126
Radeon 8500, avagy a Geforce 3 méltó kihívója
  • Anee
    #70
    hát nemtom valaha nem kellene megjelennie ennek a bordoknak????????????????????
    mert szeptember elejét mondtak
  • KBB
    #69
    Magyarán megint a legjobb az ATi ebben a kategóriában...

    by kbb
  • Efreet
    #68
    "Efreet úgy nyilatkozott mintha valami hihetetlen újitások lennének a DV változaton."
    én ilyet nem írtam :))
    Hozza az eddigi AIW-stílust. Tvtuner az a szokásos, de az Mpeg kódolás segítése, és az egyéb Rage Theater cuccok egy nagyon kemény kártyává teszik.
  • KBB
    #67
    Jaja, de a lényeg az volt, hogy 7100-asból van delux? Mert szerintem nincs...

    by kbb
  • Anee
    #66
    hát a sima deluxeba nincs tvtuner
    s csak ez az egy combo van..
  • Anee
    #64
    csak deluxe ultra azaz a combo
  • KBB
    #63
    Anee: igen, arra gondoltam

    Narumon: Úgy értettem, hogy a gef 2 típusból. Tehát 7100-ből nincs delux

    by kbb
  • Anee
    #62
    igen de azon egy profib tuner van mint a GF2 MXes Combon...erre gondolt
  • narumon
    #61
    "Azért az ALL-IN-WONDER tudásával nem sok kártya vetekedik...."

    Vagy mégis?

    "Deluxos asusból úgy tudom csak 7700 volt."

    Tévedsz. Eddig mindegyikből volt. Nekem pl V3800 (TNT2) Deluxeom van. Tvki/bemenet meg minden. De mindegyik tipusból van Deluxe változat.
  • Anee
    #60
    Jó 1280on veri 32biten a V5öt de az sdres sohanefelejsd!
    Jha topic off onos hülyeségedet se játszd má' hanem e-mail is létezik ha valami problémád lenne.
    ugyanéz a Furry maxxnál is.
  • Anee
    #59
    Akkor más leszel.Gimnázium ha akarod tudni.
    Aha ez mind szép és jó CSAK SEHOL SEM IRTÁK,hogy a I-War2 valaha is kihasználná a GF3 Pixel Shraderét.
    Amúgy az a jelző azért ment rád mert maxxiinteligensnek hiszed magad-persze mindenki-csak mellete baromi nagy tévedéseket is leirsz..volumeman:)
    Amúgy fényforráshoz és egy Lans Flarehez mikor kell egy GF3?ne nevetess már ahoz egy Voodoo Rush is elég
    Semmiben nem támogatja.Ha meg azlenne nyilván mindenhol EZZEL HIRDETTÉK VOLNA+Újságba s a neten fellelhető cikkekből se hagyták volna ki..szerintem te azzal nem játszottál,vald be őszintén.
    Na hogy lásd hibádat:
    "32 bit rendering esetén az UT nem megy jobban egy Radeonos gépen mint egy GeF2-en"
    HA!! olvastál volna nem -nvidia részről-lefizetett teszte akkor tudnád:A 3dfx és a ATi kártyákon SOKKAL JOBBAN FUT az ut,mint nvidián.
    Még d3dben is.De olvass vissza V5 illetve radeonos teszteket.Pl ajánlott a PCGURUs radeon teszt vagy bármi ami mögött az nvidia nem álhat
    Na pár kép hogy Ne csak HANG legyek mint egyesek.


    No comment.3dfx is jobb az nvidiánál.d3ds innen a szupögémzről:)
    Mondhatod hogy a detonator 3 meg szoftwaretuning,arra csak annyit mondok hogy mind2 cégnél megvoltak:))
  • KBB
    #58
    Azért az ALL-IN-WONDER tudásával nem sok kártya vetekedik....
    Deluxos asusból úgy tudom csak 7700 volt.

    by kbb
  • narumon
    #57
    "CSAK" egy teljesen új GPU, ami még 1000 új szolgáltatással gazdagít :)"

    Nem a GPUra gondoltam, csak Efreet úgy nyilatkozott mintha valami hihetetlen újitások lennének a DV változaton. Csakhogy ezek mindegyike a firewire kivételével már az asus V7100 Deluxe Combon és még sok másik kártyán megtalálhatóak. NA érré irtam én :)
  • KBB
    #56
    De ezzel rukkoltak elő!
    Hogy így Gef 2-ben pixel shader, meg úgy. Mindt mondtam szerintem sincs...

