25353
Whistler - Windows XP
  • Vegas
    #7468
    htx..
    Lenne még1 problémám..
    Vettem nemrég egy a4tech rádiós bill. + egeret..na mindegy..És mikor kikapcsolom a gépet akkor égve marad a piros ledecske..de csak akkor marad égve amikor bevan dugva az egér meg a bill..ha kihúzom elalszik a led is..nemtudni milehet vele??
  • rutom
    #7467
    En ugy lattam, hogy vagy LAN-ban lehet jatszani, vagy ha interneten jatszok, akkor meg a jatek keszitoje altal adott helyre lehet csak bejelentkezni (mint pl a battlenet a warcrafthoz. Ahoz meg ugye nem warezolt jatek kellene....). A direkt TCP/IP-s mod meg sajnos alig van benne az uj jatekokban.
    Ezert gondoltam, hogy egy VPN-el at lehetne verni a jatekot es mint rendes LAN-t latna a kapcsolatot es LAN modban lehetne multiplayer jatszni......
  • PetruZ
    #7466
    A játékok (főleg az újabbak) szinte mind TCP/IP-t használnak, vagyis nincs szükség semmiféle VPN-re, meg effélékre, csak az IP címre.
  • rutom
    #7465
    Szeretnek mas halozaton (mas szolgaltato) levo haverokkal LAN-on keresztul jatszni. A kerdesem az lenne, hogyha en letrehozok egy VPN szervert a windows XP-men es a haver meg becsatlakozik, akkor a jatekok ezt vajon ugy fogjak-e latni, mintha fizikailag egy LAN-on lennenk es lehetne jatszni? Vagy a jatekok IPX-et hasznalnak a LAN-os modban? Elsosorban az ujabb FPS-ekre gondolok itt. Van valakinek ezzel tapasztalata?
  • Banyapapa
    #7464
    Nézet--szövegméret--közepes
  • Vegas
    #7463
    ?????,,
  • PetruZ
    #7462
    Jó eséllyel a View - Fonts környékén kell keresgélni (ez alaphelyzetben Medium).
  • Vegas
    #7461
    hi
    valaki help liz...
    Eggyes betűk megnagyobbodtak az i.e.-ben..hogylehet visszacsináni??pedig nemnyomtam el semmit..P
  • psg5
    #7460
    Kösz akkor megbarátkozom vele.
  • PetruZ
    #7459
    Konkrétan az Intéző (és a hasonló alkalmazások) sok ikont zabálnak a Windows ún. icon cache tárhelyéből, ami alapesetben ha jól emlékszem, 500 darabos méretű. Lehet növelni különféle tuningoló programokkal, de 2000 fölé nem érdemes vinni.
  • psg5
    #7458
    Kösz.
    bár nem tudom hogy ha csak simán nyitva van egy ablak az nem hiszem hogy memóriaigényes(pl: intézőben nézek valamit és nem fut más progi)
    szóval nálam olyankor is előjön ha simán az ablakot bezárom (és nem valami komoly program futott)
  • PetruZ
    #7457
    Semmi különös, ezt nálam is csinálja azután, ha nagyon memóriaigényes alkalmazásokat/játékokat futtatok. Bár nálam állandóan nyitva van 4-5 ablak és a kikapcsolásig nem is nagyon látom a desktop-ot. :)
  • GixEr
    #7456
    Udv mindenknek.
    Hol lehet atallitani, hogyha egy avi-ra vagy mpeg-re kattintok az IE-ben akkor ne letolteni akarja, hanem megnyitni a mediaplayerrel(mintahogy az alapban lenni szokott)?
  • psg5
    #7455
    miért kellnek több másodperces késéssel életre az ikonjaim az asztalom, mikor mondjuk befejeződik egy progi futása?

    3,2Giga procim meg 512 ram-om van, ezért nem gondolom hogy hardver oka lehetne.

    Talán valami szoftver?

