143
THUNDERBIRD TUNING?!?
  • MHEEE
    #90
    olyan problémám lenne hogy van egy abit kt7-es alaplapom , és a 750 -es duron csak 810 mhz-en akar stabilan menni az felett kifagy vagy be se kapcsol a gép..
    hallottam a grafitozásrol.Ha valaki csinált már ilyet és tudja hogy melyiket kell át grafitozni az irjon kössz
  • kowajano
    #89
    pl. FOP38 é 47,6 dB FOP32 é meg 36dB
    de ebbe benne van az is hogy a FOP38 pörög 6800 és igy csinál 47,6dB ez meg 7000 pörög és halkabb
  • Igo
    #88
    A 39dB az mennyire so, illetve kevés? Tud valaki viszonyítási alapként hasonló adatot más hűtőkről?
  • GamerBoy
    #87
    Luis: Szerintem csináld azt, hogy a ramod frekijét alapból leveszed 100-ra és az FSB-t felteszed 133-ra, és azzal együtt a ram is felmegy 133-ra. Vagy az FSB-n nem akarsz ennyit felnyomni? Akkor viszont tessék szépen tudomásulvenni, hogy ennyivel alul fog teljesíteni a ramocska...
    Ja, volna egy kérdésem, hátha van itt valami teszter...
    Szóval: mennyi a jelentősége a memória sebességének a gép sebességében? Ez a 133-as SDRAM kevés egy 1.4-es TB-hez?

    GamerBoy
  • kowajano
    #86
    A híres hűtőgyártó, a Thermaltake bejelentette, hogy új Dragon Orb elnevezésű coolercsaládja már kapható (igaz, nem nálunk). A három hűtőt speciálisan a "legforróbb" Pentium III és Athlon CPU-khoz fejlesztették. A széria három modellt tartalmaz, melyek az összetevő anyagokban és az alaprész konstrukciójában térnek el. A designban történt változások mellett az fejlesztők egy új rögzítő-részt is bemutattak, mely megkönnyíti az installációt.
    A Dragon Orb család az alábbi változatokból áll:

    Dragon Orb 1 (mely alumínium alapú),
    Dragon Orb 2 (alumínium alapon réz ventillátor),
    Dragon Orb 3, mely kizárólag réz összetevőkből áll.
    Mindhárom modell átmérője 69mm és magassága 79mm. Nagyteljesítményű ventillátorokat tartalmaznak 7000-es fordulatszámmal, légszállításuk 38CFM (kb. 1 köbméter/perc).
    A gyártó elfogadható zajszintet ígér, mely nem több 39dB-nél. De ha egy igazán halk hűtőt akar valaki, akkor a speciális, 4900-as fordulatszámú Dragon Orbot válassza.


  • Bradock
    #73

    Tisztelt Dalai Láma!

    A választ megtalálod ITT
    Szabályok az életbe mindenhol vannak, még itt a Super Gamez fórumában is.

    Bradock


  • Dikkma
    #71
    Alapból nem. Kellene egy átalakító, HA sok időm lenne, talán meg tudném keresni neked az oldalát... de nincs. Ne haragugj.
    Szal, vegyél használtan vmit... máshogyan nem tudsz fejleszteni, asszem.
  • Coine
    #68
    anyám ez nem semmi !!! :OOOOO
  • kowajano
    #66

    ebbe a kannába meg biztos nem tej van :)




    elég durva
  • diegho
    #61
    Nem.
    Nekem is egy olcsó alaplapom van:Aristo AM-911
    6,5*107-en stabil a proci, de inkább veszek egy 800-as duron és nem tuningolok.
  • Anee
    #57
    Shuttle is van 27000 s azért az minőségibb
  • dewdew
    #55
    Mar senki nem mondhatja, hogy dragak az AMD alaplapok, hiszen a Duront "ingyen" adjak hozza!
  • dewdew
    #54
    Lattatok az uj AMD arakat arcsokkentes utan?
    Elotte azt hittem, hogy az Intel most visszaszerezhet a piacbol valamennyit, de mar nem hiszem.
  • kowajano
    #52
    nem kevés
  • CLY
    #51
    eredetileg pedig 1.2-es...TBIRD
  • CLY
    #50
    a proc stabil 1.80V / 3.50-en
    egyszerű vízhűtéssel...
  • CLY
    #49
    Köszönet Anee-nek:
    Im, ámuljatok:


  • CLY
    #48
    hali
    egy kis érdekességet mutatnék, ha megmondaná valaki hogy kell képet berakni...

  • kowajano
    #47
    Ezen a frekvencián csak addig volt stabil a gép, míg el nem érte a processzor a 24-25 fokos hőmérsékletet. A processzoron egy vízhűtőblokk volt, ebbe vizet szivattyúztam, amibe jégdarabok voltak. A jég elég gyorsan olvadt így a kezdeti 17 fokról gyorsan felment 24 fokra (kb. 5 perc alatt) a processzor hőmérséklete. Vagyis ezen a frekvencián csak kompresszoros vagy peltier elemes hűtéssel lehetne stabilzálni ez a processzort.

