25353
Whistler - Windows XP
  • ironmaiden
    #7870
    Próbáld meg ezt:
    http://download.microsoft.com/download/1/2/6/1265de6c-06e0-4b28-af97-545000ade6b7/scripthu.exe
  • savafan
    #7869
    Nem telepítettem a Java-t miután rájöttem (kb. vasárnap estére), hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz.
    Ha jól értem a leírásod akkor, vissza kellene állítani a windowst arra a pontra amikor még a régebbi verzió volt a gépen és akkor uninstall? Namost ha olyan windows lett feltéve amelyikbe az SP1 gyárilag benne volt akkor az abban lévő IE már "tunningolt" vagy a sima mezei verzió?
  • ollie
    #7868
    Nem tudod uninstallálni az IE-t, a Programok Hozzáadása/Eltávolításából? Mivel a legújabb, ezért gondolom telepítve volt valamikor, és akkor lehet uninstallálni. Ezek után meg megint tudod majd installálni.

    Egyébként ahogy előbb írtam, nem Java probléma van, tehát hiába telepítgeted a Javát orrba-szájba, nem fog megjavúlni.
  • ollie
    #7867
    Ennek semmi köze a JavaScripthez.

    Java és JavaScript annyira messze van egymástól, mint Makó Jeuszálemtől. Az előbbit a Sun fejlesztette ki, az utóbbit a Netscape. JavaScriptet nem lehet felinstallálni, mert be van építve a böngészők motorjába, mindegyikbe külön.
  • savafan
    #7866
    Köszi az ötleteket. A gond az, hogy a telepített IE frissebb mint amit a neten találtam. Ezért nem volt hajlandó folytatni a telepítést a gép. Hiába szedtem le a fennt lévő verziót. Van valami hely ahonnan ki kell még törölni (manuálisan) az IE telepített információit?

    Feltettem a Java különböző friss dolgait de nem javított semmit.

    Más ötletem nem lévén feltettem egy másik böngészőt, jelen esetben az Opera-t, próba képpen és azzal simán ment minden. A fórumozás, képnézegetés, stb. Az is feltett valami Java-s marhaságot de ettől a régi még nem javult meg.
  • bigapó
    #7865
    És azt, hogy lehet megoldani, hogy gyorsabban boot-oljon, mondjuk nekem speciel nem 30-60 másodperc, de azért nem árt tudni. Szóval, hogy lehet gyorsítani a bootolást??
  • DanyyX
    #7864
    Java2 Runtime Environment.
  • ollie
    #7863
    Annak semmi köze a JavaScripthez.
  • fifi
    #7862
    nem a Jva Virtual Machinét?
  • ollie
    #7861
    Nem lehet a Javascriptet újratelepíteni, és nem is windowsban van beépítvem, mert az IE motorba van beépítve. Telepítsd újra az IE-t szerintem.
  • mikike
    #7860
    Van nálam egy Maxtor winyó, USBs mobil rackben.
    A tulaj szerinte nem jó a wincseszter meg kellene formázni.
    De én itt tisztán látom az E és az F meghajtókat és rajta az adatokat.
    A kérdésem a következő:
    a, XPben milyen programmal lehet ellenörizni egy wincsesztert?
    b, ha mégis leformázom neki, milyen ingyenes programmal tudnám a két partíciót egyesíteni?
    ...
    c, USBs winyót hogyan lehet "szabályosan" be és lecsatolni?

    valami nem stimmel:

    F:\>chkdsk /f
    A fájlrendszer típusa: NTFS.
    Az aktuális meghajtót nem lehet zárolni.

    A Chkdsk parancs nem tud futni, mert a kötetet egy másik folyamat használja.
    A Chkdsk parancs akkor futhat, ha a kötet először le van választva.
    A KÖTET ÖSSZES LEíRÓJA ÉRVÉNYÉT VESZTI!
    Leválasztja ezt a kötetet? (I/N) i
    A kötet le van választva. A kötet összes megnyitott leírója érvénytelen.
    A kötet címkéje: Új kötet.

