25353
Whistler - Windows XP
  • skristof
    #7510
    szívesen
  • DanyyX
    #7509
    Ad-aware, spybot, vagy virusirto nem talál semmit akkor még meg lehet próbálni a csökkentett mód majd msconfig, és megnézni, hogy mi nem való oda vagy szintén csökkentett módban registry: HKLM/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run kulcs alatt megnézni, hogy mi van, ami gyanús azt törölni. Ez igen valószínű, hogy valamilyen kémprogram.
    A windowshoz az sp2-t felejtsd el, mert csak mindent elb@sz [tapasztalat]. Tegyél fel egy normális tüzfalat+vírusirtót amit rendszeresen frissítesz, és akkor nem lesz gond [tüzfalnak javaslom a Kerio-t].
    Ha az msconfig vagy a registry buherálás nem hoz eredményt akkor sajna windows reinstall.
    + még valami:ha feltétlenül nem szükséges a messengert hasznos dolog eltávolítani.
  • nemcsakfeel
    #7508
    sztem neked is hasonló a gond, hogyha linuxba műxik, win bepidg lassú.
    próbáld meg ethereal al figyelni hogy mi hova közlekedik a gépedről a net felé, akkor eldöntheted hogy kémprogi, vagy win hiba..
    bár a viagrás vucc elég erősen reklám gyanús.
  • nemcsakfeel
    #7507
    belépés csökkentettmódban, és úgy próbáld meg msconfiggal kiszedni a cuccokat. akkor levileg nem indít el semmilyen külső dolgot, csak a rendszerhez szükségeseket. nekem így sikerült legyaknom ilyen beépülő progikat.
    másik: virusellenörzést nyomassál, vannak online- keresők is, ezt is cökkentett módba próbáld meg..
  • zala007
    #7505
    Hali!
    Volna egy elég vicces problémám.Az elmúlt egy hétben mindenféle gondom volt a nettel, ha játszottam, vagyis a pingem 7-800 körül mozgott.Gyors vírusellenőrzés, eredmény semmi.Msconfig-ban észrevettem, hogy van pár oda nem illő dolog és nagy naivan gondoltam manuálisan letörlöm őket.Elindítom a regeditet, ami elindul, majd ki is lép.Gondoltam átnevezem regedit1-re és akkor menni fog.És most jön az igazi probléma:nincs windows mappa!Eltűnt...egyszerűen nincs.Mit lehet tenni?Formattálást csak legvégső esetben szeretnék, úgyhogy azonkívül nem lenne valami ötlet?
    Előre is köszi!
  • nemcsakfeel
    #7503
    gratula az oldalhoz :D
  • lacibacsi
    #7502
    Persze, hogy NTFS. Szűz vinyóra ment fel anno és mint mondtam működött is sokáig. Emlékeim szerint pedig nem csináltam semmi olyat, ami a fiókokat megkavarhatta volna, sem a fájlrendszerhez nem nyúltam (ahhoz nem is lehet), sem semmi ilyen...
  • zeus
    #7501
    NTFS a fájlrendszered?
    mert ha nem akkor jól megkeverted :) reinstall...
  • lacibacsi
    #7500
    Sziasztok!

    Nagyon hülyén érzem magam a következő kérdésem miatt, de sajnos teljesen elakadtam.

    A kérdés: hogyan tudok a saját gépembe rendszergazdaként bejutni?

    Magyarázat: Az XP telepítésekor létrehoztam két fiókot. Az egyik volt "EN" a másik "CSALAD". Az "EN" felhasználónak rendszergazdai jogokat adtam, jelszóval védve, a "CSALAD" jelszó nélkül használható volt bárkinek. Később rájöttem, hogy ez így hülyeség és töröltem a "CSALAD" felhasználót, az "EN" felhaználóról pedig levettem a jelszavas védelmet.
    Telt-múlt az idő nem volt semmi gondom. Aztán eljött egy idő, amikortól a jogaim nem működtek 100%-osan. Olyanokra gondolok itt, mint például: nem tudok bejutni a Norton Antivirus beállításaiba (csak rendszergazdákat enged be), nem tudom használni a feladatkezelőt, nem tudok eltávolítani mappákat a start menüből. És még sok ilyen nyalánkság van....

