1506
train_fever_banners6z8g.jpg
Urban Games: Train Fever
  • hhelikopter
    #1346
    Sziasztok!

    Szépen haladok, nagyon jó kis játék ez... A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan patch ami a gyárak termelését növeli?

    Jelenleg a személyszállítás jól jövedelmezik, de a teherszállítás veszteséges a gyárak, illetve kitermelőhelyek gyenge termelése miatt.

    Köszi
  • Desert
    #1345
    Dupla vágányú pálya térközzel, több vonattal.
  • ssx22
    #1344
    Azzal b*sztam el most már rájöttem hogy minden város között csak 1 vonat van, de átalakítottam a pályámat hogy egy vonat 4-5 városba megy
  • wollnerd #1343
    Tessék! Van ilyen mod. :D Ez a mod olyannyira lassítja le az autókat hogy gyorsabb a saját lábunkon menni mint kocsival. :DDD
  • ssx22
    #1342
    Inkább kitiltanám a vaárosokból a kocsikat aztán kénytelenek lesznek busszal menni :D
  • Mighty
    #1341
    Ezt a játékot már sajnos nem fejlesztik, de a Transport Feverben már lesz vasúti kereszteződés (DEV napló).

    Ha sok az autó, az azért van, mert azokkal gyorsabban érnek oda az emberek, ahova menni akarnak. Lassú a tömegközlekedésed :)
    Fejleszd úgy a két város közötti utat, hogy legyen rajta buszsáv és akkor jó esetben visszaszokhatnak a buszozásra.
  • ssx22
    #1340
    Az a legnagyobb baromság ebbe a játékba hogy nincs sineknél kereszteződés, az áruk maguktól mennek a városba (persze lehet hogy nem magától megy, csak másnak a vonalán, nem az enyémen) meg beáll a város a kurva sok autó miatt
  • Mighty
    #1339
    Szélesítsd az utakat :)
  • Mighty
    #1338
    Én áruszállításra vonatot csak akkor használtam, amikor a termelés már jó magasan volt (pont a veszteséges üzemeltetés miatt). Ha a városok igénye jó magas, akkor ahhoz igazodnak a gyárak, a gyárakhoz meg a bányák.

    Indíts egy játékot, ne építs semmit, csak pörgesd le az éveket és megkapod az acsit :)
  • hhelikopter
    #1337
    Köszönöm a gyors választ. Ez egy kurva nagy baromság....no comment... Azért mert telepít az ember pár kiegészítőt, fák, házak, naplemente nem aktiválódik...

    A másik kérdés, hogy az 1950 -es évekre a kitermelő bányák nem termelnek annyi pl.: ércet, vagy szenet, hogy egy 5 kocsiból álló teherszerelvényt megtöltsenek, és így veszteséges az adott szerelvény. Később többet termelnek a bányák?

    ui.: Jól nézne ki egy 10 kocsiból álló teherszerelvény szénnel, vagy érccel és persze még hasznot is hozna... :)

    Hála
  • wollnerd #1336
    Modokkal játszol? Ez a probléma, ugyanis a teljesítményeket (achievements) a modok nélküli játék(mentés)ban lehet csak elérni. aktivált, vagy volt aktivált modok esetén letiltásra kerülnek az achievements-ek.
    Akkor oldanak fel igazán a dátumok, ha az adott olyan játékban, ahol elejétől a végéig (persze a kívánt teljesítmények eléréséig legalábbis :) ) nem volt aktiválva egy mod sem. már megkaptad a "1900 év elérve", "1950 év elérve" ("2000 év elérve") teljesítményt.
    Tehát ahhoz hogy meglegyenek a teljesítmények, új játékot kell kezdened modok nélkül még pedig az 1850-től. :/
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2016.09.30. 00:13:53
  • hhelikopter
    #1335
    Köszönet az eddigi segítséget! Új játékot akarok kezdeni, viszont csak 1850 -től engedi, pedig egy másik játékba már 1954 vagyok, tehát feloldottam a dátum korlátot. Ötlet?
  • ssx22
    #1334
    Ezeket utálom

    http://i67.tinypic.com/11qph8i.png
    http://i68.tinypic.com/2nbgbhl.png
    http://i66.tinypic.com/xn9abm.png
  • ssx22
    #1333
    Szerintem a te útvonalad hosszabb mint a másik útvonal. Nekem is volt ilyen
  • mokuci74
    #1332
    Transport Fever : ket het mulva megjelenesi datum bejelentes es gameplay video
  • hhelikopter
    #1331
    Szia!

