126
Radeon 8500, avagy a Geforce 3 méltó kihívója
  • Anee
    #28
    ki kell hogy ábrándícsalak DE AZ UNREAL ENGINE GLIDERA LETT IRVA
    6000embernek kell mondania hogy elhidd????
    s3metalon is hjobban fut mint d3dn vagy openglen de nem arra van irva csak rendesen meg van irva a támogatása
  • Anee
    #27
    Komácskám azt tudod-e hogy a lassú memória miatt a 4.pipline annyit ér mint egy McDonaldos zacsi?
    Mert visszafogja a ram hiába lene kép...
    Most hogy van megfelelő ram van 4. de a radeon és a gts esetén semmi értelme nincs...az Ultránál van meg a gf3nál de az márr......egy más kategória ramban....
    amúgy szerintem KGB a radeon sdr vs MX harcra gondolt nem a GTS re...bár a szép kép +fícsörlista még így is melette szól....
  • KBB
    #26
    KBB> pl nem beszéltünk a nőkröl, vagy a fociról KBB>(mondjuk én nem is beszélnék róla :) ),

    Bármint a fociról :):)

    by kbb
  • KBB
    #25
    >Ui ezt a játékot Glide-ra optimalizálták
    Hm, biztos vagy te ebben? Mert szerintem meg S3 Metal-ra.

    Borg: :)

    Tomka: Oké, de az a gáz, hogy még sajnos igen keveset tudunk a témáról, azért lenne itt e csati vagy mi, hogy a friss híreket közüljük egymással, de valamivel ki kell tölteni az üres sorokat, és végül is nem rugaszkodtunk nagyon el a témától, pl nem beszéltünk a nőkröl, vagy a fociról (mondjuk én nem is beszélnék róla :) ), DE szóval ha valaki megtud valami újat, akkor azzal kezdje egyből ha lehet. THX.

    Egyébként meg hog most gyorsabb e a radeon vagy nem, nos, én azt mondom, ha nem szaggat akkor jó, mert gonodlj csak bele, hogy mennyivel szebb és mennyi future van benne, ezzel veri oda a gef 2-őt.


    by kbb
  • Mathias
    #24
    narumon: én csak StarFist komának mondtam hogy gyorsabb a radeon. Az adat csak bizonyítás.
  • Tomka
    #23
    Maradjunk szerintem az eredeti temanal, ugysincs semmi erteleme errol vitatkozni.
  • Borg
    #22
    KBB ne akard nekem megmagyarázni hogy egy Radeonnal jobb lenne mint MXel, tudom én ezt magamtol is:)
    Csak arra akartam rávilágitani hogy a geforce2 chip is igenis használható 32bitre, teljesen függetlenül hogy a radeon igymegugy teljesit.
  • narumon
    #21
    "StarFist: Radeonon 32biten az UT jobban megy megnéztem kb 7 frame-mel"

    Az kemény.. végülis nem mindegy hogy 140 v 147... kezd itt már ilyen "csakazértis ez a jobb" hangulat lenni.
  • StarFist
    #20
    Mathias! Nem csak nézned kellene, hanem látnod is. Hol írtam én azt, hogy a GF2-nek bármi köze is lenne Glide-hoz? Azt írtam:"32 bit rendering esetén az UT nem megy jobban egy Radeonos gépen mint egy GF2-en. Ui ezt a játékot Glide-ra optimalizálták." Ezt továbbra is fenntartom, max. módosítom annyival - nem megy számottevően gyorsabban. A 7 framed ide tartozik...gyorsabb, de nem számottevően (ha legalább 15-20 frame lenne a különbség, az már számottevő). Egyébként a GF2 esetén a 4 pixelező egység többet ér, mint Radeon 3 texel/pixel megoldása (mondom ezt azzal együtt, hogy Radeon LE van gépemben, a következő pedig R8500 lesz). Nem véletlenül választotta az ATI ugyanezt a megoldást a 8500-ban. Egyszerűen nincs mivel etetni a 3. texel egységet a pipeline-ban az UT esetén (se EMBM...se DOT3).
  • KBB
    #19
    Jó, kicsit túloztam, de a gef 2 akkor is nagyon visszaesik, ha felváltassz 32 bitbe 16-ról, ellenben egy radeonnal.

