25353
Whistler - Windows XP
  • PetruZ
    #6666
    www.microsoft.com...
  • Johnyy
    #6665
    Figyi! Tudtok valami helyet ahol olyan dolgot lehet tölteni ingyen ami sp1-et sp2- re mékel????
  • ollie
    #6664
    wpa.dbl a neve, amúgy meg valszeg csak floppyról (vagy cd-ről) bootolva tudod majd felülírni
  • Aspyrin
    #6663
    Sp2 integrálás
  • ozz
    #6662
    Sziasztok!

    1 kérdés: melyik programmal lehet az SP2 beleintegrálni az Install WinXp CD-be????

    Nagyon koszonom.

    Udv. ozz
  • Fboy
    #6661
    újraraktam az xp-t de van néhány apró dolog ami zavar, a tálcán kikapcsolom a nyelvi eszköztárat, de mindig visszarak, a másik pedig hogy a samurize-nak beállítom hogy pit to desktop, de most ezt is mindig visszaállítja alapállapotra, szal csak ez a 2 gondom lenne, hogy ezeket miért nem jegyzi meg
  • szaki
    #6660
    kösz, ha privátot küldessz, azt megköszi, mert legalább ki lesz írva a beíró szöveg alatt
  • ollie
    #6659
    Aha, akkor pontosan válaszolok a kérdésre. Csak illegális módszerekkel lehet kikapcsolni a regisztrációt (crack). Viszont legálisan el lehet kerülni az újbóli regisztrációt, ha máér egysezr regisztráltad a windows-t, és újrainstallálod. Van egy file, amiben a regisztrálási adatokat tárolja (ez minden gépen egyedi, tehát nem lehet átmásolni egy másikról, sőt a kulcstól is függ). Na ezt le kell menteni valahova, és újrainstall után pedig csak visszamásolni a helyére. Ha érdekel, majd megnézem neked a file pontos nevét.
  • szaki
    #6658
    persze, igazad van. Vagy valamivel dolgozok, vagy nem. Akkor inkább igen. Ha kell akkor menjek ásni kertet. Mindegy egyszer regisztráltatom aztán kész. De ebbe gondlom segítség is tartozik. Talán 2éve volt, amikor a microsoftot felhívtam, hogy ez meg az a gondom. Mondták már, hogy várjak már egy kicsit. 2-3 perc múlva mondták, hogy sajnos nem lehet azt, amit kérdeztem. Közben a másik telefonon valaki meg elmondta, hogy lehet és így meg úgy. Be is állítottam a win-t és rögtön jó lett. Amikor megint hallom a microsoftost, hogy ezt nem lehet, akkor mondtam neki, hogy - Igen lehet. és elmondtam neki, hogy miként. Aztán úgy búcsúztunk el, ha bármire szükségük van, nyugodtan hívjanak fel a windows-al kapcsolatban. Persze, csak tök mákom volt, hogy minden klappol. Ott azért mégis nem kis muska gyerekekl nyomják a programozás, mint én. bocs, ennyit erről, regisztráltatom, aztán kész is
  • ollie
    #6657
    Csak egyszer kell regisztrálnod. Miért baj az? Ezzel a feltétellel adta el a Microsoft neked a programot, hogy regisztrálni fogod. Ha nem fogadod el a feltételeket, akkor vissza kell nekik szolgáltatnod. Joguk van kikötni, hogy milyen feltételekkel adják el neked a szoftvereiket. Persze ez senkinek sem tetszik, de ezen nem lehet változtatni.
  • szaki
    #6656
    miként lehetne a winxp pro hu-t úgy megoldani, hogy ne kelljen 30 nap múlva regisztráltatni, mert már megbocs, veszek magamnak egy biciklit és el kell mennem a rendőrségre, hogy bocs, de vettem egy bringát ugyan vegyék már fel a listába. Na aztán minek? Kifizettem a 40e pénzt, aztán használom és ennyi. Nem kell nekem support, ahogy egyes prg-nál, csak ne kelljen már ezzel is kötelezettséget vállalni. Persze nyakába rakom az sp2-őt, hogy ne érje a szó a ház elejét, de kicsit túlzás, hogy kötelező, amit éppen nem akarok. Van valami megolsá erre? előre is köszi
  • nemcsakfeel
    #6655