    Nagy újdonságot nem mondtál, elmondtad a nagy semmit :) A probléma az, hogy a késztermék egyszerűen nem áramlik az állomásokra, hogy a városba tudjam szállítani, hanem az úton szépen "behömpölyög" maga.... Ugyanez van az érccel is, saját maga vánszorog az acélműbe, hiába van ott az állomás...
  • Mighty
    #1330
    Az nem áru, hanem alapanyag. Ennek a feldolgozóba kell mennie, ahova még szenet is kell szállítani. Aztán onnan lehet vinni tovább a város(ok)ba.

    Tehát: ércbányából és szénbányából kell eljuttatni az alapanyagokat az acélművekbe, majd onnan a városokba a készterméket. Ha szerencséd van, akkor a két bánya jó közel van a gyárhoz, ahonnan lehet szállítani a városokba.
  • hhelikopter
    #1329
    Sziasztok!

    Mellékeltem egy képet a problémámról. Adott gyár által termelt árú az úton elhalad a város felé, annak ellenére, hogy telepítettem vasúti teherfelvevő pontot, illetve közúti teherfelvevőt az elszállításhoz. Miért nem gyűlik az árú a felvevő pontokon?

    Köszi

  • Toxigen
    #1328
    2010 körül jelenik meg az utolsó.
  • ssx22
    #1327
    Melyik évtől nem fejlődik tovább a játék, ugy értem hogy nem jelennek meg új buszok, vonatok?
  • tuvixplayer
    #1326
    Mindenképpen van értelme a magyar pakknak, ha kevesled az alapjátékban található jármű lehetőségeket, és itt a tulajdonságaikra gondolok. Amikor teszteltem a még nagyon 0-dik verziót, nekem bejött az, hogy válogathatok a különböző teljesítményű, gyorsulású, sebességű gépek között. Ok a megjelenés a gyári volt. Én részemről alig várom, hogy egyszer elkészüljenek a magyar modellek is.
  • wollnerd #1325
    Bocsi, ne haragudj, nem tudtam. (Annó én is letöltöttem amikor megjelent a játék, ami csak angol volt, majd néhány hónap múlva meg is vettem. :) Igaz, dobozosan, ahol már rögtön magyar nyelvű volt.)
    Akkor nézd meg a Steam könyvtárban a játékra kattintva a Tulajdonságok/Properties menüpont --> Nyelv/Language fülön kikeresed a magyart majd leokézod.:) Az áruházban látható hogy be van pipálva a magyar nyelv támogatottsága, szóval be kell hogy legyen a listában. (most néztem meg.)
  • hhelikopter
    #1324
    Sajnálom, bár hozzáteszem így nem sok értelme van a magyar pakknak, tulajdonképpen semmi....

    A játék nyelvét megnézem akkor. Köszi a feltételezést, hogy azt nézted ki, hogy lopott a program. Steamen vásároltam....
  • wollnerd #1323
    Ez így helyes... A pakk jelenlegi verziójában nincsenek még modellek, így ezek magyar járművek a játék alapértelmezett modelleit használja.
    A pakknak majd egy későbbi verziójában lesznek saját modellei.

    A játék alapból tartalmazza a magyar nyelvet.... Az eredeti biztosan... feltételezem hogy te a warezzal (azaz letöltötted) játszol...
  • hhelikopter
    #1322
    Sziasztok!

    Ismét megtorpantam...

    Letöltöttem a Hungarian pack -ot (Hungarian pack all in.zip / https://www.transportfever.net/index.php/Thread/3724-Magyar-Topik-Hungarian-Topic-Ungarisches-Thema/?pageNo=3), hogy MÁV-os mozdonyok és kocsik haladjanak a pályán. Letöltést követően bemásoltam a kitömörített könyvtárat, ahogy írták... Azonban mikor létrehoztam egy vonalat, és összeállítottam az adott MÁV-os szerelvényt, akkor az alap mozdony, illetve kocsik gördültek elő. Nem tudom mi a hiba, az épületek, gyárak, farmok, fegyvergyárak láthatóak, viszont se a mozdony, se a kocsik nem gördülnek ki a vasárlás után, csak az alap gyári mozdony, és kocsik.