    Narumon: "CSAK" egy teljesen új GPU, ami még 1000 új szolgáltatással gazdagít :)

    by kbb
  • narumon
    #55
    "Na kb ez az, amit egy High-end video-multimédia kártyának tudnia kell :)"

    ÉS a firewire-n kivül nincs is rajta semmi újdonság...
  • Efreet
    #54
    HWSW-ről:
    Az ATi bejelentette All-in-Wonder Radeon 8500DV bővítőkártyáját (Írta: Krinyo)
    Az ATi a tegnapi napon jelentette be All-in-Wonder családjának legújabb tagját, mely az ATi legerősebb grafikus processzorára, a Radeon 8500-ra épül.
    Az All-in-Wonder Radeon 8500DV csomag a már megszokott kiváló minőségű analóg ki- és bemeneteket, TV-tunert, DVD (MPEG2) támogatást, valamint több új szolgáltatást kínál. A kártyán -- ATi terméken elsőként -- megtalálhatjuk a Firewire, más néven IEEE 1394 csatlakozót, melynek segítségével digitális kameránkkal, esetleg kamkorderünkkel tudjuk összekötni az All-in-Wonder Radeont, tökéletes másolatot biztosítva a felvett anyagról.

    A kártya ajánlott ára várhatóan 500 dollár alatt marad (uhh!), és a következő szolgáltatásokat figyelembe véve ez nem is tekinthető annyira túlzónak:

    Radeon 8500 GPU 64MB DDR memóriával
    Sztereó TV-tuner
    Analóg és digitális videórögzítés (feltehetően teljes DVD felbontásban)
    Rádiófrekvenciás távirányító, melyhez USB szükséges
    Komponens kimenet digitális TV-k számára
    Teletext támogatás
    DVD lejátszás AC-3 digitális hanggal
    DirectX 8.1 és Windows XP támogatás

    Na kb ez az, amit egy High-end video-multimédia kártyának tudnia kell :)
  • StarFist
    #53
    topic off

    Idézek a 27. hozzászólás elejéből -ami a tied-..."Komácskám". Nem vagyok a komácskád. Főleg mivel - a hozzászólásaidból ítélve suliba jársz - min. 5 év különbség van közöttünk (a javamra).

    topic on

    Az I-War2 nem ez az eset. A Revolutionary Flux motor Dx8-ra optimalizált és ezeket a képességeket élből ki is használja a az objektumok textúrázásánál, a lens flare effektnél és egyáltalán a különböző fényforrások kezelésénél. Gyakorlatilag az első játék ami használja a GF3 vs/ps egységét (alig pár hónappal annak megjelenése után).
  • StarFist
    #52
    GF2-be nincs pixel shader.
  • KBB
    #51
    Rulez :)
    De szerintem, egy radeon teljesítménye nem esik annyira vissza 32-bitre váltáskor, mint egy geforrce-é. Egy Geforce 2-nek Q3-ban 38 %-ot esik vissza a teljesítménye, 32 bitre váltáskor!!! Ez hűen tükrözi, hogy a TNT óta nem sokat feljesztett a Geforce 2-ig, csak mindig hozzá rakott valamit. TNT 2 nél gyorsított, meg emulált egy trilinealt. Geforce 256 kapott egy félig jó, félig hibás T&L motort, gyorsítás, Trilineal Geforce 2 javított T&L motor, gyorsítás, állítólag pixel shader (de én még nem láttam Gef 2-n)....

    by kbb
  • Anee
    #50
    és abból is sdr:)))))))))))))))))))))))))))))))1024*768*16ba
    De nem szoktam sokat kékezni csak ha ideges vagyok:)
  • KBB
    #49
    Jézusom, most mi lesz?! Mind meghalunk! :D:D
    Milyen kártyával is? Radeon? :)

    by kbb
  • Anee
    #48
    én is full grafikával játszok:de csak 100at megy
  • KBB
    #47
    Kijavítanám magam:

    >Egyébként meg a hangulat valahogy jobb, ha szebb a game... Legalább nálam ez

    Legalább IS nálam...

    by kbb
  • KBB
    #46
    :D
    Márpedig egy mostani gépen a Q3 60 FPS-nél lasabban nem megy egy GTS / Radeonnal.

    Egyébként meg a hangulat valahogy jobb, ha szebb a game... Legalább nálam ez így van, de lehet hogy csak én vagyok túl igényes...

    by bkb
  • Anee
    #45
    hát aztán nem qurva mind hogy 150 vagy 160?
  • Evil
    #44
    Az lehet de a gef2 gyorsabb es kotve hiszem hogy egy Q3 partyn a falakon a texturakat bamulnad percekig.Lehet az elso benyomas jobb a radeonnal de a +fps ek karpotolnak.Legalabbis engem.
  • Anee
    #43
    Hmm...nem én kezdtelek becégetni.Én abbahagyom..
    Na aztán a Zbe mi használja ki a GF2t?
    azért mert maxx támogatja a T&Lt..egyvalamit mond amit az a progi tud s mondjuk a GF1 nem tud?Hát ilyen nincs.
    Independence War 2 na az is ez az eset
    Az F1RCbe van Anisotropic filter ami ugye csak radeonba van meg a GF3ba hogy csak egyet említsek...ÉS A GF"be nincs anisotopic filter:)))
    Öngólt a gólvonalról mentettem s kapufa lett a másik kapun
  • KBB
    #42
    Bridge bilder egy jó game :)
    Egyébként meg láttad már az UT-t extra textúrákkal? Na én úgy játszottam egy évig, amíg Savage 4 -em volt, és még jobban is ment mint extra textúrák nélkül. Na annál szebbet még nem igen láttam azóta, lehet hogy a Q3 motor nagyon jó, de nem lett olyan szép a Q3 mint az UT Extr. text.-kal. Én erre értettem.