    Hogyan lehet kikapcsolni az automatikus hibajavítást / hibaellenőrzést az XP ben???
    // van egy sérült partíciós táblás vinyóm, arról kéne kiírni dolgokat, viszont ha javítani akarja a win, akkor tuti meghal az egész. adatok még olvashatók róla ilyen mostani állapotban //
  • ollie
    #6654
    Mi a hibaüzenet?
  • marcus13
    #6653
    HellÓ! Lenne egy olyan problémám, hogy telepítem a win-t, utána szépen feltelepítem, amit akarok, utána pár napra rá, vagy akár pár órán belül, indulás után eltünik a startmenü, meg az ikonok. ha megnyitom a feladatkezelőt>>új feladat>>system, akkor egy hibaüzenet keretében vissza ad mindent. MItől lehet ez? sowtware, vagy hardware problémák lehetnek?
    Előre is kösz!
  • ollie
    #6652
    Én is csináltam már ilyet, de soha nem volt hiba. Egyébként meg csinálhatsz egy sima boot lemezt/cd-t, és arról formázhatsz. Találsz rengeteget a neten.
  • Mikiller
    #6651
    Ok megcsinéltam egyik nap,hogy töröltem a C: és D: partíciókat,és az E:-t meghagytam, ekkor újra kreálltam a C-t és D-t, de amikor felinstalláltam az XP-t,hibásnak találta az E-t. Ezértt kérdezem,hogy van-e ennél jobb megoldás?
  • ollie
    #6650
    Töröld le a partíciót, és hohzd létre újra.
  • Mikiller
    #6649
    Szia!
    Amikor az XP lemezt berakom a meghajtóba és bebootol róla, a meglévő rendszerre akarja másolni a dolgokat, de előtte megkérdezi,hogy törölni akarom-e a meglévő Windows könyvtárat, erre mondom én,hogy ez nem igazi format, mert utánna elkezdené felmásolni a file-okat.
  • ollie
    #6648
    NT alapú rendszereknél sokkal gázosabb a service-ek miatt. Valszeg a 98 alá is bejöttek cuccok, de nem tudtak mit csinálni. A férgek általában service-ként regisztrálják magukat.
  • lacibacsi
    #6647
    Köszi, utánajárok.

    A NIS lecserélésén eddig még nem gondolkoztam. Win98-al tökéletesen működött, soha nem jött be a netről semmi a gépemre, amit nem oda való volt. Lehet, hogy az XP-t nem szereti annyira?!?
  • ollie
    #6646
    Egyébként meg a Norton cucc semmit sem ér, jobban jársz egy ingyenes AVG Antivirus Free Editon és Zonelarm comboval, de ha nem töltöd le rendsezresen a biztonsági frissítéseket, akkor nincs olyan tűzfal és vírusírtó, mely megvédene.
  • ollie
    #6645
    Sasser vagy MSBlast.
  • lacibacsi
    #6644
    Az a helyzet, hogy Norton Internet Security 2004-et használok, heti frissítéssel. Minden programnak letiltom a netes kommunikációját, fájlcserélő hálózatokon nem forgalmazok. Úgy gondoltam, hogy ez elég védelem, de ezek szerint nem? A féreg nevét esetleg nem tudod pontosan?
  • ollie
    #6643
    A 2. hibát egy féreg okozza, le kell töltened egy patch-t az MS-től, hogy javítsa a hibát, meg persze egy vírusírtót is, mert attól még ottmarad a féreg. Ja és mindig használj tűzfalat és vírusírtót, különben durvább dolgokban is lesz részed. Persez nem ártana tájékozódni windows biztonsági kérdésekben, ugyanis már év eleje óta fenáll ez a probléma. DLL file-okat nem tudsz szabályosan szerkeszteni, ezek ugyanis gépi kóddá fordított program file-ok. Bár van valami resource editor nevezetű cucc, de azzal legfeljebb a bennük tárolt szöveget és grafiákat tudod cserélgetni.
  • lacibacsi
    #6642
    Ha zavarhatok még, akkor lenne még két kérdésem.

    Felraktam az ACDSee-t. Minden képfájlt ehhez a programhoz rendeltem. Az a gondom, hogy a Total Commanderből sikerül is megnyitni a képeket, de a Win Intéző alól, vagy a leveleimből mindig a Win XP saját képnézegetője indul el. Hogyan tudom ezt kikapcsolni.

    A másik kérdésem a következő. Többször előfordul (leginkább internetes kapcsolat alatt), hogy a rendszer újraindítja magát. Bejön a kis ablak, hogy az NT AUTORITHY/SYSTEM (remélem jól írtam) hibát talált, ezért újra indul a Windows. Nos, én vállalnám a hibákat is, mert marhára utálom amikor újraindulgat, arról nem beszélve, hogy modemes internetem van otthon és évekbe telik, mire újra csatlakozom. Szóval kilehet iktatni valahogy ezt az automata leállítást?