    Még egy kérdés, magyarítás letölthető?

    Köszi és bocsi a sok kérdésért
  • hhelikopter
    #1321
    Most már működik, hálás köszönet!
  • tuvixplayer
    #1320
    Ha utat szeretnél átvinni a sín(ek) alatt, azt legegyszerűbben az N többszöri lenyomásával tudod megtenni. Csak mindkét végén hagyjál elég helyet. Az N billentyű elkezdi süllyeszteni az éppen kihúzott útszakasz közepét. Ugyanígy tudsz egy lépésben út hidat csinálni csak az M billentyűvel. Ez mát nem biztos, hogy sikerül, mert ha több vágány felett szeretnéd, akkor nem biztos, hogy lesz hely a híd lábaknak.
    Az útszakasz kihúzásánál a nyíllal is tudsz emelkedő illetve süllyedő szakaszokat készíteni és így több lépésben hidat alagutat, de ez nekem ritkán sikerül. Rendszerint terep egyenetlenségi hibát (valami hasonlót, emlékezetből írom) szokott jelezni. Ha előre megemeled a sín környezetében a felszínt, vagy éppen lesüllyeszted, így is próbálkozhatsz. Csináltam már így is, nem lett túl szép, és csak sokadszorra sikerült. Mindenképpen érdemes előtte menteni.
    Ha sínt szeretnél hídként illetve alagútként kihúzni, azt mindig a szakasz végén lévő nyilakkal állításával szoktam. Ott is igaz, hogy több vágány felett, vagy éles szögben nem fog sikerülni a híd a lábak ütközése miatt. Az alagút sokkal egyszerűbb, gyakorlatilag mindig megy, csak folyó, tó alatt bajos. Azt már régen próbáltam, és akkor nem sikerült. Azóta voltak még frissítések, nem tudom.
  • hhelikopter
    #1319
    Köszönöm a választ! Hiába próbálom egyszerűen nem engedi letenni a híd elemeket, illetve az alagutat sem. Midig belóg a sínekre a híd láb szerkezete. (Pont felett kocka világos) Az alagutat sem engedi átvinni a sínek alatt...

    Ötlet?
  • wollnerd #1318
    N és M billentyűgombok használata. :)

    Az alagút az automatikus teljesen asszem, csak egy nagyobb domb kell hozzá. (egy dombon át építed a síneket, automatikusan alagút lesz.)
    Ja, a sínek emelkedését, lejtését A pont feletti kockába rajzolt nyílra kattintva választhatod ki.
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2016.09.25. 23:00:14
  • hhelikopter
    #1317
    Sziasztok!

    Hálás köszönet az eddigi segítségért! Egyre jobban átlátom a programot, mot :) vagyok.

    Egy kérdés, a sínek fölött nem engedi a hidak építését, illetve a sínek alatt nem tudok alagutakat építeni. Mi a trükk ?
  • wollnerd #1316
    Túl rövid a vonal, vagy/és nincs(enek) elég közel a megálló(k) a lakhelyükhöz, illetve a vasútállomáshoz. legalább kellő távolságban kell lenniük a megállóknak is egymástól, kb. 2-3 utcánira, és kezdésnek legyen 4-7 megálló.
    Ja és ami a legfontosabb: általában 1 busz túl kevés! Hiszen, ilyenkor egy forda 20-30 perc is lesz a játékidő szerint... növelni kell, 2-4-járműre egy rövid vonal esetén, a járatsűrűség 2-4 perc legyen, vagy kevesebb!
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2016.09.25. 22:54:18
  • ssx22
    #1315
    Az mitől van hogy 1 db busz van a városban de az is veszteséges? Inkább gyalog mennek az emberek a vasútállomásig
  • ssx22
    #1314
    Meg azt is nézned kell egy város nevére kattintva hogy kell-e neki áru, mert ha nem, akkor oda nem fogsz tudni szállítani
  • Toxigen
    #1313
    1. Az útvonalaknál adhatod meg, hogy az élettartam hány %-a után milyen típusra történjen a vonalon közlekedő járművek cseréje. Ennek hiányában kézzel kell cserélni, azaz a vonalra új járművet/szerelvényt beállítani és a régit járműtelepre küldeni, majd eladni.
    2. Az árik csak akkor fognak megjelenni, ha már megvan a teherjáratod, ami megfelelő keresletű helyen végződik (bányából gyárba, gyárból városba, az ipari területek közelében).
  • hhelikopter
    #1312
    Ja, és még azt se értem, hogy a csomagok a gyárakból miért az utakon mennek, mikor telepítettem teher állomást, amit bekötöttem az útba? - az állomás nem "töltődik fel"
  • hhelikopter
    #1311
    Sziasztok!