    Mit kellene csinálnom? Mitől állítódott el és mi a gépemben? Van segítség vagy csak egy XP reinstall segítene? (Ezt nem nagyon szeretném a rengeteg feltelepített adat és program védelmében. Tudom, hogy a reinstall nem formázás, de az ördög nem alszik)

    Segítő ötleteiteket várom.

    Köszönöm

    lacibacsi
  • miga
    #7499
    Mint említettem, most ismerkedik a nyelvvel, azonkívül csak ő nem látta...
  • GixEr
    #7498
    Ritkan latni ilyen igenyes oldalt :)
  • lck
    #7497
    Nekem Firefoxszal szépen mutogatja a seggét.
  • miga
    #7496
    Köszi a segítséget, alternatív megoldásként:
    sikerült meogoldania az Avant Browser-rel, ez megjeleníti.
  • miga
    #7495
    Ott a pipa sajna...
  • PetruZ
    #7494
    Options - Internet Options - Advanced fül - Multimedia csoport - "Play animations in web pages" bepipálva.
  • miga
    #7493
    Helló!
    Egy haveromnak lenne szüksége a segítségetekre, és mivel nem akarja kivárni az 1 napot, amire él a regisztrációja, általam tenné fel a kérdését...
    Szóval, most barátkozik a html-lel, készített is egy oldalt, amire gif-animokat tett fel többek között. A gond az, hogy mindenkinek működik (mozog) csak neki nem, nem látja (csak állóképként). XP-je van, újra is telepítette, hátha megoldódik a baja, de nem jött össze.
    Próbálta explorerrel, és firefox-al egyaránt.
    Az oldal egyébként: www.divatneger.fw.hu
    Előre is köszi!
  • Met
    #7492
    Ha ilyen titkos program akkor valszeg ki lehet kapcsolni, hogy látszódjon a trayben, vagy telepítéskor megkérdezi, hogy akarod e, hogy látszódjon.
  • Met
    #7491
    Hát passz, néztem az enyémet, hogy nincs e valami gyorsbillentyű amivel vissza lehet hozni de nemtaláltam, telepítsd újra az xp-t ha zavar, nekem egyszer az intézőből tünt el a menüsor meg minden.
  • Mop
    #7490
    Hi!
    Tudja vki, hogy a systray-ben hogy lehet elrejteni az ikonokat.
    Mert van egy progim, ami mindig a háttérben fut és ott az ikonja, de azt akarom, hogy továbbra is fusson, csak nem legyen ott az ikonja.
    Ja, és az alap Windows XP-s beállítás helyett kellene vmi megoldás, hogy az illetéktelenek ne tudjanak hozzáférni.
  • gkeeper
    #7489
    NA ez a probléma!Ha megnyitom a Sajátgépet és azon belül bármit akkor nincsen felül a szokásos menüsor.DE megnéztem a windows intézőt és ott pedig van.Mit lehet csinálni?Válaszotokat előre is köszönöm!!!!
  • GaVino
    #7488
    Jol értelmezted es sikerult nagyon szepen koszonom
  • PetruZ
    #7487
    Akkor reklamálj a szolgáltatódnál (gondolom, vmelyik ADSL-ről van szó). Nekem nem lett rosszabb a netem, sőt, valamivel javult: a magyar szerverek többsége teljesen simán hozza a dupla sebességet, ellenben a külföldi vonalak ugyanolyan szélesek maradtak, ezen érezhető némi késés.
  • GhoST23
    #7486
    Köszi, mondjuk az is igaz hogy a mostani sávszélesség növelésnél jött elő elötte nem volt ilyen.
  • nemcsakfeel
    #7485
    net szolgáltatód hibája.
    nálam ( chello ) a ping úgy kb. elviselhető, de a csomagvesztés nagy ..
    próbálj ügyfélszolgálaton reklamálni

