25353
Whistler - Windows XP
  • ibrik
    #6626
    Akkor még egyszerűbb...
    Lépj ki minden IE ablakból.
    Indíts egy új IE-ablakot, tedd maximálisra, majd ebből is lépj ki.
    Az IE mindig emlékszik a legutolsó ablakméretre - én pl. pont ezt utálom benne.
  • tajfun
    #6625
    Nem programozni akarom, hanem azt hogy ha olvasgatok 1 oldalt, es 1 linket masik ablakban akarok megnyitni, akkor hiabavan beallitva az ie-hez hogy maximized, pont leszarja, az uj ablak normal meretben jelenik meg. Ilyenkor mindig 1esevel kell egesz kepernyosre kihuzni, ami idegesito.
  • ibrik
    #6624
    Popup ablakméret frissítése javascripttel?
    Ablakméret állítás. hogyan?
  • ibrik
    #6623
    XP-ben ott nem az van.
    Az a rész arra vonatkozik, hogy ha a betett CD-n különböző kategóriájú fájlok alapján melyik program induljon el a gépeden, ami ezeket a fájlokat (video, hang, kép, zenei CD, stb) meg tudja nyitni ill. lejátszani.
  • tajfun
    #6622
    #6603-ra vki?
  • Aspyrin
    #6621
    Ott van igen, jobb gombbal klikk a cd ikonra --> tulajdonságok --> automata lejátszás
  • savafan
    #6620
    A "sajátgépenél" a CD-nél nincs valami ilyesmi?
  • savafan
    #6619
    Azon állt és nem nyúltam hozzá.
  • ibrik
    #6618
    Elindítod a regedit-et.
    Kibontod a HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ Controlset001 \ Services \ Cdrom ágat.
    Megkeresed az Autorun bejegyzést és az értékét 1-re módosítod.
  • savafan
    #6617
    Sziasztok!

    Az lenne a gondom, hogy tegnap egy frissen felpakolt windows (SP1-es verzió) után semmilyen cd nem indul el automatikusan. És egyszerűen nem találom a beállítás lehetőségét.

    Ha valaki tudja írja meg. Köszi!
  • Torry
    #6616
    Hi all!

    Olyan problémám lenne, hogy Partition MAgic csak 32K-ig engedi változtani a FAT32-es particio blokkméretét.

    MIért van ez?
    KÉP:
  • lck
    #6615
    ATI-ban nem vagyok jártas. De annyit hallottam hogy a legutolsó hivatalos drivereket szereti.
  • lacibacsi
    #6614
    Egyenlőre próbálkozok. Letöltöttem a legfrissebb drivereket. Majd meglátom hogy futnak vele. Különben engem is az zavar, hogy a tavaly kiadott játékot nem tudom elindítani.

    Valahol olvastam, hogy az XP-nek vannak saját driverei, amiket nagyon "szeret". A tulajdonságoknál az ATI Ctalyts-ot írja ki, mint illesztőprogramot. Ennek ellenére lehet, hogy nem is az hajtja a kártyát? Ezt hogyan tudnám biztosan ellenőrizni?
  • lck
    #6613
    Kedves Druszám!

    Amikor először XP-t raktam, pár nap múlva én is hasonló gondolatokkal foglalkoztam. Aztán manapság már le nem szedném. Lényegesen modernebb, kiforrottabb, stabilabb és biztonságosabb.
    Csak annyit tudok mondani hogy türelem és tapasztalatszerzés.
    Egyébként sajnos konkrét tanácsom sajnos nincs de azt gondolom hogy 2002 és utáni játékoknak el kellene menni XP-n, lehet hogy tényleg valami más gond van málad. ( Rakd fel a legújabb XP-s drivereket + directx9-et + SP1-et vagy SP2-t) Amúgy meg lásd még: #6584. Tényleg nem rossz az a módszer. ( A szűz 98 ról ha csinálsz egy image file-t XP alól, akkor azt is bár mikor viszaállíthatod úgy hogy az XP-d megmarad. ) Ha mégis vennéd a bátorságot 2 oprendszerhez és elakadsz szívesen adok tanácsot mailben is.



