MTI

Saját virtuális devizát vezethet be Oroszország

Az orosz pénzügyminisztérium fontolóra vette a nemzeti virtuális deviza bevezetését, betiltva emellett az összes többi "kriptodeviza", így a Bitcoin forgalmát - közölte a Kommerszant.

A pénzügyi tárca korábban jelezte, hogy be kívánja tiltani a virtuális fizetőeszközök használatát Oroszországban és jelentős bírsággal szándékozik sújtani az azokkal fizető jogi személyeket. Az új elképzelés értelmében szabályoznák a kibocsátást, a kibocsátók körét és a fizetőeszköz beválthatóságát, valamint minimalizálnák az azzal való névtelen fizetés lehetőségét. A lap szerint ily módon akadályoznák meg a virtuális deviza törvénytelen célokra történő felhasználását és egyúttal biztosítanák a jóhiszemű felhasználók jogainak érvényesülését is. Ezáltal talán csökkennének a pénzügyi tranzakciók költségei, ám egyúttal elzáródna az út a világ élenjáró eljárásaihoz.

Jelena Laskina, az orosz gazdaságfejlesztési miniszter tanácsadója az Izvesztyija című lapnak nyilatkozva rámutatott, hogy az anonim kibocsátás lehetővé teszi egyebek között a törvénytelen jövedelmek tisztára mosását és a "pénzügyi terrorizmust". Az RT orosz állami televízió híroldala idézte Alekszandr Basztrikin, a Nyomozó Bizottság (SZKR) elnökének egy februári nyilatkozatát, amelyben a szövetségi bűnüldöző hatóság vezetője sürgette "a tömeges elterjedésük esetén az állam pénzügyi biztonságára valós fenyegetést jelentő" virtuális devizák felhasználóinak büntetőjogi felelősségre vonását. Basztrikin rámutatott, hogy az efféle fizetőeszközök elősegítik a betiltott bűnszervezetek tagtoborzását és a transznacionális szervezett bűnözés finanszírozását.

Alekszandr Galickij, az Almaz Capital Partners egyik vezetője a Kommerszantnak nyilatkozva úgy vélekedett, hogy a tilalomnak káros hatása lenne a nemzetközi együttműködés világában. Elmondta, hogy a különböző platformok egymástól eltérő "kriptodevizákat" fejlesztettek ki, és nem dőlt még el, hogy ezek közül melyiket fogják széles körben alkalmazni. Meglátása szerint engedélyezni kellene ezek oroszországi használatát, és ezzel párhuzamosan saját virtuális devizát is ki lehetne fejleszteni. Galickij szerint ezek egymás mellett létezhetnének mindaddig, amíg nem jön létre egy ilyen rendszerű globális fizetőeszköz.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Ferrer #6
    Csak a szokásos hülyeség Putyinisztánból.. de nem baj, az itthoni pincsijeit is le kell kötni hírekkel.
  • weine #5
    A BC nem lekövethetetlen, sőt éppen ellenkezőleg: alap dolog a működéséhez, hogy lekövethető legyen.
    És az is. Persze van egy lényeges gyengesége, ami a darkweb sztárjává teszi, de az más tészta:)
    Ellenben a cikk azt írja, hogy jogi személyeknél tiltják be, ahol amúgy sem volt nagy transzparenciája.
    A magánemberek (legfőbb felhasználók) továbbra is használhatják.
  • jkedzs #4
    nem tudom, hogy ki kezdte el terjeszteni ezt a hülyeséget...
    tipikusan egy hozzánemértő index szintű fostalicska újságíró lehetett, aki ennyire egyszerűen tudta csak felfogni a bitcoin működését.

    1. bitcoinban mindenki mindent lát.
    2. általában nem nehéz a látszólag névtelen bitcoin címeket közvetett módon (AFK)emberekhez kötni. ezen lehet javítani, de a pornép nem fog ilyesmivel foglalkozni.

    ennyi.
  • Kryon #3
    Mivel a Bitcoin-nak és a többi elektronikus pénznek pont az a lényege, hogy lekövethetetlen, nem tudom, hogyan képzelik el a betiltását. Illetve többnyire épp azért használják ezeket, mert nem lehet lenyomozni. Ha csinálnának egy jól követhető, állami virtuális pénzt, azt senki se használná. Ez egy szokásos "heti hülye orosz ötlet".
  • jkedzs #2
    a legkönnyebb egy tisztán állami rendszerben létező pénzzel leadóztatni és lekövetni az embereket (surveillance society). az előnye, hogy ki lehet ütni a rendszerből az élősködő bankokat. minél kevesebb élősködő, annál jobb.

    a kérdés mindig csak az, hogy akinek a kezében a pénz közvetítés hatalma van, az kinek az érdekeit szolgálja. általában nem a pornépét, úgyhogy végül is tök mindegy, ki csinálja, a népek biztos megszívják.

    ezek csak keselyűk, akik az emberek maradékai felett harcolnak.
  • overseer-7 #1
    pénzügyi terrorizmus

    na ezaz.. ezt kéne megállítani itthon is.. meg máshol is.
    a pénzügyi nemzetközi nagyhatalom állandóan leszipkázza az embereket trükkök százaival.. mindenféle botrányos csalásokkal.. és mindíg, mindig megússzák