1506
train_fever_banners6z8g.jpg
Urban Games: Train Fever
  • Nohab
    #1
    Transport Tycoonhoz hasonló közlekedési vállalat menedzselős játék. A kickstarter módszer miatt elég nagy valószínűséggel megjelenik, nem fog elveszni a süllyesztőbe.

    Pár információ:
    - várható megjelenés: Q2/2014
    - jelenleg csak személyvonatkara koncentrálnak, de levél és élelmiszer szállítását is tervezik
    - multiplayer egy kiegészítő formájában fog érkezni, ha elegendő játékot vesznek
    - vonatok mellett buszjáratokat is közlekedhetünk
    - a pálya jelenleg 100 km2, de a végleges verzióban ennél nagyobbat terveznek
    - végül a moddolásról: "Regarding modding, the exact specifications are yet to be defined, but it will at least be possible to create custom vehicles and tweak simulation parameters."

    Steam Greenlight. Itt elérhető a két megjelent videó, ami a pre-alpha állapotokat mutatja be.

    Magyar nyelvű cikk.

    Játék honlapja
  • Borg
    #2
    A videó alapján tényleg TTD-n nevelkedett a készítő :) Elég sok a hasonlóság.
    Ugyanakkor annyira még nem tűnik praktikusnak, és összetettnek. Sok játék ment már az évek során a süllyesztőbe, ami annyira realisztikusabbá próbálta tenni a TTD-t, hogy a játék alapjai teljesen eltűntek, egy élvezhetetlen látvány-játékot létrehozva...


    Ebben akkor látok csak fantáziát, ha az alap elég jó ahhoz, hogy teljesen transport tycoonos működést meg lehet vele valósítani. Máskülönben csak jobban néz ki, és ennyi...
  • Caliph
    #3
    ipart berakhatná
  • Faterx
    #4
    Én már most odaadnám érte a simcitymet
  • Tuvok #5
    Na hát azt én is :D
  • Faterx
    #6
    Ez közvetlen a jutyubról 7 percben
    (Sajnos csak 360*-ban)
  • COOLancs
    #7
    Vonat szimulátor Cry-engine-al, az mán tuti lenne
  • #8
    Nem különösebben kedvelem az ilyen játékokat, de régen is volt egy hasonló kedvenc meg a videó alapján ez is tök jónak tűnik
  • Faterx
    #9
    Na itt bővebben 720p
  • precise
    #10
    Teher vonatok meg egyéb jóságok
  • Borg
    #11
    Kár, hogy még majdnem 1 év a megjelenésig...
  • Faterx
    #12
    Ja, én is most olvastam.
    A másik várandósom a Banished is csak szerintem max év végén lesz
  • Austin Bailey
    #13
    Júj, ez nagyon jónak tűnik. Hasonlíta CiM 1-re, de nem kockás és nagy országunk lesz
  • Austin Bailey
    #14
    Egyébként szerintem jobb lenne úgy megcsinálni egyszer, hogy nem a depóból jön ki a megbonthatatlan vonat, hanem lehet csinálni szerelvényeket vonalakra, és hozzárendelni mozdonyokat állomásokhoz (kijelölt telephely),és az indítandó vonatra egyszerűen ráállna egy mozdony. Ezen kívül jó lenne, ha az állomások szabadon alakíthatóak lennének.
  • Nohab
    #15
    Lehetne ezt még sorolni: tolatós menetek, rendezőpályaudvarok, nyomtávváltás, stb. Nem csak a gépek hibásodnának meg, hanem a pálya is.

    Rengeteg lehetőség van a témában, de mindig csak a felszínt karcolgatják.
  • Austin Bailey
    #16
    igen, mindig ugyanazt csinálják meg. Egyébként ezt az agyament depó-hülyeséget olyan rendületlenül leköveti mindegyik hogy elképesztő, pedig ez egyedül a TTD-ben nézett ki jól, vagy legalábbis én ott tartottam utoljára humorosnak. Többek között rohadtul idegesítővé teszi a szerelvények megváltoztatását, hogy egyesével kell vele szórakozni . Ennek ellenére érdekes módon még azokban a játékokban is depó van, ahol nincs depó pl Locomotion, CiM.
  • akyyy
    #17
    na? van valami hir?
  • Fox44
    #18
    1976 Ferrari 312 T2
  • Fox44
    #19
    hopsz nem ide...:D
  • precise
    #20
    Currently we are working on the development of Train Fever with full commitment. We are making big steps forward. Our plan is to release the game in Q2 2014.
  • Nohab
    #21
    November eleji hír.

