• zippofcy
    #186
    "Nehez az elvakult balekokat komolyan venni."
    LOL ... reg rohogtem ilyen jot, mar csak ezert is megerte felvetni ezt a temat, eskuszom :)
    De a vegen meg azt fogjak hinni a Profeta is az en (al)nevem :)
    Swine es Hegemonia: Forbes leirta hogy kb. 2 ezer Ft lenne a hazai viszonyokhoz igazitott realis ar. De legyunk realistak: idehaza minden dragabb, belefer meg 3 ezer is .. sot, minden kezdet nehez, (meg tamogasd a hazai termeket, ugye) meg 5 ezerert is megvettem volna. De mennyiert lattam a MediaMarktban? (nem hinnem hogy dragabbak a CD Galaxisnal) 10 ezer felett mindkettot. Igy nincs ertelme megvenni, mert epp az lenne a lenyeg hogy megmutassa a magyar jatekosok kozossege, hogy HAZAI arakon kinalt jatekokat hajlando megvenni. Viszont amiert magyar nyelven is megcsinaltak oket az egy jo pont, elismerem. Marmint hogy nem csak ugy mint a Syberiat: magyar felirat van, de magyar szinkron az nuku. Ezert AMIKOR lemegy az aruk 5 ezer Ftra megveszem majd mind a kettot. Lehet fel is installalom oket ujra es befejezem (a mentesuk megvan) Ezt most nem kotelezo elhinni, mondjuk :) Ha en fejleszto lennek megprobalnam MINDENKEPP keresztulvinni a kovetkezot a jatekom kiadojanal: a magyarorszagi kiadas jogat fenntartanam magamnak, itthon nyomtatnam a CDt meg a kezikonyvet es a dobozt, es 3 vagy 5 ezer FTert adnam a jatekot. Nem erdekelne ha csak ezer FT haszon lenne rajta, hiszen igy sincs sokkal tobb, olyan kevesen veszik meg 10-15 ezerert, mire meg lemegy az ara mar senkit nem erdekel, jatszanak az uj jatekok warez valtozataval. Persze ez csak utopia: a fejleszto haverjaimat sem erdekelte a tema, sot lehet en is mashogy allnek hozza ha a kiado felajanlana 50-100 ezer $t a jatekomert, ki tudja lenne-e kedvem egy ilyen semmisegen vitatkozni mint a magyar piac? Es a tarsaim vajon mit szolnanak hozza ha emiatt menne fuccsba az uzlet?
    Sajnos attol felek ezt sose fogja megcsinalni senki, es igy nem fogjuk megtudni mekkora ma Magyarorszagon a fizetokepes jatekos reteg.
    Mindenesetre ha valaki kiadna ilyen aron olyan jatekot ami a Street Legalnal jobban lenne kivitelezve, es nem eleve olyan stilust kepviselne amit ruhellek (focimenedzser, sportprogram, vadaszprogram, "Sim - szeruseg" stb) akkor en FELTETLEN megvennem.
    Na AKKOR lenne ertelme azon vitatkozni hogy jogos-e a warez ebben a konkret esetben. Es azt mondanam: NEM. De ez NEM fog bekovetkezni SOHA, szerintem. Sajnos. Rohejes helyzet, nem? A hazai gazdasag sem kepes olyan aron kinalni egy termeket amennyiert kereslet is lenne ra. Vagy inkabb szanalmas? :(
    Ugy emlexem (regi arajanlat volt) 10 ezer legyartott CD felett a Videotonnal valami 50 vagy 100 ftot mondtak a darabonkenti arnak, erre jojjon meg ra 100ft a tok+cimlap, a kezikonyv meg nehany szazas ... egy ezresbol kijonne az egesz szvsz ... es ha mondjuk 4 ezerert adnam az AFAval egyutt is kijon 5 ezerbol. Marmint 4 ezer az mar a kisker ar lenne. Nem lenne rajta akkora haszon mintha 12 ezerbe kerulne, de ha mondjuk a 12 ezresbol eladnak 500at, ebbol meg eladnanak 5 ezret??? Na ugye ... ez a piacgazdasag szvsz ... es meg csak kozgazt se tanultam :) (na jo, tanitottak 1 evig, de nem figyeltem :) )
    Na persze a "kiadoberencek" lehet ez ellen is talalnak ellenervet ... kivancsian varom :)