1506
train_fever_banners6z8g.jpg
Urban Games: Train Fever
  • Desert
    #1466
    Nem az volt a cél, csak az achi :D utána eleresztettem a vonatokat, be is ütött a ménkű. De ez jó ötlet, hehe. Útépítés a' la ungaris
  • Mighty
    #1465
    Alakítsd át a városok közötti utat jó kacskaringósra, amitől hosszabb lesz az út időben, mint a vasúti :)
  • Desert
    #1464
    Meg is lett.
    Mekkora távolság kell a TGV-nek, hogy feltudjon gyorsulni 300-ra?
    Csináltam egy pályát van benne egy kis "hullámvasút" rész 292 eddig a max, aztán fékez.
    Azért szép dolog, hogy majd minden embernek van autója 1950-ben és szinte senki nem akar vonattal menni, a városi tömegközlekedésről nem is beszélve. Olyan mínuszok vannak, a teherszállítás kompenzál egy kicsit.
  • Desert
    #1463
    Indítottam egy új térképet HARD fokozaton 1950-től, nagyon oda kell figyelni az elején, hamar elfogyott az 1,2M kezdőösszeg. Szeretném megcsinálni a "Ne vegyél fel újabb kölcsönt 2000-ig" Achi-t :D
    Szépen emelkedik az éves bevétel, a vasúton még elég gyér a személyszállítás.

  • Desert
    #1462
    Az USA az egyetlen dlc hozzá, azt nem veszi modnak, de a Haladóban ahol láttad van gyárilag hozzáadott 3 mod.
    Azokat ha nem pakolod át az aktívak közé, akkor jó kell legyen mindig.

    Épp most gondolkodom azon, el kéne érni végre már a 2000-es éveket. 1950 után nem nagyon voltam még.
  • Toxigen
    #1461
    A modok közül nem volt aktiválva semmi, ámbár a Haladó tabon állítottam valamit.
    Később indítottam egy újabbat, hogy a Haladó-ra be se léptem. Így már jó lett. :)
    Mármost, ha valaki DLC-t használ, akkor azt modnak tekinti a program?
  • Desert
    #1460
    Sikerült már megoldani?
    Új pályakezdésnél nézd meg, van-e bármi aktiválva a modok közül.
  • Toxigen
    #1459
    Mi a fészkes fene történt?
    Indítottam egy új játékot. Közepes térképméret, dombos terep, könnyű gazdaság, spanyol városnevek.
    Nem jelöltem meg modokat!
    Erre föl kiírja, hogy nem lehet teljesítményeket elérni, mert modok voltak aktívak!!!
    Most akkor mi van? Ki lehet valahogy kecmeregni ebből a helyzetből?
    (Egyébként nem öcsikre gyúrok, csak szeretném mod-mentesen elérni az 1900. évet, hogy máskor majd akkor kezdhessek)
  • Toxigen
    #1458
    Akkor nem lehetet volna külön pénzt kérni érte :-P
  • ssx22
    #1457
    Ja megvan már
    Jól elbújt :D
  • Mighty
    #1456
    grain - búza
    Szerintem a farmoknál keresd :)
  • ssx22
    #1455
    Graint honnan lehet szerezni? Mindenhova az kell, de nincs sehol
  • ssx22
    #1454
    Igazából kár is volt ezt kiadni új néven, elég lett volna egy frissítést letölteni a Train Feverhez
  • mokuci74
    #1453
    Maradt.....
  • Desert
    #1452
    A szállítható emberek száma maradt vagy változott?
  • ssx22
    #1451
    Azért ez már bonyolultabb, nem elég csak árut szállítani a városokba, ki van írva hogy miből mennyi kell kategória szerint
    De grafikája nekem nagyon bejön, sokkal simábban fut még az óriás térképpel is
  • Desert
    #1450
    Később lehet megkapja.
  • ssx22
    #1449
    Nincs magyar nyelv benne :(
  • Rudi50
    #1448
    Igen ahogy nézem ez meg a ló tulsó oldala, akkor a közepes lesz nekem való. Nem bánnám ha a transportban nem is lenne más fokozat.
  • Desert
    #1447
    Sokkal, hamarabb csőd lesz, mint gondolnád. Alig kapsz valamit az áruért és a közlekedők se fizetnek jól.
  • Rudi50
    #1446
    Mennyivel nehezebb a hard fokozat mint az easy? Könnyűn kezdtem de így az 1900-as évek elejére amikor már meghaladta a 100 milliót a pénz kezdett már érdektelenné válni, persz az se jó ha vért kell izzadni az életben maradáshoz. Jobban szeretem az olyan játékokat ahol nem lehet fokozatot állítani hanem van egy viszonylag nehéz de még értelmesnek mondható szint.
  • Desert
    #1445
    A legtöbb helyben lakó valamely szomszéd településre jár át, dolgozni, boltba, szórakozni, ezért mikor megérkeznek, tömegközledéssel mennek. Elvileg a legjobb ha a kék - piros - sárga majd zöld területeket érinti a vonal aztán vasútállomás.