    A CHKDSK a fájlokat ellenőrzi (1. lépés / 3)...
    A fájlvizsgálat befejeződött.
    A CHKDSK az indexeket ellenőrzi (2. lépés / 3)...
    Az indexvizsgálat befejeződött.
    A CHKDSK a biztonsági leírókat ellenőrzi (3. lépés / 3)...
    A biztonsági leírók vizsgálata véget ért.
    A CHKDSK lefoglaltnak jelölt szabad területet talált a kötet bittérképében.
    A második NTFS rendszerindító szektorra nem lehet írni.
  • reaper4
    #7859
    :D
  • savafan
    #7858
    Engedélyezve van. És nem is állítottunk el semmit csak egyik napról a másikra lett ilyen.
    Az szerintetek átmenetileg megoldás ha másik keresővel próbálkozom? Akkor ha azt a progit feltelepítem azzal elméletileg felkerül a saját javascript vezérlő része.
    Ez a javascript amúgy a windowsba beépülő cucc vagy ezt lehet külön is telepíteni?
  • lck
    #7857
    kontrolaltcipőtalp !!!
  • ollie
    #7856
    Kapcsold be a scriptek engedélyezését az IE-ben.
  • [Walaki]D`Lair
    #7855
    :DDDDD
  • ironmaiden
    #7854
    Ha valami nem jó, máskor ne "kézrátétellel" gyógyíts.:)
  • Gladiator
    #7853
    BASZKI! MOST VESZEM ÉSZRE, HOGY ELTŰNT A D MEGHAJTÓM!
  • Gladiator
    #7852
    pár napja írtam, hogy a gépem kiba lassú, meg újraindul, meg ilyen fasságok. akkor csináltam egy rendszer visszaállítást, és minden a régi volt. tök happy voltam. aztán megint ugyan azt csinálta, belassult, újraindulgatott. megint rendszervisszaállítás. most egy pár órája megint belassult, újraindult. kurvára beidegesedtem, és belebasztam egyet a gépházba. a hangfalak el kezdtek sípolni, de leszartam, kinyomtam a gépet és elmentem tv-zni. aztán most kapcsolom be a gépet, és kéri az xp cd-t. jó benyomom, kiírja, hogy a win xp installálása, lent mennek ilyen hülyeségek. utána bejön egy oldal, választhatok, hogy javítás, vaggy telepítés, vagy kilépés. rányomtam a javításra, ami kiírta, hogy nem jó, mert nincs merevlemez cstlakoztatva a géphez. ekkor beszartam, hogy akkorát ütöttem a gépbe, hogy leesett a vinyo. szétszedtem, de minden jó volt. most megint elindítottam, nem kért semmi, felismerte a vinyót, mondjuk samsung helyett vmi sanicot írt ki bootolásnál. viszont most minden megint gyors. na erre mondjatok vmit:)
  • savafan
    #7851
    Jobban belemélyedtem a gépbe. A javascript-es dolgok nem futnak a rendszeremen. Ha javascript-es bármiféle dolog van az oldalon akkor eleve hibásan hozza fel az oldalat. Ha pedig szeretnék elindítani egy javascript-es cuccot akkor semmit nem csinál. Kattintgathatok rá amennyit csak akarok.
    Javítható valamilyen utólagos módon ezt a javascript-es hibát?

    THX előre is!
  • lck
    #7850
    Szívesen !

    Kb. 2 hete voltam hasonló helyzetben és valaki a fórumban szintén segített nekem. :-)
  • units
    #7849
    Vizsgáld meg azt a mappát alaposan. A vírusod még ott lehet.
  • Bircsike
    #7848
    Szeretném legőszintébb köszönetemet kifejezni neked, nagyon fontos volt ez nekem és hála neked sikerült ezeket a fájlokat előhozni! Nagyon-nagyon szépen köszönöm!!!
  • lck
    #7847
    Vezérlőpult > Mappa beállításai > Nézet
    Egyszerű fájlmegosztás használata (ajánlott): pipa levesz.

    Utána:

    C:\Documents and Settings\Bircsike - mappa tulajdonságok ( jobbegér )
    Biztonság - Saját tulajdonba vétel.
  • Bircsike
    #7846
    Énrajtam senki nem tud segíteni?
  • Skiper
    #7845
    Köszönöm fureszoszi, köszönöm tomo !! királyság, müxik :]
  • fureszoszi
    #7844
    #7820 sz hozzászólás a netedhez.
  • Skiper
    #7843
    Üdv,

    meg lehet oldani winxp-n belül azt, hogy gyorsabban bútoljon? Még áprilisban egy haverom valahogy megcsinálta, de azóta volt 3-4 formatálás, és szervízben is járt a gépem. Egyszóval most olyan 8-10 alkalommal szalad balról jobbra az a három csíkból álló nagy csík egy keretben, ami ugye a bútolás képét tárja elénk.
    Megoldható valahogy, hogy én ahelyett a 30-60 másodperces bútolás helyett egy kb. 5-10 mp-s bútolást lássak és utána betöltődjön a hőn szeretett operációs rendszer?

