Szekeres Viktor

Siker vagy bukás a Big Brother?

Miközben nálunk mindössze két évadot élt meg a Nagy testvér, vagyis a Big Brother, máshol immáron sokadik szériájánál tart a nagyszerű vetélkedés, azonban egyszer minden jónak vége szakad, ezt az angol tévénézők is tapasztalhatják.

Talán le sem kell írnunk, hiszen köztudott, de Angliában hajdan a 3-4. Big Brother-széria 6 milliós átlagnézettséget is hozott a Channel 4 csatornának, azonban az elmúlt években lejtmenetbe váltott a reality, hiszen a tavaly alig 3 milliós évad után az idei, tizedik szezon csak 2,5 millió állandó rajongóval bír. A visszaesésnek köszönhetően a csatorna be is jelentette, hogy az utolsó BB-t jövőre láthatják az angol nézők (és a warezoló külföldiek), de persze a szokásos év eleji, hírességekkel tömött Celebrity Big Brotherre (a 7. évadnál jár) azért sor fog kerülni.

Britéknél esik a nézettség, az amerikaiaknál viszont nő. Náluk már 11. évadját tapossa a valóságshow, azonban a tavaly két kiadás által hozott 4-5 milliós nézettségi mélypontot idén feledteti az aktuális szezon, melynek nézettsége szinte részről-részre nőtt, s ehhez szexjelenetekre sem volt szükség. A legutóbbi adást már majdnem 9 millióan nézték, ami a premierhez képest majd 50%-os emelkedést jelent, így nem lenne meglepő, ha jövőre érkezne a BB USA 12. szezonja.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • winnie #9
    "Ui: nem nézem ezeket a műsorokat, de játékelmélet oldalról érdekesek lehetnek. "

    így van. én sem azt mondtam, hogy nézni szeretem, de játszani remek lehet, sőt, ez az ultimate játék. csak a hülye kamerák miatt hanyagolnám:)
  • trogi #8
    Ne szapujátok winnie-t, mert igaza lehet.
    Gondoljatok bele, hogy tudatosan csak a pénzre/győzelemre hajtotok. Nos, akkor ez tényleg egy stratégiai játék, de csak számotokra, mert a külvilág ezt nem látja (ez természetes) . Viszont így neked eléggé izgalmas a játék.
    Talán még a játékelméletből is lehet hozzászedni valami "tudást".

    Mondjuk több kérdéses dolog is van, például a nézői reakciók, a többi játékos viselkedése veled szemben, a közös feladatok.

    Ha visszagondoltok, az első magyar BB-ben is az egyik játékos eljutott a döntőig, pedig állandóan csak aludt.

    Ui: nem nézem ezeket a műsorokat, de játékelmélet oldalról érdekesek lehetnek.
  • Al Ashrad #7
    Engem nem a győzelem hajtana, bemennék felpróbálnám a mindenre kapható szukákat és kész. :D
  • Zombee #6
    Köszönöm, leülök, nincs több kérdésem.
    :)
  • winnie #5
    abban biztos nem lennék jó, de taktikában igen. plusz, aki nem jó, de kerüli a konfliktust, az a radar alatt sokáig ellavírozhat és építgetheti a hátországát. persze általában mindig az esik ki először, aki azt hiszi, hogy ő "hú, de nagy spíler", szóval valóban lehet, hogy kiesnék.

    persze, ha bb, akkor részemről az amerikai (nem nézem, nincs heti 3 óra időm rá, de az 1. részeket láttam), mert ott nem a tévénézőknek kell megfelelni, hanem a társak döntenek a győztesről.
  • Vanek úr #4
    Mondjuk ha Te csak és kizárólag gondolkodnál, akkor biztosan kiesnél az elején. :)
    Nem véletlenül vannak a közös feladatok, háziversenyek, ahol szintén részt kell venni, amihez meg sok esetben kell némi kreativitás, és 'munkakedv' is. :)
  • winnie #3
    "Meg hát 10-11 évad után már mi újat tud mutatni egy ilyen foshalmaz "valóságsó"?"

    ezt nem kérdezed komolyan? hogy mi újdonságot tud mutatni? minden évad új start, új játékosok, új stratégák, új taktikai csata.

    (mondjuk én már eleve a "foshalmaz" jelzőt sem értem. oké, van, aki a lövöldözős játékokat szereti, de a big brother hihetetlen jó formula, tipikus agyjáték: el kell érned, hogy te maradj a végére és úgy, hogy az előtted kiesők a végén, amikor már csak ketten maradnak, rád voksoljanak. puszta stratégiai játék, élőben, túl kell gondolkodnod 12 embert.)
  • Zombee #2
    Valószínűleg ezek nem annyira országos lefedettségű csatornák, mint nálunk a tv2 meg a retekklub. Esetleg nagyobb a csatornaválaszték, mint nálunk. Itt hiába van sokfele már UPC, Digi, meg akármi, rengeteg helyen csak a három alap szutyok jön be, esetleg ha van is még több, akkor se nézik. Meg hát 10-11 évad után már mi újat tud mutatni egy ilyen foshalmaz "valóságsó"? Csak azért gyártják, mert így is megéri. Végülis, nem nagy ráfizetés, a házat csak egyszer kell felépíteni, és a szereplőknek az égvilágon semmit sem kell fizetni, leszámítva a győztest, akinek a főnyereménye egy ígéret, hogy ha a kiszemelt telken befejeződnek az ásatási munkálatok, felépül a háza (ez megesett nálunk).
  • Etinger #1
    Hogy-hogy USA-ban ilyen kevesen néznek TV-t? Vagyis ezekből az adatokból nekem ez derül ki.... hogy a lakosságnak nem túl nagy része TV-zik.. ha a legnézettebb műsoraik nézőszámát nézem akkor is pl...