  • Frenzy
    #7454
    Ha tényleg ADSL kapcsolatod van, akkor az ilyen eredetileg dialupra tervezett dolgokat, mint az IE vagy levelező program "bontsa a kapcsolatot használat után/kilépésnél" opcióit szerintem felesleges használni. Ha inaktív a kapcsolat, a szolgáltató úgyis bontja.

    Remélem amit írtál már megoldja a problémát.
  • mochee
    #7453
    Kösz, ezt is beállítottam, de azt elfelejtettem mondani, hogy ezzel nem oldódtak meg a gondok. Körülnéztem jobban, és találtam valamit, remélem így jó lesz: Internet Explorer jobbkatt, internetes tulajdonságok, kapcsolatok, beállítások, (az alsó mert 2 van) és speciális, ott meg volt ilyen üresjárati kapcsolatbontás hány perc, meg hogy kapcsolat bontása ha nincs szükség a kapcsolatra (ezekről leszedtem a pipát), remélem jó lesz így.
  • Frenzy
    #7452
    Milyen internet kapcsolatod van jelenleg? Én arra tippelek a leírásodból hogy ADSL, de lehet hogy tévedek. Közvetlenül kapcsolódsz internetre vagy valamilyen külső router eszköz segítségével?

    A lekapcsolódás egyébként elég furcsa, mivel hogyha aktív a kapcsolatod (vagyis megy a letöltés), akkor általában nem szokott lekapcsolódni az internetről. Bár van ADSL esetében ez a 24 órás bontás, amikor bontja a kapcsolatot.

    Ha ADSL kapcsolatod van, és létre van hozva XPben a hálozati kapcsolat, akkor hozd elő a beállításait. Ha kinyitod a hálózati kapcsolatok ablakot, ott jobb gombbal ráböksz, majd beállítások (properties). Illetve úgy is előhozható, ha a "bejelentkező" ablaknál a beállításokra böksz.

    Az előjövő ablak második tabján (nálam options, magyarul gondolom opciók) látható újratárcsázás beállítása. Itt kéne tudni beállítani, hogy ha megszakad, akkor próbálkozzon újra.
  • mochee
    #7451
    Szevasztok!
    Lenne egy problémám az internettel kapcsolatban. Sp 2-es WinXP-m van, és ugye sokszor fordul elő, hogy egész este, meg nappal, amikor nem vagyok gépnél, le szeretnék tölteni a netről. A problémám, hogy valamiért mindig bontja a kapcsolatot, és igy addig nem tölt semmit a Flashget.
    Ha valaki tudja, hogyan lehet azt beállítani neki, hogy ne kapcsolódjon szét egy idő után, az nagyon kérem árulja el.

    Sokszor installálok oprendszert ujra, de régen mindig megkérdezte kis idő elteltével, amikor éppen nem nyultam a nethez, hogy kapcsolat maradjon vagy bontsa automatikusan a kapcsolatot és visszaszámlált. Ekkor azt mondtam, hogy az automatikus kapcsolatbontás ne legyen aktiv, és akkor jó is volt. Most viszont ilyen kérdést nem tesz fel, és nem tudom hogy magamtól ezt hogy lehet beállítani.
  • Met
    #7450
    tegyél fel friss alaplapi drivert
  • TANKboy
    #7449
    Köszi mindenkinek a segítséget. Kár, hogy az elő kérdésre nem tudtok ti se hozzászólni.
  • Mortel
    #7448
    Mintha nem lenne , hozzá mefelelő Driver.

    Megnéztem a bios látja a CD meghajtót.De új rendszert nem akarok rá tenni...
  • Mortel
    #7447
    Az eszközkezelő látja a hardvert, de hibát jelez ki hozzá. Mind a CD-rom-hoz mind a virtual deamonhoz.
  • nemcsakfeel
    #7446
    mármint honnan tüntek el? windowsból , vagy a biosból?
  • Mortel
    #7445
    Ezt meg kell kérdeznem újra.
    "Eltüntek a cd meghajtóim" mit lehet ezzel csinálni???