    Lényeges infók:

    - gyakrabban fog megjelenni hír a hivatalos honlapon
    - 256 km2-es pályák lesznek
    - 1 m2 pontossággal van kidolgozva a terep
    - van random pályagenerálás

    a cikkben vannak még képek





  • Nohab
    #22
    Új hírek.









  • akyyy
    #23
    második képen minek olyan híd? menjen csak le az út le.

    de a sínes képre elélveztem
  • Nohab
    #24
    A hidak elhelyezése nem automatikus, szóval ha akarja az ember, akkor lemegy az út :)
  • Austin Bailey
    #25
    nekem az nem tetszik, hogy megint nincsenek támfalak, hanem a terep alakul át, és a támfalak helyén így sziklafalak vannak. Szerintem ez eddig az összes ilyen jellegű terepátalakítást minden játékban elcseszte.
  • Nohab
    #26
    Valahogy éreztem.



  • Austin Bailey
    #27
    ha vonatos játékot csinálsz, akkor úgyis csak az alábbiak tudnak szóba jönni:
    Anglia, Svájc, Németország, Japán, USA (ez nyilván sak nyalás a legnagyobb piac felé)
  • Nohab
    #28
    Mivel azok a legismertebbek? Az USA mozdonyok meg csak azért kerülnek bele, mert a jenkik csinálják? Már ne haragudj, de ez ritka nagy baromság...

    Különben is: "In any case, we plan to support modding (adding user-created vehicles)"
  • Austin Bailey
    #29
    nem értem, hogy mi a ritka nagy baromság.
  • Nohab
    #30
    Nem volt egyértelmű, hogy a zárójeles rész hova tartozik. Először úgy gondoltam, hogy csak az USA-hoz, de másodszori olvasatra már más jön ki.

    Egyrészt a játékkészítők svájciak, ezért nem meglepő a német és svájci eszközök megléte. A jelzők is a svájci alapján készültek el.

    Ahogy lent említettem a többi ország meg azért szerepel leggyakrabban, mert azok a járművek legismertebbek. Nem feltétlen "nyalás" miatt.
  • Austin Bailey
    #31
    az amerikaira mondtam hogy a piacszerzési stratégia miatt van. Az amerikai vonatok nagyon bénák. Egyedül azt art deco stílusú korszakát szeretem. Ezenkívül én mint vonatos egyszerűen nem kapom meg azt az élményt egy amerikai vonat vagy vasúti összkép láttán, amitől bezsongok. Nincs lenyőgözően összetett rendszere és eleganciája sem. (ez utóbbi az angol vasútból is hiányzik) Egyébként ha én vonatos játékot csinálnék, akkor én is svájccal operálnék, mert ott egyrészt előfordul a kontinens legtöbb nevezetes vonata, miután a DB és az SNCF is átjár Svájcba, másrészt valószínűleg mindenenféle műtárgytípus létezik, amit valaha vasúton építettek, harmadrészt van keskeny nyomközű meg fogaskerekű vasút is. A másik jelöltem a japán lenne, mert nagyjából ugyanaz van meg mint svájcban, csak az európai vonatok helyett értelemszerűen a nagyon egyedi japán vonatokkal.
  • Nohab
    #32
    "pricing strategy

    Mid-price (8–14 weeks): €25, Low-price (12–20 weeks): €15, Budget (20–40 weeks): €10"
  • Nohab
    #33
    Mid-price (8...14 weeks): €25, Low-price (12...20 weeks): €15, Budget (20...40 weeks): €10
  • Hecker007
    #34
    Dollár/Euró jel nélkül próbáld, sajnos azok ilyen gyönyörűséges hibákat produkálnak :(
  • Nohab
    #35
    Ja, ja :

    Amúgy euro akar lenni az a valami.
  • precise
    #36
    Ezt most nem értem. 8 eur 14 hét? Vagy mi?
  • Nohab
    #37
    8. és a 14. hét közöttig lesz 25 euró.
  • Austin Bailey
    #38
    Most miről beszéltek? Nekem semmi nem jött le abból a sok értelmetlen jelből, meg a sehov nem mutató linkekből.
  • Faterx
    #39
    Gondolom arról, hogy a megjelenítéstől számítva mennyiért tudod majd megvenni.
  • Austin Bailey
    #40
    és egyébként hol lehet majd megvenni?