    by kbb
  • StarFist
    #40
    Topic off

    Nem hiszem, hogy ezzel a hajtépéssel kellene zülleszteni a topic színvonalát.

    topic on

    Mutassak valamit? Z:Steel Soldier, I-War2 például.
    "Bocs de énsemm ingramm." Ezt nem értem, ha esetleg magyarul is megfogalmaznád...
    Igen a GF3 pár hónapja jelent meg, a Radeon kb. 1 éve és hír sincs róla, hogy a featureit bárki is használni akarná (bezzeg a GF3 vs/ps-ét...).
    Az F1RC-t nem ismerem, az F1 alapján autóverseny lehet, de ezek szerint te is ismersz legalább 1 játékot, ami kihasználja a GF2 képességeit (szerintem most öngólt lőttél).
  • Anee
    #39
    hah mindjá bridge bilder is szebb lesz.Azért a Q3 engine szebb és jobban használható mint a UT engine.De az UTt senki sem a grafó miatt szereti
  • Anee
    #38
    Ha már becézzük 1mást:Sztárfoskám mutass már valamit ami egyátalán a gf2t kihasználja...semmi.Hát ez nevetséges.Bocs de énsem ingramm.De már ott van a dronez bár gagyi de grafóra irták nem játékra
    Csak nézd meg MR AGY hogy még a gefos 3at se támogatja semmi csak techdemók vagy 001es alfaváltozatú játékok
    várni kel
    amúgy meg F1RC is támogatja majdnem mindenét
  • KBB
    #37
    Nem, nem tökéletes sebességileg ez tény, de mihez viszonyítasz? Q3? Azt Carmac úgy írta meg, hogy procifügő, az egyetlen játék, ami él a P4 100000 Gz-ére, és nyom 3000 fps-t. De minek? UT szebb egy pettyet...

    by kbb
  • StarFist
    #36
    Érdekes lesz, ha megoldják. A Maxx-nál nem bírták összehozni az AGP-n keresztüli IRQ megosztást W2K alá (csak w98 alatt)...vagy nem akrtak vele szenvedni a Radeon árnyékában (én inkább az utóbbira tippelek). Ha kijön, tényleg "brute force" kártya lesz.
  • StarFist
    #35
    Hehh... az U2-vel vajon mit fog kezdeni egy Savage2000-es kártya. Gondolom most nem mondok újat, de nincs olyan, hogy Unreal, UT vagy U2 engine. Egyetlen dolog létezik, az pedig az Unreal engine, amit folyamatosan bővítenek az Epic-nél az új fejlesztésekkel (ilyen volt az akkor még felfutó S3 Metal és S3TC szabványa, ettől remélték az igazi áttörést a piacon az S3 fejesei). Szóval az eredeti Unreal elsősorban 3dfx kártyákhoz készült (nem volt véletlen, hogy a game csak V2-n mutatta meg a karmait egy P2 társaságában). A D3D és OGL támogatás először a 2.17beta patchben jelent meg (a legutolsó a játékhoz a 2.26 final, de még itt sem tökéletes sebességileg).
  • StarFist
    #34
    Ha már becézgetjük egymást...figyelj Anicskám, mutass valami progit nekem, de izibe, ami támogatja a Radeon fícsöreit (most nem a HZ-re gondolok). Nincsenek ilyenek??? Hát ez felháborító!!! Bocs, de én nem a Radeon demókkal szoktam játszani! Egyébként a képe tényleg szebb, ezért lesz ezután is Radeonom, de ha a kártya képességeit a valóságban nem használja ki semmi, akkor azokra kár hivatkozni.
  • MuldR
    #33
    Arra emlekeztek meg hogy ATi-ek tavasszal elkottyantottak magukat, hogy Radeon 1 bol nem lessz MAXX, csak az R200 ra epulo kartyabol, es jovo tavasszal?

    Nah az lessz brutalis ! 2DB R200 chip, dedikalt DDR RAM -al (lehet hogy 2x64 MB :))))
    De ez majd kiderul. Meg mostmar mindenki gyart majd ATi kartyakat, szal cegenkent fog valtozni. Mindenesetre varom mar a tavaszt (bar addig meg ossze kell ra sporolni a penzt, mert szerintem draga lessz) :(
  • KBB
    #32
    Igen, de már a SDR-es radeon is ott van árban, ahol az MX.

    Glide: És szerinted mit kezdjek egy nVidia, vagy egy S3 kártyával a Glide-al? Előbbi D3D, utóbbi Metal... voodoo meg megszünt létezni...

    by kbb
  • kowajano
    #31
    ez igy van
  • Anee
    #30
    nem ugyanúgy fut glideon is....
    na mind1..
    háát akkor a radeon LE vs GF2MX...az meg radeon győzelem...
  • KBB
    #29
    Hm, ok.
    DE az tény, hogy metalon fut a best-ül.

    KGB az kicsoda?
    Egyébként tényleg az MX-re gondoltam, mert árban egy kategóriák.

    by kbb