25353
Whistler - Windows XP
  • Frank99
    #6786
    milyen oprencered van?
    98 vs. XP?
  • Frank99
    #6785
    sztem ki lehet pucolni, (pl. regcleaner) előtte uninstallálni sok xart.

    bár ez nem oldja meg végleg a problémákat, néha valóban nem árt egy reinstall...
    én 11 hónap után lőttem újra az XP-t.

    eddig nálam még egy oprencer sem bírta.
  • Hulk
    #6784
    mert már nagyon lassú a sok szeméttől,meg stb...
  • marsu
    #6783
    miért akarod újra feltelepíteni??
  • Hulk
    #6782
    Hali,
    mivel kezdővagyok ezért meg szeretném kérdezni hogy, hogy kell windowst ujra telepíteni?
  • Frank99
    #6781
    másokban válaszoltam, nem értem miért kell több helyen +kérdezni???
  • nemcsakfeel
    #6780
    Tehát van egy FTP szerver feltéve a gépedre, csatlakozni meg nem tud haverod rád?
  • azoli
    #6779
    Hello!
    Segítsetek S.O.S
    Szeretne valaki FTP-n keresztül csatlakozni a gépemhez de nem tudom beállítani, hogy elérjen. valaki letudná írni részletesen hogy kell??
    Köszi
  • nemcsakfeel
    #6778
    Akkor hogy tudom másképp átírni? fizikai hozzáférésem van a partícióhoz!
    (( Volt egy alap xp ( hda1 ), azt lemásoltam ( hda2 ). felpakolgattam mindent az elsőre, ami a másodikra kell, azokat oda. erre fogja a 2 es, és a swapet, meg minden szart az 1. en használ.. ezután a swapet átpakoltam rá, majd letiltottam az 1. elérését. Azóta a 2.re nem tudok bejelentkezni... )
  • ollie
    #6777
    PetruZ megmondta a frankót.
  • PetruZ
    #6776
    Kézi szerkesztéssel biztosan nem, ez nem egyszerű módon van letárolva a registry-ben, ezzel nem is érdemes próbálkozni. Parancssoros megoldásról nem tudok.
  • nemcsakfeel
    #6775
    grafikus felületről:
    Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Számítógép kezelés/ lemezkezelés fül / partícióra jobbklikk / meghajtó betűjel módosítása
    itt akármilyen betűjelet hozzárendelhetsz a partíciókhoz / cd meghajtókhoz.
    Nos, ugyan ezt hogy tudom karakteres szinten, ill. fájlokat szövegesen szerkesztgetve elérni?
  • PetruZ
    #6774
    Settings - Control Panel - Internet Options - Connections fül. Itt van egy hármas rádiógomb, jelöld ki az alsót ("Never dial..."). Ez egyébként sem szükséges ADSL esetén, mert azt úgyis kézzel indítod, szóval így is maradhat.
  • Chris23
    #6773
    Sziasztok! Nem régen frissítettem a Win XP Professionalomat SP2 vel és azóta a másik 2 rackemet nem hajlando felismerni a Windows. A lemezkezelő látja, de nem jelenik meg a Total Commanderben meghajtóként. Mindegyik Fat32-es. Mit tegyek?
  • Repülő Gyík
    #6772
    Oké, megnézzük.
    Kösz a segítséget!!!!!!!!!!

  • rolika
    #6771
    sziasztok

    van egy notebook-om, amit otthon is és munkahelyen is használok
    otthon van adsl-em, melóhelyen meg helyi hálózaton keresztül csatlakozom a nethez
    az a gondom, hogy néhány weblap esetén (pl. hardwired, eurogamer, szal a fontosaknál :) a melóhelyen bejön az otthoni adsl-emnek a csatlakozó ablaka. persze innen nem tudok azon keresztül csatlakozni, de ha le-"mégse"-mezem, akkor egyáltalán nem tölti be az adott oldalt

    van valami megoldás, hogy temporálisan letiltsam (törlés nélkül) az adsl-kapcsolatomat?

    vagy csak az marad, hogy készítek egy work és egy home fiókot?

    előre is kösz, ha valaki tud valami okosat
  • ollie
    #6770
    Csak a windows serial számától függ, hoyg fel lehet e rakni, tehát nincs többfajta, vagy hackelt SP2. Ha nem akar felmenni, akkor meg kell változtatni a windwos serialt egy olyanra, amit elfogad.
  • Repülő Gyík
    #6769
    Üdv. Mindenkinek!

