es csíkszélességű gyártástechnológia, amely a mikrochip-iparban jelenleg csúcstechnológiának számít, a gyártási költségek és a méretek csökkenése mellett nagyobb működési órajelet is lehetővé tesz. Az új eljárás ezért megnövelhetné a Sony PlayStation 2 játékkonzoljának teljesítményét.

Egy ilyen lépés elsőre talán értelmetlennek tűnik, de a Microsoft Xbox konzoljának háttérbe szorításához esetleg szükség lehet rá, főleg mivel a Sony 20 millió konzolt szeretne leszállítani az elkövetkező, április 1-ével kezdődő költségvetési évben. Az Xbox a Microsoft tervei szerint 733 MHz-es Intel Pentium III processzorral fog készülni, miközben a Sony PlayStation 2 konzoljának Emotion Engine-je jelenleg mindössze 300 MHz-es.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© Bith2001. 03. 14.. 23:32||#14
Att!
Okés, amit írsz, de legközelebb próbáld már meg 1 hozzászólásban 😄 😄.
© Att2001. 03. 14.. 22:51||#13
Úgyhogy ez a "lazán üti" bocs, de hülyeség....
© Att2001. 03. 14.. 22:50||#12
Fecx, valószínû, (ha egyáltalán alkalmnas lenne rá a PS2 procija) irodai programokban, vezérlésben, CAD/CAM.,stb.-ben a PS2 procija HARMATGYENGE eredményeket produkálna, mert CÉLPROCESSZOR!!!!
© Att2001. 03. 14.. 22:45||#11
Az új technológia egyébként szerintem csak a PS3-ban jelenik meg...Már csak a kompatibilitás miatt is...
© Att2001. 03. 14.. 22:44||#10
Fecx, meg többiek, a két processzort (PS2 vs. Intel ill AMD) NEM SZABAD összehasonlítani! Teljesen más archiektúra, teljesen más célokra kifejlesztve!!!!
Ennyi erõvel össze lehetne mondjuk egy P3-at egy UltraSPARC procival hasonlítani...Egy kicsit más...Vagy még inkább mondjuk egy DVD lejátszó vagy digitális mûholdvevõ célprocesszorával!!!
© Dikkma2001. 03. 14.. 20:29||#8
Gyökér vagy.
© Bith2001. 03. 13.. 19:47||#5
Hehhe, milyen jót szívnak most azok, akik már megvették a "sima" PS2-t 😊. Valszeg ugyanannyi, vagy még olcsóbb lesz a jobb 😊.
Már csak az a kérdés, hogy akkor több verziója lesz a játékoknak, mint a PC-n? Mert ugye nem árt, ha kihasználják azt a plusz memóriát (mondjuk több textúra). Meg esetleg magasabb poligonszám is lehet, ha gyorsabb lesz a proci.