    /nincs kémprogim, rendbentartom az xp-t, ahogy tudom [kerio pfw, ad-aware stb], csak örülnék, ha gyorsabban bútolna. ja, ha már itt tartunk: ha elindul az xp, 2-4 percet várnom kell arra, hogy netre csatlakozzak. ha van orvoslás erre, azt is szívesen elolvasnám. 1,5mbps-s netem van, egy iyen fekete modemmel ./

    köszi
  • savafan
    #7842
    Hali!

    Megzavarodott a gépem. A Java alkalmazásokat nem hajlandó megnyitni. Frissítettem a Java verzióját de továbbra sem megy. Egyik napról a másikra ment tönkre. Képeket nem tudok megnézni, oldalak nem jönnek fel, stb. Kell valamit esetleg leellenőriztetni a gépen, hogy mi lehet a gond? A java most lett feltéve, hátha megsérült. De az új verzióval sem megy. A windowsnak nincs valami olyan része ami összefügg a java-val és megzavarodhat? Sok oldal csak úgy jön föl, hogy a bal alsó sarokba a "Kész" felirat mellet a hibát jelző kis ikon is megjelenik.

    Segítségetek előre is köszönöm!
  • DirtyPio
    #7841
    Hello!
    Meg akarom kerdezni, hogy miert van az, hogy a MediaPlayeremmel mindig tortenik valami? HA frissitem 10-esre 2 nap s elszall, ha visszarakom 9-esre kb. ugyanannyi ido mulva az is elszall, s mar nagyon unom az ujrarakozsgatasat. Szoval 2 nap elteltevel kiire\ja, hogy an internal application error has occured, azaz belso hiba, s nem toom, hogy miert van ez.
  • Bircsike
    #7840
    Halihó!
    Lenne egy igen komoly problémám! A gépem pár napja hihetetlenül lelassult, én valamilyen vírusra gondoltam ezért újratelepítettem a windows de csak azt, szóval úgy csináltam hogy az asztalom és az előző dokumentum mappám megmaradjon, csakhogy elkövettem egy hatalmas hibát, nem engedéjeztem a mappa bárki általi megtekintését és most ott van a "Documents and Settings" mappában de ha rákattintok akkor csak azt írja ki hogy C:\Documents and Settings\Bircsike nem érhető el. A hozzáférés megtagadva! Most mit tegyek? Nagyon fontos dokumentumok vannak abban a mappában nekem kérlek segítsetek!!!
  • L3oN
    #7839
    Egyébként a Ad-aware programhoz van magyarosítás. Érdemes beleilleszteni a programba és úgy konfigurálni. Megéri.Nemtudom melyik verzót használod, Nekem Ad-Aware SE prof build 1.05 van és nagyon sokat tud. Magyarosítással sikerült precízen bekonfigurálni és pöccre müködik.
  • Gladiator
    #7838
    htx
  • L3oN
    #7837
    Vezérlőpult/felügyeleti eszközök/eseménynapló ez a folyamat naplózó a windowsban. Aránylag könnyü kezelni. Nézd meg
  • Gladiator
    #7836
    csináltam egy rendszervisszaállítást, így már minden a régi. csak sajnálom, hogy soha nem fogom megtudni, mi volt a baja. nincs vmi napló a gépben ami elmenti, hogy miket csináltam?
  • bigapó
    #7835
    Köszi. Már leszedtem az SP1 minden frissítését és most felajánlotta, hogy szedjem le az SP2-őt. Ha leszedem és telepítem, akkor nem fog bekavarni? Nem az Én gépem és kicsit macerás lenne ha teljesen elölről kezdeném, bár lehet, hogy megérné külön partícióra tenni...:)
  • Aspyrin
    #7834
    Itt van a spyware topic. #7831 pedig csak egy gyors reakcióm volt, valószínűleg más egyébb finomságok is megtalálhatók a gépeden, amire az adaware rá sem néz
  • Gladiator
    #7833
    amúgy, mikor újraindítottam a gépet, már a spywarek írtása után, kiírta, hogy a rendszer kritikus hiba után állt helyer. elküldtem a micronak az adatokat, ami erre kidobta, hogy mi volt a baja a gépnek. hogy vmi drivert tettem fel. és mióta feltettem azt a drivert azóta szarakodik, de ez aszonta, hogy azé szarakszik, mert nem xp-hez valót tettem fel. pedig de. viszont más driver meg nincsen, és máshogy nem tudom használni a nyomtatót.
  • Gladiator
    #7832
    ?
  • Aspyrin
    #7831