1506
train_fever_banners6z8g.jpg
Urban Games: Train Fever
  • Toxigen
    #1306
    Pl. az alábbi okok lehetségesek:
    * túl meredek lenne a vágány
    * túl éles lenne a kanyar
    * túl kevés a pénz
    * a pályaépítés olyan földmunkát igényelne, amihez egy vagy több közeli épületet el kellene bontani (azt is lehet a bulldózer funkcióval, de a progi nem engedi, hogy csak úgy véletlenül megtörténjen)
    * utat keresztezne túl hegyes szögben.
    Hogy szól a teljes üzenet?
  • poco22
    #1305
    sziasztok olyan problémám lenne hogy eddig akárhogy próbálkoztam sehogy enm enged vasutvonalat létrehozni. mindig csak annyi hogy az épités nem lehetséges. valaki valami megoldást?
  • Toxigen
    #1304
    Van olyan mod, amivel ki lehet tiltani.
  • ssx22
    #1303
    Meg a városból is kitilthatnák az autókat mert feltartják a busz meg villamos forgalmat és beáll egész :(
  • Desert
    #1302
    Lehetne kicsit nagyobb a kapacitás a járműveknél, a Transport Fever oldalán a járműveké már több, kíváncsi vagyok a játékban valóban ezen értékek szerepelnek-e majd.

    Utoljára szerkesztette: Desert, 2016.09.14. 22:31:29
  • Mighty
    #1301
    Már eleve messziről indulhattak és lassan értek az állomásra. pl túlzsúfoltak a ráhordó busz járatok, akkor elég sok időt elvesztegethetnek a megállókban és ha még olyan pechesek, hogy épp csak lekésték az előző vonatot, akkor valóban az indulás után már jelentkezik az "utas vesztés" :).
    Utoljára szerkesztette: Mighty, 2016.09.12. 16:31:59
  • ssx22
    #1300
    Hát azé az hihetetlen hogy alig indul el a vonat és eltűnik 4 ember...
  • Toxigen
    #1299
    Lehet, hogy a hozzá csatolt kocsik már elérték korhatárukat.
  • ssx22
    #1298
    Csak azt nem tudom miért írja ki egy 8 éves mozdonyra hogy az ideje lejárt amikor az élettartama 35 év
  • tuvixplayer
    #1297
    A csere az állomáson történik. Szerintem nem kell hozzá elérhető depo.
    Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.08.19. 14:32:17
  • Tauri
    #1296
    Elég problémás lenne a jelenlegi verzióban ha a járműnek be kellene mennie a depóba cserére. Ugyanis hosszú több állomásos körpályán lévő vonatok esetében, ha eléri a csere időt és menne a depoba, végigrohanna az állomásokon megállás nélkül, megbolondítva ezzel mindnet.
  • Toxigen
    #1295
    Úgy figyeltem meg, hogy az automatikus csere depóba vonulás nélkül, kint a vonalon lezajlik.
    Ettől még elképzelhető, hogy az élettartam lejárás pillanatában kell lenni olyan depónak, ahova irányváltás nélkül be lehet(ne) állni, hogy a progi legalább "fejben" leszimuláshassa a járműcserét.
  • Mighty
    #1294
    Már elég régen játszottam a játékkal így nem emlékszem, de az automatikus cseréhez nem szükséges, hogy a vonalon biztosítva legyen egy depo elérése?
  • Toxigen
    #1293
    Én már 2140 körül járok, és már csak el nem avuló járművek vannak a játékban, mégis felejtődik az automatikus csere.
  • wollnerd #1292
    Nem, sztem pont azért kapcsol ki mert az adott jármű, amit beállítottál, időközben kivonult a forgalomból!
    Én többször így vettem észre.
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2016.08.16. 21:23:18
  • BKG
    #1291
    Ilyen nálam is előfordult. Nem kimondottan tehervonatoknál van ez a hiba szerintem, mert nekem két személyvonatnál jött elő, hogy hiába állítottam be bármikor az automatikus cserét, azt egy idő után elfelejtette. Hogy hogyan lehetne megoldani, az jó kérdés, de ameddig csak 1-2 ilyen vonal van, addig kibírom, hogy 40-50 évente újra rányomok az automatikus cserére.