    Két kérdés:

    1. A mozdonyok cseréjét hol, és hogyan tudom megoldani ha elhasználódtak? - nem engedi cserélni -

    2. Telepítem a teherszállításra alkalmas állomást gyár mellé, azonban nem jelennek meg az áruk, melyeket termel az adott gyár? Mi a hiba?, milyen közel kell a gyárat telepíteni?

    Köszi
  • wollnerd #1310
    Ha tudsz ha csak kicsit/közepeset is angolul, ez az INTERAKTÍV KÉZIKÖNYV nagy segítség lesz neked is. Mindent elmond a játék alapjairól, használatáról. :)
  • hhelikopter
    #1309
    Hálás köszönet.

    Cities: Skylines után döntöttem úgy, hogy kipróbálom, de meg se közelíti..., remélem a Transport verzió jobb lesz. Nekem a vontatott játékmenet, az iszonyat körülményes pályaépítés nem jön be, de sorolhatnám a hibákat...

    Egy kérdés még, teher szállítással kapcsolatba. Telepítem a gyár mellé a teherszállító "állomást" és ez így ok? Nem jelenik meg az állomáson semmi árú amit szállítani lehetne. Az úttal is összeköttetésbe kell lenni? Milyen közel kell a gyárhoz telepíteni az állomást?

    köszi
  • Zsoldoskatona
    #1308
    Szia!

    Ha steames a játékod, akkor elvileg a legfrissebb változatot kellet automatikusan letöltenie. Ha esetleg mégsem ez történt a végső változat ez: Build 7753 (Ezt a játék menüje/töltőképernyője jobb alsó sarkában láthatod.)

    A modoláshoz ez a legfontosabb oldal: Transport Fever Community
    Itt rengeteg modot találsz órákig lehet válogatni belőlük. Pár magyar témájú is.

    Háromféle lehetőség áll rendelkezésre a modok kezelésére:
    >> A játék saját modkönyvtára. Ezt egyszerűen így éred el: jobb klikk a steamben a játék nevére - tulajdonságok - helyi fájlok - helyi fájlok böngészése. Ott találod a mods mappát ahová a letöltött fájlokat kicsomagolva kell rakni.
    >> TFMM vagy TFGM ezek a programok segítenek kezelni a modokat és hasznosak mert, amit játék alapból ad ez eléggé kezdetleges. Nem beszélve arról, hogy segíthetnek kijavítani bizonyos kompatibilitási problémákat. Van jó néhány mod, ami nem lett rendesen frissítve a játékhoz, ezért egyáltalán nem működik. Ezek a programok is a mods mappába telepítenek, csak segítenek átlátni azokat. Én a TFGM-et használom, mert van pár extra funkciója.

    A játék kezdete először 1850, ha egy játékban eléred 1900-at, meg 1950-et onnantól ezekben az időpontokban is lehet új játékot kezdeni. Ezt csak egyszer kell megcsinálni. Sajnos van egy ilyen megkötés, nem tudom, hogy van e olyan mod ami ezt megváltoztatná.

    Remélem segítettem. Egyébként elvileg még az idén kiadják a Transport Fever-t, ami ennek a játéknak lesz a (remélhetőleg) jobban összerakott, kibővített és feljavított folytatása (?), amiben már steam workshop támogatás lesz.
    Utoljára szerkesztette: Zsoldoskatona, 2016.09.20. 17:51:33
  • hhelikopter
    #1307
    Sziasztok!

    Nagyon sok profi játékos van itt, segítségeteket kérném.

    Megvettem steamen -en a programot, azt szeretném kérdezni:

    - milyen javító patcheket lehet vagy kell letölteni, és honnan?
    - magyar vonatkozású mozdonyokat vagy esetleg kocsikat honnan tudok letölteni?
    - hogy lehet beállítani, vagy milyen patch kell hogy ne az őskorból induljon a szimuláció?
    - esetleg valami növényzet telepítő kiegészítő készült?

    - mindezeket, hogy lehet telepíteni?

    köszi mindenkinek előre is