  • Braveheart
    #6612
    meg mondom elindul a dc csak az összes hub ledob 1-2 perc után
  • Braveheart
    #6611
    teljesen friss gépre raktam fel mindent, mennie kéne elvileg
  • Serpa
    #6610
    ugyanis kb. 2 hónapja csak úgy látta azt a winyót, ha secondary masterre raktam.
    de most ott nincs hely.
  • ibrik
    #6609
    Próbáld me gújratelepíteni a DC++ -t.
    Már többen is említették, hogy SP2-re frissítés után nem árt újratelepíteni a nem induló programokat
  • ibrik
    #6608
    80 GB-os vinyó fölött már a partícionáláshoz is minimum a Window Millennium bootdisk-jén lévő fdisk.exe és format.exe verzió szükséges.
    Vagy a Windows XP telepítő CD-jéről boot-olva az XP telepítőjével is lehet partícionálni és formázni - de ezzel már FAT helyett NTFS-re is formázhatsz.
  • Braveheart
    #6607
    Hali. Az a bajom, hogy újraraktam a gépem és az SP2-t, és nem megy a dc++. Eddig semmi baj nem volt vele, most meg állandóan ledob az összes hub. A tűzfal le van tiltva. Nem tudjátok mi lehet a baja? Eddig ment. Ja és 0.401 van fent.
    Köszi a helpet.
  • lacibacsi
    #6606
    Az biztos, hogy 80 GB-al elbír. A másik (régi) vinnyogóm ekkora. Az is egy jó kérdés, hogy ha a 120 Gb-ot két felé particionálom (fdisk-kel), akkor két 60 Gb-osat lát-e a Win98, vagy tudja, hogy ez igazából egy 120 GB-os és nem kezeli.
  • Csaba
    #6605
    Igen, ez a kérdés engem is érdekelne. Azt már tudom, hogy a win98-nál sajnos csak 4,2 gigabyte lehet egy file maximális mérete (ami pl. dvd írásnál nagy szívás), mert többet nem kezel, de mi a helyzet a winyóknál? Mennyi a maximum méret, amit kezelni tud?
  • Serpa
    #6604
    primary slaven látni fog egy másik winyót az XP ?
    egy lepukkat ops van rajta.
  • tajfun
    #6603
    IE-nek hol kell beallitani hogy ha vmit uj ablakban nyitok meg, az is alapbol maximized legyen?
  • lacibacsi
    #6602
    A Win98 mekkora vinyót lát maximum?
  • Trade
    #6601
    namloos neven es csak bmp-be akar menteni az xp regebben a win98-on volt olyan ha megtelt a winyo akkor nem az eredeti neven mentette le a kepet
  • Fboy
    #6600
    ezeket az újításait ismerem én is mint az usb 2.0-t és a 120gigánál nagyobb vinyók kezelését, de a sima is kezelte a ht-t és kezeli is, ez saját tapasztalat:D
  • janos666 #6599
    Ez azért így nem igaz. A gyártók és a microsoft csak ajánlja a SP1-et a HT-hez, anélkül is megy, esetleg nem gyorsabb annyival mint ha 1 szálon futna. Sőtt, az a baja hogy fizikailag is 2 processzorként kezeli, vagyis pl. 2.6-os prici helyett azt hiszi összesen 5.2-en, (2 fizikai 2.6-os CPU-n) ül és persze ez nem szerencsés.
  • ibrik
    #6598
    Van még egy-két dolog, amit csak az SP1 óta támogat az XP is.
    A HT-támogatáson kívül pl. USB 2.0 vagy a 120 GB-osnál nagyobb HDD-k kezelése az új rendszerű adatátvitel miatt, stb stb...
  • Fboy
    #6597
    rendben
  • ibrik
    #6596
    Mert csak az SP1-ben van HT-támogatás.
    Hidd csak el...
  • Fboy
    #6595
    a ht-s procikhoz miért nem lenne elég a sima xp? ugyanúgy kihasználja a sima xp mint az sp1-es...
  • ibrik
    #6594
    A 120 GB-os vinyód a fő érv az XP megtartása mellett. Főleg, ha 40 GB-osnál nagyobb partíciók is vannak rajta.
    A régi játékoknak (és a Win98-nak) meg vegyél egy 10-20 eFt-os használt gépet, ha annyira fontosak azok az ősjátékok.
    Az újabb játkoknál sem biztos, hogy az XP a hiba oka.
    Lehet, hogy cak nem a megfelelő driver-ek vagy directx vannak fent...
  • lacibacsi
    #6593
    Nagyon gondolkodom, hogy visszarakom a WIN98-at. Eddig csak gondjaim vannak az XP-vel.

    A felhasználói programok jól futnak (Office, Nero, Paint Shop Pro, Movie Maker, stb.), de a játékokkal sok gondom van.

    Ezek közül három problémát megosztok veletek, hátha tud valamelyikőtök segíteni.

    1. The Cat In The Hat
    (Megjelenés éve: 2003) Egy macskával kell szaladgálni különböző pályákon. A macska nagyon ocsmány, de a gyerekeim rajonganak érte. Win98 alatt elfutott simán, de itt már el sem idul, hanem "Az eljárás belépési pontja (?findSection@igRegistry@Core@Gap@@QAEIQBD_N@Z) nem található a DLL-ben (libIGCore.dll). A nevezett dll-ben valóban nincs benne ez a karaktersor, azaz benne van csak egy betű eltéréssel. Vajon miért? Amikor ezt az eltérő karaktert kicserélem a szükségesre (Notepad-del) és elmenetm, akkor meg a dll fájl nem tetszik neki, azért nem indul el. Hogyan lehetne rávenni a működésre.

    2. The Battle of Yavin
    (Megjelenés éve: 2004) Egy kis játék a Star Wars világában. Aki ismeri tudja miről van szó, bár a probléma más hasonló "kis" játéknál is előfordult már. A program indítása után fekete képernyő jelentkezik be. A program fut, sőt enterrel el is indul a küldetés, de a nyitó képernyő sötét marad. A küldetés végén, vagy elhalálozáskor ismét a fekete képernyőt látom.