  • Toxigen
    #1290
    Most viszont dühöngök egy kicsit.
    Van egy (illetve sok) tehervonat. Az útvonalára beállítom az automatikus járműcserét, a megfelelő mozdonnyal és összeállítással.
    Erre föl egy idő múlva jön az üzenet, hogy ideje lecserélni (!!!) És ha a vonalak listájában megnézem, vagy megnyitom az útvonal ablakát és abban a járműcserét, ott is az látható, hogy nincs automatikus csere.
    Most gondolhatnám azt, hogy valszeg elfelejtettem beállítani. De ez már olyan sokszor előfordult, hogy kizárt dolog, hogy mindig elfelejtettem volna!
    Van erre "gyógyszer"? Ha csak nem az, hogy nem járatok tehervonatokat...
  • tuvixplayer
    #1289
    Valószínűleg az egyes járatok átlagos követési idejével is számol. Ezért is érdemes egy járaton belül lehetőleg arányosan 'elosztani' a járműveket, mert hiába 5 perc az átlagos követési idő, ha a szerelvények, egymást követik, akkor előfordul az, hogy ennél sokkal több ideig kell várakoznia az utasnak a megállóban. Gyakorlatilag nem fogja megtenni 20 perc alatt az utat, és eltűnik bevétel termelés nélkül. Jelzőkkel jól lehet ütemezni a szerelvényeket. Ha egy szakaszon több vonal is közlekedik, akkor ott sűrűben kell elhelyezni a jelzőket, hogy ne legyen sok egymásra várakozás.
  • Nohab
    #1288
    1. Először a távolság alapján becsül egy fordulóidőt, majd a valós adatok alapján határozza meg valamilyen átlagolással. Ha ez a számított érték kisebb mint 20 perc, akkor arra már megy az utas.
    2. Nem csak te bontasz házat. Ahogy fejlődik a város, úgy bontja a régi házakat és épít a helyére egy másikat.
  • Toxigen
    #1287
    Akkor két dolgot nem értek:
    1) Hogy tudja a progi 'tervezni' az utazást, hiszen a várakozási idők csak menetközben dőlnek el - és sokszor a menetidők is.
    2) Szokott letűnni utas olyankor is, ha nem bontok le házakat.
  • Nohab
    #1286
    De ahogy leírtam: nem történik semmi, ha letelik a 20 perc. Akkor tűnik el az utas, ha a háza tűnik el. A 20 perc csak az útvonal tervezéshez kell. Próbáld csak ki. Állítsd meg a vonatot valahol és nem fog eltűnni rajta az összes utas.
  • Toxigen
    #1285
    Csak ha meg kell várnia a következőt, akkor már erősebb a kockázat, hogy kifut a 20 percből.
  • Nohab
    #1284
    Igen. 1-2 állomást kihagy. Az a lényeg, hogy így is meglegyen a kellő frekvencia és gyorsaság. A város meg csak gyorsabban fog növekedni, mivel egy másik településsel van összekötve.

    Ha túl drágák a gyorsvonatok közlekedtetése egy erős géppel, akkor szoktam berakni gyengébb mozdonyokat rövidebb szerelvénnyel. Pl.: a csomagomból a 301 és 328-as páros. A peronról és a vonatból csak akkor tűnnek el az emberek, ha éppen lerombolják a házukat. A 20 perc csak az utazás útvonalába számít bele, azt pedig a járművek menetidejéből számítja a játék. Vagyis: Ha egy jármű egyszer késik forgalmi okokból még nem fog eltűnni az összes utas. Ha pedig nem tudott mindenki felszállni a járműre, akkor sincs semmi para. Meg fogja várni a következőt.
  • tuvixplayer
    #1283
    Gyorsvonat, vagyis nem áll meg minden állomáson?
  • Nohab
    #1282
    Párhuzamos járatokat akkor érdemes csinálni, ha gyorsvonatokat raktok be. Nekem bevált nagyobb sebességű gépeknél.