    Még új windowst se tudok rakni mert nincs honnan installja...
  • Csaba
    #7444
    Hát nem tudom. Egyszer töröltem a temp könyvtárat, és a hp nyomtatóm ezután nem működött. Gondoltam, akkor újratelepítem. Elindítva a telepítőt, érzékelte, hogy fel van téve a driver, nem is engedte, csak az uninstallt. Igen ám, de állandóan megfagyott uninstall közben, mert pár bejegyzés törölve lett... Hát, 3 órányi szenvedés után (registry turkálás stb.) csak sikerült működésre bírni a nyomtatót. Szóval csak vigyázni a temp könyvtárral (bár ez win98 alatt volt, de az xp-nél is lehetnek gondok)...
  • flashX
    #7443
    [nemtudhat mindent]
  • DanyyX
    #7442
    Cookikat nem a tempbe tárolja.
  • DanyyX
    #7441
    Temp-el kapcsolatban egy tanács:
    Környezeti változóknál lődd be, hogy az összes temp, és tmp nevű változó ugyanarra a könyvtárra mutasson, pl: C:\Temp. Ugyanis a windows két v. három féle helyen tartja a temp fájlokat.
    Megvalósítás: Megnyitod a rendszertulajdonságokat [Sajátgép, jobb gomb, tulajdonságok], itt a speciális lapon a környezeti változóknál beállítod a TMP és a TEMP nevű változót [rendszerváltozót és felhasználói változót is] a kívánt mappára.
    Ennek az az előnye, hogy egy helyről kell csak törölnöd az ideiglenes fájlokat. A windows alapbol a C:\Windows\Temp illetve a C:\Documents and Settings\<aktuális felhasználó>\Local Settings\Temp nevű könyvtárba pakolja a cuccokat.
  • skristof
    #7440
    próbálj meg bejelntkezéskor ctrl+shift-et nyomvatartva indulni
    ekkor elvileg a 'fő' rendszergazda bejeléentkezést adja be, minek a jelszavát a win telepítésekor adtad meg
    lépj be ugy, hátha megy
  • Mortel
    #7439
    A temp könyvtárat lehet törölni. 2 hetente letöröltem amíg explorert hazsnáltam. Opera annyira nem szemetel..
  • flashX
    #7438
    az elsőre sajna nem tok mit mondani de sztem a temp tartalmát lehet törölni eztek az ideiglenes internet fájlok, pl cookik, meg ilyenek
  • TANKboy
    #7437
    Sziasztok!
    Rendszergazdaként használom a gépem, nincs is más. Egy ideje ezt az üzenetet kapom, ha vmi a regisztrációba akar tenni vmit:
    Regedit parancsnál is ezt tapasztalom. A súgó segítségével megpróbáltam szintén feloldani ezt, de ugyanez az üzenet lett az eredménye.
    Segítsetek nekem. Köszi.

    Más: A Local Settings\Temp könyvtár tartalmát nyugodtan törölhetem, még ha tele van .exe meg .dll file-okkal is?
  • Mortel
    #7436
    öö na menjen az ilyen a na oda..
    Lehet ,hogy ez az egész baja a rendszeremnek? majd meglátjuk...
  • zala007
    #7435
    Az, hogy tönkretegye a géped. :)
    Link!
  • Mortel
    #7434
    IDriver.exe - ennek mi a funkcíója?
  • lck
    #7433
    Mert teljesen tiszta visszaállítást csinál. Semmit nem felejt a registry-ben és a system mappákban.
  • Mortel
    #7432
    Én csak abból használok microsoft terméket amíből nincs más

    A hibernálás funkcióra gondolsz?
  • SoDI---
    #7431
    Én csak abból használok nem-microsoftos dolgot, amiből nincs.
    (kivétel FrontPage, arra rá se vagyok hajlandó nézni :))
  • SoDI---
    #7430
    Mint Norton, amikor az XP-nek van saját visszaállítója is?
  • Met
    #7429
    win reinstall, esetleg próbálj meg frissítéseket leszedni hátha az gatyába rázza