    3. Star Wars: Racer
    Megjelenés éve: 2002?) Szerintem senkinek sem kell bemutatni ezt a játékot. Szépen települ, indul és egészen a verseny kezdetéig minden működik rendesen. Azonban amikor a kép vált és pályán kellene "állni" hirtelen kifehéredik a kép, amit a verseny hangjait hallgatva bámulhatok, mert egyébként lefagy a rendszer, olyannyira hogy resettel kell újra indítani.

    A rendszer: ABIT SA-7, PIV Celeron 1,7, Samsung 120GB (8MBCache), Sapphire Radeon 9600 Pro 128MB, 512MB DDR. A grafikus kártya telepítve van.

    Próbáltam az exe fájlok tulajdonságainál beállítani, hogy WIN98 kompatibilis módban fusson, aztán próbáltam minden más módot is, de ez semmit nem változtatott a helyzeten.

    Utolsó elkeseredésemben még várok néhány jó tanácsot, de ha ilyen sok gondom lesz, akkor jöjjön inkább a Win98 hibáival és egyre inkább úgy érzem a hatalmas előnyeivel együtt.

    Köszönöm türelmeteket.
  • prl sacrifice
    #6592
    sry, hogy egy kicsit lassan válaszoltam...DE nekem az autoexec.nt és a config.nt fájlban egy rakás sor NEM volt remelve...így hááát most már úgy van és MEGY minden progim...annak ellenére hogy először egy hibaüzeneted ad, pl. a 3DS Max 5, hogy vmi dosx nincs konfigolva, de utána elindul és megy rendesen.
    Ezek után hol szarom le azt a nyomorék hibüzenetet...
    Kössz a segítséget!
  • ollie
    #6591
    A Prescott sajna lassabb az azonos órajelű HT-s Northwood-nál. Egyébként meg a HT pont arra való, hogy az egyidejüleg futó alkalmazások erőforráshasználatát optimalizálja, oly módon, mintha 2 processzorra osztaná szét a futó alkalmazásokat.
  • ibrik
    #6590
    Hát nekem HT-snél egy fokkal jobb van - Prescott. Amellett, hogy HT-s, 1 MB L2 cache-el van "megáldva".
    Bár mostanában nincs kihasználva teljesen az "erőmű", de amikor összeállítottam, kipróbáltam: elindítottam egy film kódolását és mellette akadás nélkül ment a NOLF2 full beállításokkal, amikor újra játszottam - a Doom3 azért még ebben az extrém helyzetben már picit megtorpantotta volna

    Ja ésmégvalami!
    A HT-s procikhoz nem elég a sima XP. Legalább SP1-nek kell lennie.
  • Csaba
    #6589
    Köszi a választ. (Mondjuk filmet sosem kódoltam, de meggondolandó.) Neked pl. milyen a procid? Ha HT-s, akkor te miket csinálsz egyszerre vele?
  • ibrik
    #6588
    Ne gondolkozz ilyen kicsiben.
    A HT ennél jóval többre képes.
    Mondjuk egy jó HT-s procival egyidőben tudsz pl. filmet kódolni és még játszhatsz is közben szinte bármelyik erőforrásigényes játékkal.
    Mondjuk nem árt ehhez memóriát is biztosítani - bár csak ritkán vészes.
  • Csaba
    #6587
    Szerintem meg nem arról közismert a win98, hogy újra kell tenni állandóan. Nekem 2001 novembere óta az van, és sosem tettem újra. (Azt nem tagadom, hogy takarítgattam a registryt párszor.) Tökéletesen megy rajta minden: Webkamera, régi dos játékok, új játékok (pl. Doom3 sosem fagyott le rajta)emulátorok, a net, cd írás, nyomtatás, és még sorolhatnám.
    Viszont most gondban vagyok, mert gépet akarok fejleszteni. Csak hát az xp támogatja a kétprocesszoros rendszert, a 98 nem. Kérdésem egyszerű: Miben nyilvánul meg ez? Csak annyiban, hogy egyszerre tudok scannelni, meg mást is csinálni, pl. nyomtatni közben? (Azért mondtam a scannelést, mert közben semmit sem lehetett csinálni, az egér is akadozott, de pl. cd-t írni meg nyomtatni egyszerre tökéletesen lehetett.) Mert ha ennyiben, akkor könnyedén lemondok róla. Vagy pl. ugyanaz a program (mondjuk a doom3) ugyanazon a kétprocesszoros (valami hyper threading a neve, vagy ilyesmi...) gépen xp alatt mondjuk 60 fps, de win98 alatt csak 30? Mert az elég nagy érvágás lenne. Ha viszont elenyésző a különbség, akkor is könnyen lemondok róla.
    Tudna valaki válaszolni? Köszi. (Nekem valahogy az xp nem tetszik annyira, ha xp-s géphez ülök, első dolgom visszaállítani a klasszikus nézetre.)