    Tudom, hogy téma volt sokáig, és lehet, hogy lefikáztok a kérésért, de nagyon gyors segítség kellene.

    Tudna valaki linket adni olyan SP2 letöltéséhez, amit fel lehet rakni tört XP-re?

    Légyszi HELP!!!!!

    Előre is köszönöm.
  • ollie
    #6768
    Sehogy, furcsa is lenne, ha csak úgy állítgatni lehet.
  • ibrik
    #6767
    Konkrétan ilyen parancs a DOS-ban nincs.
    Elvileg van egy SUBST parancs, amivel egy könyvtárhoz (mappához) rendelhetünk egy meghajtónevet:
    Pl. SUBST X: C:\útvonal\könyvtárnév - az "X" a meghajtó betüjel

    De szerintem neked nem biztos, hogy ez kell.
  • nemcsakfeel
    #6766
    Helló.

    Parancssorból hogy tudom átállítani a partíció - betűjel hozzárendelésket?

  • pici
    #6765
    Szióka! Mostanában elég sok emberke dolgozott a gépen azóta nem akar a neten felismerni két betqt az Q-t (Qr, Qrült, Qz, Qk...) és az q-t (qz, betq, elqz, betqr...) A wordbe viszont kiírja. Szerintetek, holy lehetne ezt beállítani, hogy megint rendesen mqködjön?
    Köszi szépen a segítséget!
  • Aspyrin
    #6764
    Se időm se lehetőségem rá. Másvalaki?
  • marsu
    #6763
    le kell szedni a professional változatott. az nem kér semmit.
  • Aspyrin
    #6762
    Zsal a kövi a problémám: havernak feltettem xp-m, de az aktiválást szeretném elkerülni, erre keresek megoldást.
  • Serpa
    #6761
    még annyit, hoy manuálisan változtattam betűjelet.
  • Serpa
    #6760
    beraktam + 1 winyót, és azóta sokkal tovább tölt az XP, mint előtte.
    ez mitől lehet ?
  • lck
    #6759
    Amit írsz és kérdezel szerintem teljesen értelmetlen.

    Ugye a PC-k 4 IDE eszközt kezelnek alapból. Azok megjelölése a az általad felsoroltak. De ha mondjuk a pri master vinyót felosztod 2 fele, ott már keletkezik egy plusz meghajtó ami mondjuk D: a többi betüjel már változik emiatt. tehát a betüjel és eszköznév egymástól független. a neve miatt sebességcsökkenés miért lenne ?
  • Serpa
    #6758
    így érdemes jelölni a meghajtókat:
    pri master C:
    pri slave D:
    sec master E:
    sec slave F:

    ha sec master D: ként jelölőm, ami egy winyó, akkor lassabban állhat fel az XP ?
  • Bond 007
    #6757
    Helló mindenki !
    Nemrégiben feltettem a Win Xp Media Center Editiont SP2vel
    Nagyon szépen működik egy kis dolgot leszámítva amikor ugyanis el kelle kezdődnie a windows betőltésének annyit ír a gép, hogy
    "NTLDR missin, press ctrl+alt+delete to restart" Ha úgy indítom a gépet, hogy bennehagyom a telepítő cdt, akkor ez az üzenet nem jelenik meg és szépen betőlt a Win. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a windows egy olyan SATA-s vinyóra van instalálva ami vezérlőkártyával van rákötve a rendszerre mert nincs SATA vezérlés az alaplapon, bár ez a korábbi win xp-vel nem jelentett problémát !

    Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném, mert bár nem jelentős ez a probléma, hosszútávon biztos idegesítő lesz!

    Előre is köszönöm mindneki segítségét !
  • vigyori14
    #6756
    Kösssz a segitséget csak most értem gépközelbe kipróbálom és majd lesz vhogy.
  • fifi
    #6755
    oké, de az összes többi cuccot ami klne onnan, sem tudja olvasni...
  • pici
    #6754
    Köszi talán itt lesz a hiba ugyanis nem találja a Mappa beállításit...
  • ibrik
    #6753
    A torrent fájlt nem kötelező ám a TIE-be menteni...
    Létrehozol valahol máshol egy "torrent" nevű mappát és a torrent-eket mindig mentsd oda.
    A bittorrent-kliensed beállításaiban pedig megadod ezt a mappát állandóra.
  • fifi
    #6752
    Temporary internet files mappával van gondom, bocs ha félreérthető voltam...Elég zavaró hogy a torrent filét pl oda tölti, de a kliens már nem tudja megnyitni. Ue. a hlyzet az interneten megnyitandó doksikkal, oda menti de olvasni már nem akarja...
    Mit tegyek?
  • PetruZ
    #6751
    A "temp" és a "temporary internet files" nem ugyanaz. Ráadásul ez utóbbi elég trükkösen működik: bizonyos programok esetén nem tudsz közvetlenül bele hivatkozni, mert a hivatkozott fájl valójában nem ott van, amit te látsz. Vannak ott még mindenféle random nevű alkönyvtárak és más elnevezések is. Oda soha nem érdemes hivatkozni. Ami kell, másold ki onnan és a másolatra hivatkozz. Egyébként a TempIE-ben lévő fájlokat a rendszer bármikor, figyelmeztetés nélkül törölheti, felülírhatja, már csak ezért sem szerencsés közvetlenül rájuk hivatkozni.
  • PetruZ
    #6750
    Ehh, pár dolgot elgépeltem, sorry, de remélem, érthető. :)
  • PetruZ
    #6749
    A WinAmp installkor megkérdezi, hogy akraod-e a CD-k lejátszását is azzal végezni. Jelen esetben szvsz az történt, hogy erre egy igen lett nyomva, majd később a WinAmp törléssel lett eltávolítva és a CD-lejátszó nem lett visszaállítva az alapértelmezettre. Körül kell nézni a Settings - Control Panel - Folder Options ablakon a Filey Types fülön. Lesznek ott olyanok, hogy "Audio CD", "DVD", meg effélék. Ki kell választani sorban őket, alul az Advanced gomb, majd a megjelenő kis ablakon a listából minden sort eltávolítani és oldalt a "Set To Default"-ra bökni. Ez visszaállítja az alapértelmezéseket.
  • pici
    #6748
    Telefonos segítségkérés érkezett a következQ problémával:
    A gép nem találja a cd meghajtót (a meghajtó nem áll készen) és kéri, hogy instalálja a winamp.exe -t... Szerintetek mi lehet a baj? Köszo a választ!
    Azóta próbáltuk azt, hogy kihúztuk a meghajtó zsinórjait, majd újraindítás után vissza, de nem lett javulás...
  • fifi
    #6747
    Emberek!
    Mitól lehet, hogy a Win, vagy IE nem tudja olvasni a Temporary Internet Files mappát??? Külön partíción van, benne van a file/pl. Torrent file/ onnan ki is tudom másolni, de amikor a temp-re kell hivatkozni, akkor nem csinál semmit...
    "A Win nem tudja elérni a megadott elérési utat, ezközt, vagy filét. Lehet hogy nem rendelkezik a hozzáféréshez szükséges engedélyekkel..."
    Segítsetek már legyetek olyan kedvesek!