    Mathias: :-)

    Borg: Miért van ellenpéldád? Ki vele!
    Próbáltad már hogy mennyire visszaesik a speed amikor a színmélység között változtatsz? Na a Radeonnnak nem esik vissza, szebb kép, több future, ha ezt mind erőltetné a gef 2, akkor kb 5 fps-t tudna kipréselni magából, de persze nem erőltet, inkább mossa a textúrákat. Szerintem nézz meg egy tribes 2-őt radeonnal...

    by kbb

    by kbb
  • Mathias
    #18
    StarFist: Radeonon 32biten az UT jobban megy megnéztem kb 7 frame-mel második hiba A GF2-nek mi köze van a Glide-hoz? semmi!(Azt csak a 3Dfx-ek tudták)
    Jó lenne, ha vagdalkózás helyett kicsit informálódnál a témában, mielőtt a billentyűzethez nyúlsz!!!
  • Borg
    #17
    Egy percig sem mondom hogy szar lenne az uj radeon, sőt! De azért ne már csak a buta ATi fanek vetitése menjen hogy ilyen király meg olyan király, holott még egyikötök sem próbáldt ilyent!
    Amugy meg nekem Leadtek Gef2MX! 32SDR em van, 210/210en, és 32biten, 1024ben, MINDEN FULLON játszom a tribes2-t, kint 40FPS, bent 70FPS KONSTANS!
    Szóval akkor hol is van itt gondja a 32bittel a geforce2 chipnek?
    És csak 1 játékot mondjatok aminek per pillanat szebb/nagyobb-hardware-igényű grafikája van mint a Tribes2nek. Ugye hogy nincs ilyen?
    Akkor nem tudom miért kell itt minden baromságot összehordani más kártyákról, csak hogy jobban nézzen ki az új RADEON, jó az anélkül is!
  • Tomka
    #16
    Starfist tud valamit...
  • StarFist
    #15
    Bocs, de 32 bit renderinget már a TNT1 és a Rage 128 esetén is választhattál. Bár a TNT1 esetén ez elég tetemes (kb. 40%) teljesítmény vesztéssel járt, a Rage 128 esetén pedig kb. 10%-al. Szóval nem a Savage3D viszi el benne a pálmát. Az S3TC-vel már igen.
    Második hiba: 32 bit rendering esetén az UT nem megy jobban egy Radeonos gépen mint egy GeF2-en. Ui ezt a gamet Glide-ra optimalizálták. 1 GHz körüli procival 1024x768x32 a max. amin ajánlom a futtatást, de inkább 800x600, ha a 3d-s hang és az S3TC is engedélyezve van D3D alatt.
    Jó lenne, ha vagdalkózás helyett kicsit informálódnál a témában, mielőtt a billentyűzethez nyúlsz.
  • narumon
    #14
    "elfelejtheted a 32 bitet egy full grafikás game-ban, gondolok itt UT, Giants, Black & White"

    Miért ezekkel mi bajod van 32 biten Geforce 2 alatt?
  • KBB
    #13
    Váltottál már 32 bitbe? Nem győzöm hangsúlyozni, de úgy látszik ez sem elég. Az S3 ezt már a 3. generációban megoldotta, ehez képest az nVidiának még csak a 6. generációban (Gef 3) sikerült. ATi, pedig a radeonnal oldotta meg töléletesen. Ha Geforce 2-őd van, elfelejtheted a 32 bitet egy full grafikás game-ban, gondolok itt UT, Giants, Black & White. A radeon ezeken vígan nyomja. Nem csak a sebességre kéne mindig asszociálni.


    by kbb
  • Tomka
    #12
    En nem tudom, hogy vagytok vele, de en meg nem lattam olyan SDR-es (nem DDR!!) radeont, ami barmilyen sebessegtesztben lenyomta volna a gts-t.

    Attol fuggetlenul a jelenlegi utod sokkal szimpatikusabb nekem is, mint a GF3 es valo igaz, hogy sokkal tobbet tud!
  • Anee
    #11
    ja szépen repeszt
    kinek meg több kell....az nem ma játszik
  • KBB
    #10
    Valahogy úgy. de azért abba a szimpla szpíídbe is szépen repeszt, és ugyebár tegyük már föl a felbontást 32 bitre, hol tudja ezt erős sebességvesztés nélkül a GTS? ehh

    by kbb
  • Anee
    #9
    képminőség fícsdörbe veri ahol akarja
    ha szimplán speedet nézzük akkor felmossa a padlót de ne csak azt nézd..
  • KBB
    #8
    Kifelejtetem volna a DirectX 8,1-et? Hát még az is persze... ehh :)

    wahun:
    Megjelenés pillanatában a 8500 -as 399 dollár, a 7500-as pedig 199 dollár lesz. Érdemes váltani, csak inkább (ha már egysze radeonod van) érdemes várni egy fél évet, míg a felére zuhannak az árak.

    by kbb

    by kbb
  • Tomka
    #4
    Hol verte le neked az SDR-es radeon a gts-eket??? Azert ez egy kicsit tulzas...
  • Mathias
    #3
    Hm nagyon jó.
  • KBB
    #2