    © rutom tegnap 10:11 | Privát | Válasz | #7465
    keressél egy GIT nevű progit, ami megkönnyíti az egész dolgot. Nem VPN-t hoz létre, de teljesen arra a struktúrára alapoz. Pont erre találták ki. Aszem nem freeware, de ezt sztem könnyen orvosolhatod ármelyik serialos oldalon :)
    Gaming Internet Tunnel ( vagy vmi hasonló a neve.. )
  • skristof
    #7484
    szerintem ennek kell a K25-ben szerepelnie:

    =HA(SZUM(K1:K24)=SZUM(A25:J25);(SZUM(K1:K24));"nem egyenlőek!")


    persze ha jól értettem a problémát
  • GhoST23
    #7483
    Azt megtudná mondani valaki hogy mitől lehet az hogy a ping értékek óriásiak ellenben a sávszélesség megmarad. Használtam már mindenféle spyware/adware/virus írtót és kisebb ártalmatlanabb dolgokon kívül semmit sem talált. Hiába írtottam le mindent nem változik semmi
  • GixEr
    #7482
    A #7424-es letoltesproblemara senki semmi egyebet??
  • Roll
    #7481
    Állítgattam a regisrty-be a prefetch értéket, hát nem sokkal lett jobb.
  • Met
    #7480
    milyen mappákból? az intézőből? nézet-eszköztárak-szokásos gombok
  • gkeeper
    #7479
    Segítsetek légyszi!!!eltűnt a mappákból a menüsor.Se visszanyíl.egyszerűen semmi sincs a mappá[email protected] az msn címem.Aki tud segítsen már legyen szíves!Előre is hálás lennék neki.Köszönöm
  • Met
    #7478
    csak 15 csíknyit telepítetted föl
  • Roll
    #7477
    Sziasztok!

    Most raktam újra az xp-t, és baromira nem tetszik hogy a betöltés 15 csíkig tart.
    Mitől van ez?
  • GaVino
    #7476
    a példa amivel már oly rég szenvedem:))
    A25től az J25 ig számok vannak ezek összegét a K25-be szeretném látni-->=SZUM(A25:J25) ez megvan!!
    nah most K1-től K24 ig is számok vannak és ezek összegét is szeretném a K25-be látni. A sorok és az oszlopok értéke elméletileg azonos pont azt akarom hogyha összeadta a sort és az szlopot és ez nem = akkor abba a K25 be jelleze valahogy ha = a két érték akkor a K25--be irja ki az azonos erteket.remélem nem túl bonyolult... köszi előre is
  • Met
    #7475
    THX
  • units
    #7474
    Ablak->felosztás húzd a kivánt helyre
    Amelyik felosztóra nincs szükséged dupla klick rajta.
    Ablak->rögzités


    egyszerűbben:
    Jobra fent a görgetősáv tetején illetve alján a nyíl után van egy kis "vonal" fogd meg és húzd.
  • Met
    #7473
    Ha már excel.
    Van egy lista és a fejléc amiben a cim, méret stb. szerepelnek, ugye az van legfelül de ha lejjebb görgetem a listát akkor nem látszik. Hogy lehet azt megcsinálni, hogy az első sor mindíg látszódjon? Valahogy lebegjen a többi felett, nemtom:)
  • units
    #7472
    konkrét példát írj! egy Mező több cellát is magába foglal.
    Egyszerűbb lenne, ha látnám.
  • GaVino
    #7471
    köszi szépen !!! Ha én a sorok összegét és oszlopok összegét egy mezőbe akarom ellenőrizni akkor mit tegyek?? Ha az oszlopok és a mezők összege egy mezőbe esik és azt akarom ellenőrizni hogy ezek egyeznek-e??
  • units
    #7470
    Logikai fügvenyekkel megoldható, hogy igaz vagy hamis eredményt adjon az adott cellában.

    pl:

    ha "A25" az "A" oszlop összege
    és az "M6" az "M" sor összege
    akkor a "HA" fügvény: =HA(A25;A25 =M6)
    az "ÉS" fügvény: =ÉS(A25=M6)

    biztos van még más megoldás is.

  • GaVino
    #7469
    Sziasztok!!! Hogy tudom excelbe megcsinálni azt hogy egy sor összegét és egy oszlop összegét összehasonlítsa és ha nem egyezik akkor kiírja??????