Franczy

Ricoh Media Master MP7120A 12X/10X/32X CD-RW

A Ricoh MP7120A 12X/10X/32X CD-RW drive kit minden szükséges dolgot tartalmaz ahhoz, hogy elkezdhessük kedvenc adat vagy audio CD-inket írogatni. A dobozban találjuk a drive-ot magát, egy IDE kábelt, csavarokat a rögzítéshez, egy audio kábelt, egy CD-R lemezt, egy nagy sebességgel írható CD-RW lemezt és a dokumentációt. A mellékelt két software a Prassi féle Primo CD Plus (build 1.1.372), és a Prassi abCD 1.3, a packet íráshoz.

Az első dolog ami feltűnik a software-ekkel kapcsolatban, hogy kb. 5 másodpercig tart mindössze az installálásuk. Mint a Prassi termékek általában, a Primo CD Plus is egy kicsi, gyors, stabil program. Van egy Starter módja, mely segíti a kezdő felhasználókat, hogy könnyen és gyorsan másolhassanak, vagy hozzhassanak létre audio vagy adat CD-ket. Az advanced interfész is elég egyszerű, tisztán láthatók a gépben lévő CD-ROM meghajtók, CD írók, és hogy ezek közül melyik van épp írásra vagy olvasásra kijelölve. A program még azt is megengedi, hogy egyszerre két CD íróval másoljunk, ennek csak az a feltétele, hogy a két CD írónak azonos típusúnak kell lennie. A Prassi CD Pro verziója - mely már egy high-end software -, egyszerre akár 64 CD recordert tud kezelni! Egy másik kellemes része a software-nek a Drives Tuning ablak, ahol a control panelről ismerős dolgokat állítgathatjuk, úgymint: Disconnect, Synch Data Transfer, Auto Insert Notification.

Az MP7120A nagyon jól teljesített a tesztekben. A Ricoh cég új CD írójának 7.4 percébe telt 400MB felírása egy CD-RW lemezre, packet módban, ami ugyan kicsit lassab volt, mint a Plextor PlexWriter 12/10/32A esetében. Azonban mindössze 3.6 percig tartott ugyanennek a 400MB-nak a visszamásolása winchesterre, ami kevesebb mint fele annyi idő alatt sikerült mint a Plextor meghajtó tesztjében. Egy szimpla session-el ellátott adat CD-R írásakor az MP7120A egy perccel volt gyorsabb a Plextornál. Audio-CD írásakor ez a különbség 22 másodpercre csökkent. Azt azonban ne felejtsük el, hogy a Burn-Proof technológia hiányában egy elég gyors PC-re lesz szükségünk jó sok RAM-mal, ahhoz hogy 12x-esen tudjunk on-the-fly írni.

A meghajtót vízszintesen vagy függőlegesen is beszerelhetjük gépünkbe, valamint egy védő lehajló lappal is rendelkezik a drive az elején, ami megakadályozza a por bejutását. Habár a RICOH abbahagyta a tartós, megbízható SCSI rekorderek gyártását, úgy tünik a cég folytatja a jó tradiciókat az ATAPI vonalon.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!