  • KBB
    #1
    Nem tudom láttatok már e specifikációt az ATi új üdvöskéjéről, a Radeon 8500-ról, mert szerintem igenis érdemel szót.
    Ugyebár már az SDR-es (pláne a DDR-es) Radeon (1) leverte a GTS-eket, és ha az ígéreteknek megfelelően fog teljesíteni az új kártya, akkor nagyon úgy néz ki, hogy a geforce 3-nak reszeltek. Én speciál nagyon örülök, hogy az ATi nem arra megy, hogy "na legyen 10000 fps, ezért aztán mossúk halálra a textúrákat, emuláljunk valami hihetetlen ronda trilineál filteringet és mind ezt lökjük a felhasználó elé". NA jó, az emulált trilineál csak a TNT 2 nyomta, de az gef 2 még MINDIG mossa a textúrákat. Ellenben a radeonnal, tűéles kép, rengeteg future, carisma engine, full scene anti alising, pixel shader, soft shadow (!!!!), Cubic mapping, EMBM....... és ez még csak a radeon volt. Hol van egy Geforce 2-ben EMBM? SEHOL! Már a G400 is tudta.

    Na de legyen szó a mostani kártyárol is:

    GPU ATI R200
    Gyártástechnológia 0,15 mikron
    Tranzisztorok száma 60 millió
    T&L teljesítmény 62,5 millió háromszög/sec
    A chip órajele 250 MHz
    Memória órajele 275 MHz DDR
    Max. memóriaátviteli sebesség 8,8 Gbytes/sec
    Memória mérete 64 Mbyte (ez gyártóktól függően változhat)
    Pixel pipeline * TMU 4 * 2
    Fill rate 1 Gigapixel/sec, 2 Gigatexel/sec
    RAMDAC órajele 400 MHz
    Új techológiák: HyperZ II
    Charisma Enegine II
    Pixel Tapestry II
    True Form

    Ja igen, a True form, ami ugyebár MINIMÁLIS programozói támogatást igényel, SőT!!! A régi játékoknál is használható! Képzeld csak el, amikor ráeresztessz egy True formot egy Unreal Tournamentre, vagy egy HL-re! Hoppá, hol van ilyenje az nVidiának!



    És most álljon itt még egy kis nVidia "dícsőítő" himnusz, amit az egyik haverom írt, egy ATi driver kritizálására felhorkanva:
    ---------------------------------------------
    Igen, igen jó driverek. Te, lécci mond már + léccives, mi is van pölö a gef2-kben a pixel shaderrel? Hányas detonatornál tartunk? Nekem is gef2mx-em van, de csak mer no lóvé Radeonra, de már gyüjtök. Mondanak neked azopk a aszavak valamit, hogy képminőség, 32 bit (nnna, gef3 már oké benne, de az S3, Matrox, ATi már a 3. generációtól okéba volt vele, nem csak a 6. generációs tárcsájával!!!). Nvidia a 3D úttörője? Mi a f@$z? A T&L-t az S3 kezdte, a TNT2 a trilineart emulálta, a 32 bit csak Xtra volt benne, a 3Dfxnek volt legalább annyi önkritikája, hogy nem erőltette. Tudod mivel lohasztottam le kedves ismerősömet, mikor még 120-ért vett ASUS Gef256 deluxot? A textúramosás is ismerős lehet akkor, nagy nVidiás haverunk:))))). DirectX-ből még registry turkálással ki lehet szedni( szégyenletes sebesség csökkenés mellett), OpenGl-ből ki se lehet!!!!!! Nézz meg egy 98-as Savage 3D, Matrox G200, ATi rage 128 képét- azoké is jobb!!!Dettó a gef 2/mx/ultra, a gef3 kicsit jobb. Meg gondolom sok videót se nézel...:))). Az EMBM a 6. generation az nVidiába, Matrox 3., Ati 5.Az S3TC-velé nem is csesztetem a Rivát, jól mutat a features listán, csak sz*rt sem ér sajnos ezekben a kártyákban. Ja, hűűűűűde sláger, a Riva takarékoskodik a memóriával, ami nem látszik, azzal nem dolgozik. Khm, ATi Hyper Z, Savage 3D-ben/től az S3TC kihagyta, ami nem látszik, stb. Éljen. Ja, new driver? Majd ha kiadnak egy detonatort, amiben valami is változik, akkor szólj. A 9.x-től a 14.61-ig lóf**** különbség sincs! (no pixel shader, helyenként bugzik 1-2 videó, stb, Diablo D3D-be, stb.) Volt már valaki olyan, aki csak aspeedre utazott, nem érdekelte az FPS-en kívül más, nem tudjátok mi lett vele?...(3Dfx:) ) Marketing sz*r az egész, tesztelj 1 ATi-t, 's nem kell többet tépnem a billentyűt.(Ja, ne csak a 3D mark pontokat nézd, hanem a gamékat (1- nVidia orientált a MadOnion, akit érdekel, van 1-2 példa rá, akit érdekel,keressen meg) Na szeva!
    BY MC_PITE
    --------------------------------------------------
    Na ennyit dijóhélyban az egészről.

    by kbb