Berta Sándor

Saját kriptovalutát hoz forgalomba a Marshall-szigetek

Jelentős bevétel minimális befektetéssel - Venezuela után most egy újabb ország lát egyszerű pénzszerzési lehetőséget a technológiában.

A Mikronézia szigetvilágába tartozó ország azért döntött így, mert úgy vélik a virtuális fizetőeszközök jelentik a jövőt. A Hawaii és Ausztrália között található Marshall-szigetek hamarosan forgalomba hozza a SOV nevű virtuális pénzt - minderről David Paul, a helyi elnököt helyettesítő miniszter nyilatkozott a Reuters hírügynökségnek. A politikus a döntést azzal indokolta, hogy a kriptovaluták jelentik a jövőt és államként joguk van arra, hogy saját pénzt bocsássanak ki. Az utóbbi kapcsán pedig mindegy, hogy az milyen formában - hagyományosan vagy digitálisan - történik. Az ország hivatalos fizetőeszköze egyébként jelenleg az amerikai dollár. A helyi parlament már elfogadta a programot.

A Marshall-szigetek a világ egyik legkisebb állama, csupán 70 000 lakosa van. Az ország része a Bikini-atoll is, amelynél az 1940-es és 1950-es években számos nukleáris kísérleti robbantást hajtottak végre. Sajtóértesülések szerint az új kriptovalutából befolyó bevételeket részben arra használnák fel, hogy ezeknek a teszteknek az utóhatásait mérsékeljék.

A Marshall-szigetek kormánya legfeljebb 24 millió virtuális SOV-érmét akar forgalomba hozni azért, hogy elkerülje az inflációt. Azt még nem lehet tudni, hogy a virtuális fizetőeszközt mikor bocsátják ki, de azt már igen, hogy a folyamatban a kabinetben komoly segítséget kap majd a Neema nevű izraeli pénzügyi technológiai startuptól.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • speed2006 #4
    Sajnos amikor be fognak dőlni, akkor tömegeket fognak magukkal rántani. Az lesz az igazi világválság.
  • sárkánylovag #2
    És akkor itt most mi miatt is fognak a bányászok pénzt kapni ?
    Mert az országnak is kell a pénz azért bocsájtja ki.
    De a fedezetet nem látom sehol amiből a bányászokat majd fizetik.
  • felemelő #1
    Van benne ráció, ha az ország határozza meg az árfolyamot (persze a piactól nem tud tartósan elszakadni,mert akkor gondjai lesznek) és garanciát vállal az adott árfolyamon a kriptopénz dollárra váltására.