  • tuvixplayer
    #1281
    Én azt szoktam csinálni, hogy először csak a szomszédos városok között alakítok ki 1-1 vágányon vonalakat. Mindegyik csak két város között ingázik, mert lassúak, és nem nagyon használnák az utasok messzebbi városba. Ha valamelyik vonalon már egy vonat nem bírja el a forgalmat, akkor a vonal közepén csinálok egy kitérőt, így két vonat mehet a vonalon. Így még mindig a legolcsóbb, mert nem kell az egész vonal hosszán második vágányt építeni. Ezek a kitérők több vonatot is kiszolgálnak. Ahogy egyre több pénzem van, kétvágányosítom a forgalmasabb vonalakat. Ahogy jönnek a gyorsabb mozdonyok, akkor kezdem összevonni a két város közötti vonalakat hosszabbakra. Próbálok olyan vonalakat összevonni, amelyek eléggé forgalmasak, így nem lesznek a hosszabb vonalakon sem kihasználatlan szakaszok. Ara is odafigyelek, hogy egy vonalon ne járjon több vonat, mint szükséges. Így lehet nyereséges áruszállítást csinálni (teherautókkal is).
  • Toxigen
    #1280
    Esetleg felbontani több rövidebbre, különben a kisebb forgalmú szakaszokon lesz túlkapacitás.
  • tuvixplayer
    #1279
    Nem tudom, hogy érdemes-e párhozamos járatokat csinálni. Azt gondolom, ha egy vonal nem képes elvinni a forgalmat, akkor annak kell növelni a kapacitását..
  • Desert
    #1278
    Azt még ki kell tapasztalnom, hogy ha lemaradnak, akkor is megvárják-e a következő ugyanolyat, vagy felszállnak a párhuzamos járatra.


    Megvárni, megvárja csak más kérdés ki csúszik-e a 20 percből és eltűnik a járműről.
  • tuvixplayer
    #1277
    Nem könnyű módban játszol? Nálam egy közepes méretű térképen gyakorlatilag minden város össze van kötve vasúttal, a legtöbb vonal több várost is érint. Minden városba szállítok árut, és 1 város kivételével maximális az igény kielégítése. A pénz 7B (7 milliárd) felett jár. Gyakorlatilag csak néhány buszjárat veszteséges. Van olyan vasútvonal, ami 12M felett hoz évente. Azt hozzá kell tenni, hogy nagyon sok járművet töltöttem le, gyakorlatilag nem is használom a játékban szereplőket, főleg vasúton.
  • Toxigen
    #1276
    Egyébként az első startom kis térképes volt, de pénz nélüli moddal és közepes domborzattal. 2030 körül már mindent lefedtem, minden összeköttetést megcsináltam, kivettem a pénztelen modot. A kötöttpályások 80 %-a veszteségesbe fordult, a személyvonatokat kiváltottam távolsági busszal. Tehervonatokat és villamosokat is meg kellett szűntetni.
    Utána kezdtem a nagytérképes, sík terepes változatot (ahol azért vannak hegyek) könnyű fokozattal. Szépen el is vezettem a céget a XX. század első harmadáig, amikor is elkezdtem az egymással részben párhuzamos viszonylatokat. Pár év alatt veszteségbe fordult. Ekkor beállítottam a pénztelen modot. A nagyobb tehervonati fejlesztések ezután jöttek, és a BEVÉTELÜKÖN látom (tehát nem a profiton), hogy ha lennének költségek, azt fedezni tudnák (nem mindegyik).
    Most 2100-nál tartok ezzel. A még nyereséges állások közül le van mentve az 1933-as, majd ezt fogom később tovább fejleszteni, de más koncepcióval, azaz fonódó személyvonati viszonylatok nélkül.
  • Toxigen
    #1275
    Köszönöm a válaszokat!
    Re: BKG: 1) Majdnem OK, csak ezt nem angol váltónak, hanem kettős vágánykapcsolatnak (hózentróger) hívjuk. Erre gondoltak a fejlesztők? (ja, ők se angol anyanyelvűek)

    Re: 2), tuvixplayer és Desert: sejtettem, hogy a sűrűbb követési idejű járatot használják. Így csak az a baj, hogy nem tudok forgalmasabb szakaszon több útvonal páthuzamosításával kapacitást növelni.
    Azt még ki kell tapasztalnom, hogy ha lemaradnak, akkor is megvárják-e a következő ugyanolyat, vagy felszállnak a párhuzamos járatra.
  • Desert
    #1274
    Üdv a játékosok között!
