Alex

Névváltás az iparág nagyjainál

A Carl Zeiss neve ezentúl egyszerűen csak Zeiss lesz, a Pentax Ricoh pedig augusztus elsejétől elhagyja a Pentax márkanevet.

A Carl Zeiss alapította optikai cég arra való hivatkozással hagyja el nevéből a Carl szót, hogy a márkát már régóta Zeiss néven emlegetik sok országban és sok nyelven. A társaság célja a keresztnév elhagyásával a márkakommunikáció egyszerűsítése, a világosabb és egyértelműbb azonosítás, mivel így nem kell figyelniük arra, hogy az egyik helyen a teljes néven, máshol pedig pusztán Zeissként ismerik őket.


Hasonló okok motiválják a másik társaságot is. A Pentax Ricoh bejelentése szerint a vállalat neve augusztus elsejétől Ricoh lesz. Az új márkastratégia szerint minden jelenlegi termék forgalomban marad, a Pentax nevet csak a tükörreflexes fényképezőgépeknél és a távcsöveknél tartják meg. Az olcsó kompaktok egységesen Ricoh név alatt jelennek majd meg. A 2011 október elsején megalakult vállalat indoklásként a fogyasztóközpontúságot említi közleményében.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Alien69 #7
    Szerintem meg inkább az az oka, hogy kint, fiatalabb korosztály kezd vásárolgatni. Azoknak meg ugye nehezebb megjegyezni valami hosszú nevet.
  • kvp #6
    "Ez még rosszabb: az átlag felhasználó annyit tud a Ricoh-ról, hogy fénymásolókat, faxokat meg bullshit low-end kamerákat készít, mégis simán beolvaszthatja az 1919 óta létező Pentaxot"

    A Ricoh 1936 ota letezik es egy japan allami kutatointezet kereskedelmi reszlegekent hoztak letre fotopapir es fenykepezogepek gyartasara. Az intezet meg megvan es tovabbra is allami iranyitas alatt all, mint ahogy reszben a Ricoh is. A ceg pedig a fenykepezogepek mellett tenyleg a fenymasoloirol hires, bar ok gyartottak anno az elso nintendo konzolok processzorait is.
  • 355 #5
    Ős-pentaxosként utálom, hogy meghozták ezt a döntést. Fájt már az is, amikor felvásárolta őket a Hoya, mert kellett nekik a Pentax endoszkópos tudása. Gondolom ez gazdaságilag szükséges döntés volt, gondolom pár Pentax-felsővezető nézegette is a tantō-t.

    Aztán megvette a hoya-tól a Pentax kamerás részlegét a Ricoh. Ez még rosszabb: az átlag felhasználó annyit tud a Ricoh-ról, hogy fénymásolókat, faxokat meg bullshit low-end kamerákat készít, mégis simán beolvaszthatja az 1919 óta létező Pentaxot, aki csillagászati távcsöveket, high-end kézi távcsöveket, középformátumú 6x7-es és 6x4.5-es kamerákat és méltánytalanul ismeretlen (D)SLR kamerákat (is) gyárt és egy csomó, fotográfiához tartozó világelsőséggel büszkélkedhet: első SLR (1954), első pentaprizmás kereső (1956), első TTL (1964), első AE mód (1971), stb.

    Most úgy olvasom a hírekben, hogy a Pentax, mint márkanév megmarad a DSLR-eken, de minden más (pl. a kompaktok, távcsövek) a Ricoh név alatt futnak majd.

    Sic transit gloria mundi.
  • kvp #4
    Ez nekem kb. ugy hangzik, mintha a coca cola holnaptol siman csak cola markaneven futna, mert az egyszerubb.
  • Gabbbbbbbbbbbb #3
    Rossz döntés mind2 esetben. Főleg a Zeiss, mindenki Carl Zeiss-nek ismeri külföldön is & mellesleg sokkal jobban hangzik kiírva...
  • Zombee #2
    Miért pont Ricoh? A Pentax sokkal ismertebb név a fotózásban.
  • bvalek #1
    Értsd: a vásárlóinkat túl ostobának tartjuk hogy megjegyezzék a teljes nevünket, ezért lebutítjuk azt. Ha a termékeiket is ilyen filozófiával állítják elö, én inkább elkerülném öket...