THUNDERBIRD TUNING?!?
  • PyRex
    #1
    Sziasztok!

    Kerdesem az lenne, hogy kinek mi a tapasztalata, mennyire lehet a TB-ket huzni? Nekem most egy 800-as van a gepembe, es feszultseg emeles nelkul nagyon keveset enged...

    Mennyire emelhetem az 1,75 voltot? Es mennyi lehet a max. homerseklete, ami meg nem nagyon gaz? Olvastam egy masik topicban, hogy a Duronoknal meg kell nezni, hogy mi van a procira szitazva, es onnan ki lehet silabizalni, hogy hany fokot bir max, stb... TB-knel hogy van ez? Az en procimra ez van irva:

    A0800AMT3B
    AFFA0040VPAW
    93138370395

    Ja, az alaplap egy KT7-A, ezert nem vettem a faradtsagot grafitozassal, hanem csak az alap orajelet noveltem. De ez is erdekes volt, mert pl. a:

    124FSB / 31MHz PCI CLOCK-on 8x-os szorzoval elindul 992-on, es a ramokat ugy allitottam be, hogy 124MHz-en mentek. Namost ha ugy csinaltam, hogy 100FSB / 33MHz PCI es +20MHz-en (elvileg tehat: 120MHz FSB / 33MHz PCI -on el sem indult, pedig itt a RAM-oknak csak 120MHz-en kene menniuk, es maga az orajel is kisebb lett volna, szoval erdekes :)

    Na mindegy, szoval ha valaki tud segiteni, vagy vannak tapasztalatok, azt ossza/tok meg velem pliz. Amugy 800MHz-en nekem FOP32-vel az alap uzemi homerseklet ugy 30-33 fok, a maximum pedig 45-46 fok. Ez nyilvan meg abszolute nem sok, csak kerdes, hogy meddig mehetek fel???

    Na elore is kosz a valaszokat (ha lesznek :)!

    PyRex