    A méréshez még az is hozzátartozik, hogy alig kellett a Core feszültséget megemelni. 1.75 Volt a default érték és én 1.85 Volton járattam. De a 200 Wattos táp nem bírta (alap frekvencin sem), így egy 300 Wattossal kellett táplálnom a rendszert.
  • kowajano
    #46
    Már kapható
    2001. első félév
    2001. második félév
    2002. első félév

    Szerver és munkaállomás
    Palomino
    1-2 utas többprocesszoros szerverek

    Minták: első negyedév
    Gyártás: második negyedév
    SledgeHammer
    4-8 utas többprocesszoros szerverek
    x86-64 technológia
    Minták: első negyedév
    Gyártás: második negyedév

    ClawHammer
    1-2 utas többprocesszoros szerverek

    x86-64 technológia
    Minták: 2001. negyedik negyedév

    Gyártás: 2002. első félév

    Asztali gépek
    Performance (Professzionális)
    Athlon
    Palomino
    1,5 GHz felett

    Minták: második negyedév
    Gyártás: harmadik negyedév
    Thoroughbred
    0,13 mikronos gyártástechnológia

    Minták: 2001. negyedik negyedév
    Gyártás: 2002. első negyedév

    Value

    (Belépő szintű)
    Duron
    Morgan
    900 MHz felett
    Minták: második negyedév
    Gyártás: harmadik negyedév
    Appaloosa
    0,13 mikronos gyártástechnológia
    Minták: 2002. első negyedév
    Gyártás: 2002. második negyedév

    Mobil
    Performance

    (Professzionális)
    Mobil Palomino Minták: 2000. december
    Gyártás: első negyedév
    Mobil Thoroughbred 0,13 mikronos gyártástechnológia
    Minták: 2001. negyedik negyedév

    Gyártás: 2002. első negyedév

    Value

    (Belépő szintű)
    Mobil Duron
    Mobil Morgan
    Minták: első negyedév
    Gyártás: második negyedév
    Mobil Appaloosa 0,13 mikronos gyártástechnológia
    Minták: 2002. első negyedév

    Gyártás: 2002. második negyedév

  • Coine
    #45
    Ja és nem mindegyik tesztben nyer a TB......

  • Coine
    #44
    A TB is kicsivel veri a P3-at a Duron nem nagyon verheti meg...

  • Dikkma
    #43
    Ja ez egy magyar teszt. Bocs.

    A Duron nem veri szarrá, de még csak egy kicsit sem veri meg a PIII-at. Nem baj, szép próbálkozás.

    Höhö, Duron leveri PIII, vicces fiú.
  • Dikkma
    #39
    Ez csak azért nem igaz, mert ez már most így van. Olvasd el a Coine által berakott oldalt : 4-ből 3-ban nyer az 1,5 GHz-es a 1.43-as TB ellen.
  • Coine
    #37
    De jó, Neo látja a jövőt, hogy tanultad meg???
    :-)

  • Coine
    #35
    Ja, olyan tesztekben veri meg és szorongatja meg amelyek 1 grammban sincsenek optimalizálva a P4 új arhitektúrájára (pl: 20 lépcsős pipeline.....) meg az SSE2-re és így tovább....

  • Coine
    #33
    Meg az ára is nagyban csökkent....és csökkenni fog...
  • Dikkma
    #32
    És akkor körbenéztek mégegyszer, nem a 8 éves teszteket idézitek emlékezetetekbe, és máris látjátok, hogy biza egy 1200-as tb nem gyorsabb egy p4 1700-nál.
  • kowajano
    #31
    meg a TBt megkapod mitomén pl. 70E ft ért a P4 et meg csillagászati öszegekért + uj alaplap
  • Dikkma
    #27
    Nem baj, P4-el már a 2 ghz már ebben az évben simán meglesz.
  • PyRex
    #24
    Igen az FSB emeles elonye a gyorsasag, hatranya a nehezebb tuningolhatosag, es a melegedes. Plane ha AMD-rol van szo. Nem baj: a Palomiro (igy irjak :) magos 1,3GHz-es TB-k allitolag sima hutobordaval mennek vigan tuning nelkul persze, na azokkal mit lehet majd csinalni :)))))

    PyRex
  • Dikkma
    #23
    De mondjuk 10x120 az gyorsabb, mint 12x100, és nem is elhanyagolható mértékben.
  • PyRex
    #21
    N:

    Eloszor is nem ertem, mi a problemad. Gondolod, hogy a 700-as TB is megy majd 1200-on, vagy mi? Ne legyel mar ilyen. Orulj neki, hogy 1000-ren megy, mert pl. az en 800-ason FSB emelessel meg 992-n is rosszalkodik neha, grafitozni nem probaltam, valoszinu ugy menne 1000-1100-on. A 36 fokot meg hogy csinaltad? Nekem a 800-as tuning nelkul FOP32-vel eleri az 50 fokot is, ha 3D-zek. Szilikon is van alatta, nem tul sok, szoval nem ertem. Ja, az alaplap nekem is KT7A de ezt mar irtam. Szoval a 700-astol az 1000 szerintem iszonyu jo, plane 36 fokon. azt nem irtad, hogy mennyi feszultseget adsz neki?

    PyRex
  • PyRex
    #19
    Ok, de leirtam, hogy az FSB rancigalas marhara nem megy, illetve, lehet, hogy ha a szorzot (grafitozassal) lejjebb vennem, akkor menne, de nem hiszem. Nemtom, ki kene probalni, de lusta vagyok kiszedni megint a prockot :)))))

    PyRex
  • Dikkma
    #18
    Vegyél szorzót kicsire, fsb-t ráncigáld fel 140-re, és ott a gyors gepa.
  • Anee
    #17
    Duron topic...A TB ugyanúgy kell tuningolni
  • PyRex
    #16
    Nya nincs senkinek tapasztalata? Irjatok mar :)

    PyRex
  • PyRex
    #14
    :)
  • Dikkma
    #12
    ??? topa vagyok.... most akkor miért is hittem azt, hogy neked Epox alaplapod van??? Akkor azt hol olvastam?
    Jó ez a multitask internetezés, a 8-9 IE-rel, csak az ember sokszor keveredik össze... :-))
  • PyRex
    #11
    Mondjuk az teny, hogy ekkora alap orajel mellett nyilvan nehezebb a tuning, es az amugy is eleg "forrofeju" AMD-knek ilyenkor plane fo a fejuk :)))

    PyRex