    Végül egy korábbi kérdésem ismétlése: mivel lehet szabályosan szerkeszteni a .dll fájlokat?

    Köszi
  • ollie
    #6641
    Mivel az IE engine-t használja, ezért az is annak a kezdőlapjára megy...
  • Tertovan
    #6640
    Hello
    Itt nem lattam semmit:
    http://www.avantbrowser.com/faq.html
    Udv:Tertovan
  • Met
    #6639
    Úgy értem, hogy ha a kedves user letölt egy sex.exe-t vagy sexsearch.exe-t ami át állítja a kezdőlapot az ie-ben. Ilyenkor biztonságosabb az avant vagy van más böngésző?
  • Met
    #6638
    Az AvantBrowser immunis a férgek által beállított kezdőlapra?
  • Tertovan
    #6637
    Hello

    CSak ugy magatol nem kezdi el felmasolni a fajlokat egy sima xp. :)
    probald elolvasni hogy mit is kerdez.
    Udv:Tertovan
  • Falconer
    #6636
    Hát ez a gebasz, mert akkor a másik is szétmegy
  • ollie
    #6635
    Úgy tudsz formázni, hogy előtte eltávolítod a partíciót, majd újra létrehozod.
  • Mikiller
    #6634
    Sziasztok!
    Kérdésem a következő:Hogyan lehet normálisan formattálni a C:, és D: partíciókat a WinXP CD-vel. A partíciók meg vannak,de ha CD-ről bootolok be akkor egyből elkezdi másolni fel a File-okat a C:-re,és nem is ajánlja fel a formatot,csak a meglévő windows könyvtár törlését,ami ugye nem igazi format.Most úgy van a 160GB-os winchesterem partícionálva,hogy a C:5GB, a D:50GB az E: a maradék 99GB.Ezt még a MAXBLAST progival osztottam ki anno, de most nem merem használni,nehogy egybeszabja az egész winchestert,mert az E: partíción van az összes zene,film és egyéb dolgaim amiket eddig összegyűjtögettem.Csak úgy ajánlja fel a formázást,ha a C: partíciót törlöm,majd újra létrehozom,ezt meg is csináltam,de majdnem odalett az E: partíció is,mert az XP telepítése után az E:-t hibásnak találta,de a CheckDisk-el sikerült a kötethibákat kijavítani.Szóval valamilyen jobb megoldás kellene az XP telepítése előtti format-ra.
    Előre is köszi!
  • Tetsuo
    #6633
    ez lemaradt: Utána nem lesz ilyen problémád.
  • Tetsuo
    #6632
    Az XPnek ill az Explorernek ez 1 közismert hibája, néha elfelejti az ablakok méretét..
    Az IEhez ajánlom neked erősen az AvantBrowser nevű kis progit (kicsit tuningolja az IEt), jobb lesz mint a Firefox!
  • lacibacsi
    #6631
    Felraktam a legfrissebb ATI drivert és láss csodát: működnek a játékok. Ebben az az érdekes, hogy Win98 alatt sok-sok verzióval ezelőtti sriverrel is működtek.

    Azonban továbbra is probléma, hogy valamiért a The Cat In The Hat című játék nem indul. Nem jó "cím" szerepel az egyik dll-ben.

    Kérdésem: Mivel lehet szabályosan és szabványosan szerkeszteni a dll fájlokat?
  • ibrik
    #6630
    Nézd, nem ez az egyetlen dolog, amire az XP-ben nem létezik "orvosság".
    Ilyen pl. az automatikus kiegészítés, ami csak néhány használat után kérdezi meg, hogy bekapcsolódjon-e (pl. freemail postafiókodba belépéskor vagy más internet-oldalakon való belépéshez amikor beírod a logint, stb)
  • tajfun
    #6629
    Hat nemtom, 1 ido utan eszhez ter es automatikusan minden uj ablakot maximizedben nyit meg, csak nincs kedvem hetekig varni minden reinstall utan hogy eszhez terjen a win.
  • ibrik
    #6628
    Erre már (burkoltan) válaszoltam is a #6624-ben. Ezt csak akkor lehetséges, ha a link a megfelelő script-el van az indítóoldal html-kódjába beírva.
  • tajfun
    #6627
    Ha ilyen 1szeru lenne meg se kerdeznem. Maxira van allitva az ie, ha nyitok uj explorert maxira is rakja, de ha 1 linkre kattintva azt mondom neki hogy mehnyitas uj ablakban, maris normal meretben jelenik meg.