    De ez is olyan amit ki kell tapasztalni :)
  • tuvixplayer
    #1444
    Nem fedi le az egész várost a vasútállomás.Logikus lenne, hogy ha nincs tömegközlekedés a városban, akkor a lefedetlen területen élők nem fognak vonattal utazni. A TF-ben ez nem így volt.
  • wollnerd #1443
    Dettó. Nekem nem egyszer volt olyan hogy tehervonalra véletlenül a személy-vasútállomás(oka)t tettem a teher-vasútállomás helyett. És csak későn vettem észre. :)
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2016.11.01. 16:26:59
  • tuvixplayer
    #1442
    Szerintem ezt legalább egyszer mindenki eljátszotta :)
  • Rudi50
    #1441
    Jó nagy barom vagyok a hiba oka az volt, hogy a vonatállomást teherállomásra építettem, (nem is egy helyen) és nem vettem észre. :-)
  • tuvixplayer
    #1440
    A két buszmegálló azért van tömve, vonattal érkeztek a városba, és mennének tovább busszal, vagy ez a tömeg az állomás környékén lakik?
  • Rudi50
    #1439
    Köszi, egyelőre csak train van arra gondoltam de csak bemelegítek vele a transportra, hogy ráálljon az agyam. De már ezzel is el vagyok. Van egy vonatállomásom ahol nem akarnak megjelenni az utasok, mellette a 2 buszmegálló meg tömve van. lovaskocsival hordom az embereket egyik városból a másikba pedig van vasút összeköttetés is csak ott nem jelenik meg senki :-(
    Utoljára szerkesztette: Rudi50, 2016.11.01. 12:44:32
  • tuvixplayer
    #1438
    TF vagy az új játékra gondolsz? Ez egy érdekes kérdés. TF-ben én oda szoktam tenni, ahová könnyű síneket építeni, majd a városban jó tömegközlekedést építek, általában nem körjáratokat, mint azt sokan preferálják. Több vonalat, amelyeknek vannak kapcsolódási pontjaik, így van lehetőség átszállni. ja és nem teszem túl sűrűn a megállókat, mert nagyon lelassítják a tömegközlekedést. Az emberek sokat is gyalogolnak egy megállóhoz. Egyébként a Transport Feverben látszik is, hogy milyen nagy egy sima megálló lefedettsége. Ahogy videókban láttam, a vasútállomás az egész várost lefedi, de a gyorsabb eljutáshoz kell a hatékony tömegközlekedés. A hatékonyságot a minél gyorsabb eljutásra értem. Egyébként ha egy városról tudod, hogy onnan sokan eljárnak más városokba dolgozni, kikapcsolódni, akkor érdeme a vasútállomást a lakónegyedhez építeni. Ha inkább dolgozni járnak ide más városokból, akkor az iparnegyed közelébe.
  • Rudi50
    #1437
    A vonatállomást mihez jó közel tenni, lakó, buli, bolti, vagy iparnegyedhez?
  • Rudi50
    #1436
    A képernyő mentésed rávílágított arra, hogy nekem nem jó verziójú játék van :-). Így már teljesen más és jól játszjató a dolog, teljesen jó lesz ez a transport fever de már ezzel is elvagyok :-)
    Még egy kérdés a csoportosítás mire jó, mit kell mivel csoportosítani és hogyan működik?
  • Mighty
    #1435
    Nincs mit.
    Ja tényleg, vasútállomást sem lehet bővíteni :(
  • tuvixplayer
    #1434
    Egy videó arról, hogy a Transport Feverben mennyivel egyszerűbb lesz az 'életünk'.
  • Desert
    #1433
    Az majd a Transport Feverben lesz :)
    Addig bontás és újraépítés, érdemes előre kigondolni mekkora is kell majd később és úgy építkezni.
  • Rudi50
    #1432
    Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget, ez egyre jobb :-), azért a vasút állomás bővítésére nem jöttem rá, jól meg is szívtam mert bontottam és újra tettem a bővítettet és azóta egyetlen ember sem várakozik ott. Pedig előtte meg tömve volt. A printscreen sokat segített, köszi még egyszer.
  • Mighty
    #1431
    Közúti teherállomást nem lehet, annál bontani kell és építeni a nagyobbat.
  • Mighty
    #1430

    A vonalakon lévő járműveket lehet kompletten lecserélni. Be tudod állítani, hogy mikor cseréljen (alapból akkor cserél, amikor eléri az életkora végét - 100%) és hogy mire. Először jármű beállítása, aztán lehet bekapcsolni az automatikus cserét.

    Csak vasútállomást lehet bővíteni. Teh
  • Rudi50
    #1429
    Az elöregedők cseréjére van valami egyszerű megoldás, vagy csak a depoba behajt, elad, újat vesz és vonal ismét beállít? Állomás bővítés szintén bont és újat épít?
    Azért alakul ez bele lehet jönni :-)
    Utoljára szerkesztette: Rudi50, 2016.10.31. 18:59:15
  • Rudi50
    #1428
    Ezt a magától szállíngózást nem értem, létrehoztam egy lovaskocsi szállítót a pályaudvarral szemben na oda végre beáramlik a szén a bányából és tovább tudom vinni. Közvetlenül vele szemben az állomásra viszont nem :-(, a kocsik tudnának szenet szállítani pedig.
    Na mindegy majd csak belejövök, még van egy hét a főműsoridőig, tényleg nem is néztem hol mennyibe kerül majd a transport fever.
  • Mighty
    #1427
    Lehet, hogy úton az magától szállingózva gyorsabban elér a gyárba vagy a vonatodon nincs olyan vagon, ami szenet tudna szállítani. A vásárláskor kell beállítani, hogy mit fogsz vele szállítani. Érdemes megnézni, hogy a bánya be van e kapcsolódva valamilyen áruszállítási vonalba.