143
THUNDERBIRD TUNING?!?
  • PyRex
    #10
    Ja, hulyeseget irtam, nem 0,11-gyel ad tobbet neki, csak 0,06-tal. :)

    PyRex
  • PyRex
    #8
    KT133A-s chipset van :) Abit KT7-A
    Es erdekes, hogy csak 1,85-on stabil (ami mar valojaban 1,91!), azon kivul jol van felrakva a huto, es van szilikon is (persze nem tul sok), de megis 992MHz-en mar 50-55 fok koruli a homerseklet.

    PyRex

  • Dikkma
    #7
    Hát, 75 már sok, az fölé ne engedd. Az 55 fok maximum még nagyon jó, de ekkora tuningnál ÉN nem várnék ekkora hőmérsékletet, ha jól van felrakva a borda, és van megfelelő mennyiségű hővezetőpaszta is. Ha egyszer fenn van már a borda, akkor viszont nem cseszegetném, mert azért az túlzás, hogy néhány levételtől tönkremehetnek a flip-chipes processzorok, de én a PIII-amat is nagyon féltettem, és 4 óráig tartott, mire feltettem a bordát ( ebből azért nagyon sok volt a csiszolás: a borda alján van egy nagy, 1 mm széles, teljes hosszúságú csík, ami 1 mm-re áll ki az alájból, a Socket7-es processzoroknál volt asszem ilyen, na mindegy).
    1,8 V-on nem stabil esetleg? Főleg, ha 0,11-el többet ad neki (ezt mondjuk nem értem, bár a biosomban nekem is 1.69 V van a vcore értéknél)?
  • Dikkma
    #6

    Szóval, azt tudni kell, hogy a VIA mostani, KT 133-as chipsete nem igazán képes 100 MHz-től eltérő fsb működtetésére. Az alaplapok példányai nagyon eltérőek, de nehéz kifogni jó alaplapot, van, amelyik 105 MHz-et már kifogásol, és van, amelyik 125 MHz-ig elmehet. Ez azért már ritka. A 124-ed egy nagyon jó eredmény. A processzor bírna többet is, de hát az alaplapot 100 MHz-re tervezték... a KT 133A-k, a ddr-es AMD processzorokhoz készült chipsetek már sokkal stabilabbak ilyen téren, egy tesztet láttam, ahol egy találomra kiválasztott alaplap 166-on hajtotta a -ha jól emlékszem- 750-es TB-öt.
    Ha nem akarsz szorzót állítani, elég a 992. Többet nem fogsz tudni feltehetően kicsikarni.
    Ha még van konkrét kérdésed, írj csak!
  • PyRex
    #5
    Na amugy megtortent az elso fagyi 992MHz-en.
    Raraktam a hazra a tetejet, es igy 55-56fokra melegedett a procika. Ekkor szepen kilepett az Unreal-bol :) Mondjuk semmi hibauzenet nem volt, es az is lehet, nem a tuning miatt volt. Beallitottam a memoriak kezelesenel is mindenfele okossagot, igy most iszonyat gyors a RAM kezeles, de lehet, hogy nem stabil. Mindenesetre jobb hutes az mindenkeppen kene, mert 51 foknal semmi gond nem volt, de olyan hangos a FOP32, hogy muszaly volt raraknom a "haztetot" :)

    PyRex
  • PyRex
    #4
    Tenx! Remeltem, hogy azert 90 fokon hal csak meg, bar ez nem realis, mert ugye a homero (nalam) a proci alatt van kozvetlen az alaplapon, namost ha a proci belul 90 fokos akkor kivul nincs tobb 75-80-nal szerintem, vagy igen?

    PyRex
  • Dikkma
    #3
    Na itt vagyok!