    Egyből nagy térképen kezdeni merész húzás volt.
    Az utas arra a járműre száll ami neki gyorsabb eljutást biztosít két megálló között és hiába jön arra egy másik vonali jármű nem fogja használni, talán majd a következő játékban.
  • tuvixplayer
    #1273
    Szia!
    Az utas sorban bejárja a lakóhely-munkahely-lakóhely, lakóhely-kereskedem-lakóhely és a lakóhely-szórakozás-lakóhely útvonalakat. Az induláskor dönti el, hogy milyen közlekedési eszközöket, vonalakat (gyalog is megy) fog igénybe venni, és szerintem ezen a terven útközben nem változtat, csak próbálja végrehajtani. Ha 20 perc alatt sikerül (a játékban ez 2.5 év), nem fog útközben köddé válni.
  • BKG
    #1272
    Szia!
    Ilyen az élet! Be kell fektetni némi összeget a szállítási láncba, hogy utána jól jövedelmező legyen az útvonal. Sajnos az első pár évet be kell vállalni, hogy az mínuszos lesz, de hogyha tényleg jó az összeköttetés, utána elég jól jövedelmező lesz az üzlet. A való életben sem 1-2 éves megtérülésről beszélünk egy-egy járműnél, úgyhogy szerintem ez így tényleg korrekt. Ezért én az elején nem is szoktam a gyárakkal foglalkozni, csak amikor már elegendő pénzem van arra az esetre is, hogyha nem jönne be az adott szállítási lánc.

    1) Csak két párhuzamos sínszál mellett lehet csinálni. Húzz ki egy egyenes szakaszt, húzz mellé egy másikat, és utána pedig rajzold beléjük az X-et.
    2) igen, az utasok valóban így működnek. Szerintem ilyen esetben a gyakoriságot veszik alapul, de annyira nem elemeztem a mozgásaikat még.
  • Toxigen
    #1271
    Sziasztok!
    Én új vagyok, másfél hónapja vettem a játékot a Steamen, iszonyat leárazással, így kételkedéseim dacára megvettem.
    És nem csalódtam, nagy térkép kb. 150 járművel és kéttucat várossal sem fagy le (a lagok is tűrhetően rövid idejűek).
    Két dolgot nem értek, illetve nem tudok:
    1) A "diamond crossing"-ot, azaz angol váltót hogy lehet készíteni? (Állítólag a 6... build óta létezik ilyen, az enyém 7553)
    2) Az AI-utasok tényleg ilyen egységsugarúak? Pl. A-B-C és A-B-D viszonylatok esetén az A-B között utazók kinézik maguknak az egyiket, és a másikra a világért se szállnának fel, ha előbb jön.
    Mintha valaki az Oktogonról a Blahára kizárólag mindig 6-ossal utazna és a 4-essel soha.
    OFF
    A Simutrans utasai sokkal intelligensebbek Esküszöm, a fejlesztőket be kéne zárni egy cellába, Simutrans-sal telepített gépekkel, és addig ki nem engedni őket, amíg nem teljesítenek minde öcsit! Majd megtanulnák, hol lakik az Úristen...
    ON
    Hogy valami jót is írjak: működik az, hogy eredetileg 0 termelésű üzemekből ellátatlan városba felfut a termelés és a vonatok kihasználtsága is rentábilis szintre, 1,5 -- 2 év alatt. Csak persze addig a mozdonyok működtetése rengeteg zsetont elvisz. Pályaépítés, jármű beszerzés, első két év annyi pént elvisz, hogy jó esetben sacc/kb. 5 év alatt térül meg, Rosszabb esetben 10 -- 20 év, még rosszabb esetben túl lóg a járművek életciklusán, egész rossz esetben pedig nem is lesz rentábilis.
  • ssx22
    #1270
    Nem, de nemigaz hogy ennyi idő alatt se tudták optimlizálni
  • tuvixplayer
    #1269
    Tapasztalta már valaki, hogy windows 10 alatt egy idő után egyszerűen kilép a játék bármilyen hibaüzenet nélkül?
  • tuvixplayer
    #1268
    Egy újabb trailer:
    Transport Fever - Gamescom Trailer (English)
  • tuvixplayer
    #1267
    Developer blog 5