Berta Sándor

Újabb esélyt ad a netbooknak az Asus

Az Asus hosszú idő után dob piacra ismét netbookot.

Az EeeBook X205 Linux helyett a Windows 8.1 with Bing operációs rendszerre és az Intel Bay Trail-T sorozatú, négymagos Atom Z3735-ös chipjére épül. Az új modell 11,6 hüvelykes LED-kijelzőt kapott, aminek a felbontása 1366 × 768 képpont. Az eszközt 2 gigabájt RAM-mal és 32 vagy 64 gigabájt flashmemóriával szállítja a gyártó. A vásárlók 500 gigabájtos tárhelyet kapnak az Asus Cloud-rendszerében, amit 2 évig ingyen használhatnak, illetve 100 további gigabájtot a Microsoft OneDrive platformján.

A 286 x 193,3 x 17,5 mm méretű és 980 gramm súlyú új modellt ellátták VGA felbontású webkamerával, szabványos billentyűzettel, microSDXC-bővítőhellyel és Micro-HDMI-kimenettel. Van továbbá Bluetooth 4.0-támogatás, IEEE 802.11a/b/g/n szabványú WLAN-modul, fejhallgató- és mikrofoncsatlakozó, valamint USB 3.0-port. A maximális üzemidő - böngészés esetén - 12 óra.


Az Asus nem hozta nyilvánosságra, hogy a netbookot mikortól lehet megvásárolni, de valószínűnek tűnik a szeptember végi, október elejei időpont. Az EeeBook X205 bevezető ára várhatóan 200 euró körül lesz és így a Hewlett-Packard augusztus végén bejelentett Stream nevű terméke lehet a legfőbb vetélytársa. A Stream 14 hüvelykes képernyőt kapott, ugyanakkor az AMD Mullins nevű APU-jára épül.

Az Asus legutóbb tavaly áprilisban jelentkezett netbookkal. A kategóriát a gyártó 2008-ban az EeePC márkával hívta életre, de a netbookok nehezen tudtak versenyezni az egyre népszerűbb táblagépekkel.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • silwar #3
    Az ASUS X200 minek számít 2014 Q1-es APU-val? Nem ultrabook árazás <89eFt, ebből még nincs meg az otthoni PC :-) Meglepett a teljesítménye, használhatósága.
    http://ipon.hu/webshop/product/asus_x200ma_kx011d_feher/616527
  • xyl #2
    Izlések és pofonok... Az aksin lehet spórolni, leginkább olyan helyen használok laptopot, ahol amúgy is van hálózati áram. A súly viszont fontos, mert a csomagba be kell rakni. Munkára kellene, ami jelen esetben szövegszerkesztés és előadás készítés (utolsó pillanatban, persze), esetleg némi programozás. (Mivel az embernek másokkal is kompatíbilisnek kell lennie, ez MS Word és PowerPoint, de szerencsére nem kell a legujabb, mert a konverterek jók, amúgy pedig szívem szerint Linuxot használok.) A játék nem érdekes, viszont a 16:9 képarány helyett pont a kisebb méreteknél lenne jobb a 4:3, kár, hogy kiírtották a laptopoknál. Érintőképernyő - pfúj! Tíz ujjal vakon gépelek. És hát persze, viszonylag olcsó, második gépnek lenne. Abban az egyben értek egyet az előttem szólóval, hogy a gép nem muszály, hogy vékony legyen. De legyen könnyű.
  • Kotomicuki #1
    Ha raknának bele normális összetevőket (nem kell a vékony kialakítás, ne az aksin/APU-n spóroljanak), ami már nagyobb igényeket is kielégíthetne (játék) és nem szállnának el az árakkal (nem ultrabook árazást erőltetnének mindenre, ami már-már megközelíti a használható szintjét), akkor még életképes is volna ez a kategória.
    Így, legfeljebb (ha kell) egy kicsit többet rakok a mobiltelefonhoz és máris megvan az ezt kiváltó készülék - otthon meg a "normális" PC....