    "Second marking line ( ez egy ddr-es 1200-as TB)

    A1200AMS3C


    You should read it as follows:

    The first letter denotes the CPU type. "A" stands for Athlon, "D" - for Duron.
    Then goes the CPU clock frequency.
    The next letter "A" denotes PGA-packaging.
    The next symbol stands for the CPU Vcore: "M" stands for 1.75V, "P" - for 1.7V.
    After that you can see the maximum die temperature: "S" means 95C, "T" - 90C.
    The one but last number is the L2 cache size. "3" stands for a 256KB L2 cache, "2"- for 128KB L2 cache.
    The very last letter is exactly the one to denote the FSB frequency. The CPUs supporting 266MHz bus are marked with letter "C", while the CPUs intended for 200MHz bus - with letter "B". "


    Gondolom értesz angolul. Tehát:

    Athlonod van, 800 MHz-es, PGA tokozású, 1.75 V az alapfeszültsége. 90 fokot bír, 256 kb L2 cache-e van, és 200 MHz-es a busza. A többit én sem tudom, hogy mit jelent, és ezeket is tudtuk már eddig, na mindegy.

  • PyRex
    #2
    Nya kozben kicsit probalkoztam, haat: erdekes :))))

    Tapasztalataim:

    124MHzx8-on eddig fagyas nelkul ment 1,85V-on, ami valojaban 1,91, merthogy valami miatt minidg 0,11 volttal tobbet ad neki.. :)

    Na mindegy, a lenyeg: megy.

    1000-ren nem stabil (124+1MHzx8 - a +1 az a CPU FSB PLUS)
    Ami viszont nagyon furcsa, hogy ha 100MHz-es orajelhez adok +20MHz-et a (CPU FSB PLUS), akkor elvileg 960-on indulNA el, de a Win mar nem jon be - fekete kepernyo. Pedig ilyenkor a RAM-ok is csak 120MHz-en mennenek, a fenti 124MHz-hez kepest ez ugye kevesebb...

    Nem ertem. Illetve egy magyarazata lehet: A CPU FSB PLUS, az nem csak az FSB-t noveli, hanem a PCI orajelet is, ezert doglik le a Windoz...

    Tovabbra is varom a tapasztalatokat, hozzaszolasokat :)

    PyRex
  • PyRex
    #1
    Sziasztok!

    Kerdesem az lenne, hogy kinek mi a tapasztalata, mennyire lehet a TB-ket huzni? Nekem most egy 800-as van a gepembe, es feszultseg emeles nelkul nagyon keveset enged...

    Mennyire emelhetem az 1,75 voltot? Es mennyi lehet a max. homerseklete, ami meg nem nagyon gaz? Olvastam egy masik topicban, hogy a Duronoknal meg kell nezni, hogy mi van a procira szitazva, es onnan ki lehet silabizalni, hogy hany fokot bir max, stb... TB-knel hogy van ez? Az en procimra ez van irva:

    A0800AMT3B
    AFFA0040VPAW
    93138370395

    Ja, az alaplap egy KT7-A, ezert nem vettem a faradtsagot grafitozassal, hanem csak az alap orajelet noveltem. De ez is erdekes volt, mert pl. a:

    124FSB / 31MHz PCI CLOCK-on 8x-os szorzoval elindul 992-on, es a ramokat ugy allitottam be, hogy 124MHz-en mentek. Namost ha ugy csinaltam, hogy 100FSB / 33MHz PCI es +20MHz-en (elvileg tehat: 120MHz FSB / 33MHz PCI -on el sem indult, pedig itt a RAM-oknak csak 120MHz-en kene menniuk, es maga az orajel is kisebb lett volna, szoval erdekes :)

    Na mindegy, szoval ha valaki tud segiteni, vagy vannak tapasztalatok, azt ossza/tok meg velem pliz. Amugy 800MHz-en nekem FOP32-vel az alap uzemi homerseklet ugy 30-33 fok, a maximum pedig 45-46 fok. Ez nyilvan meg abszolute nem sok, csak kerdes, hogy meddig mehetek fel???

    Na elore is kosz a valaszokat (ha lesznek :)!

    PyRex