25353
Whistler - Windows XP
  • L3oN
    #7830
    nem találom! mind1 mondjátok el
  • ollie
    #7829
    Töröld őket!
  • Crem
    #7828
    Sg forum: Hogy néz ki az asztalod c. topic...:)
  • Gladiator
    #7827
    tudom, nem ide való, de a másikba kevesen járnak.

    ad-awaret használtam, most ezekkel mit csináljak?

  • ollie
    #7826
    Fix IP címet adj a hálókarinak, és jó lesz.

    Hopp, elkéstem. :D
  • L3oN
    #7825
    tomo ezt a theme-t hogy tetted be a windowsba? nagyon megköszönném ha segitenél. illetve jó lenne egy kis weboldal is ahonnan ilyen jó kis designos themeket lehet letölteni. köszi a segitséged!
  • lex
    #7824
    DanyyX!

    Köszi. segitett, így már töröltem és tanultam ezt a reg. dolgot
    lex
  • Gladiator
    #7823
    panda 7.0 platinum végigment mindenen, nem talált semmit, az a spyadware, vagy mi azt hogy kell?:)
  • DanyyX
    #7822
    Kösz a segitséget.
  • tomo
    #7821
    hu skacok, bocs, hogy ilyen bazinagy lett.
  • tomo
    #7820
    [img]http://iaro.srv.hu/kep/netbeallitas rohogosnek.png[/img]
  • tomo
    #7819
    kozismert problema, adj a halokartyadnak lokalis ip cimet ( 192.168.1.2 pl )
  • tangabuvar55
    #7818
    hoppá, nekem is ezt csinálja!! belép, és semmit nem tudok elindítani a winampon kívül, sajátgépbe nem lép be, még a netre sem tudok csatlakozni, semmi.
  • tangabuvar55
    #7817
    így azt írja, h kevés a memória, de működik
    köszi a gyors segítséget!
  • DanyyX
    #7816
    Nekem meg olyan bajom van, hogy, ha bekapcsolom a gépet, bebootol betöltődik a windows, utána 30-50 másodpercig semmit nem tudok futtatni. Nem fagy le, csak egyszerüen nem tudok programot indítani, de még az automatikusan elinduló programok sem indulnak el. Letelik a 30-50 mp idő, utána minden megy rendesen.

    Kipróbáltam, ha úgy indítom el a gépet, hogy nincs rádugva a DSL-modem, akkor semmi gond nincs egyből betölt.
    Hardverhiba/vírus/spyware kizárva. Több hawerom gépe is ugyanezt csinálja. Sztem vmi Windows hálózati folyamat [DHCP,NetDDE] vagy vmi ilyen cuccos kavar be.

    Na erre mondjatok valamit.
  • tangabuvar55
    #7815
    köszi +nézem....
  • DanyyX
    #7814
    Registryben:
    HKLM/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run kulcs alatt nézd meg.
    Ide azokat a cuccokat rakja, amik a windowsal együtt indulnak el.
    Törölni valószínüleg azért nem tudod, mert fut. Feladatkezelőben [Ctrl+Alt+Del] a folyamatoknál nézd meg, hogy fut-e, ha fut, akkor jobbclick, Folyamatstruktúra leállítása. Ez után próbád meg törölni.
    Még egy módszer:
    Indítasz egy parancssort [cmd.exe], leállítod az explorer.exe-t. Parancssorban megkeresed a fájlt [gondolom c:\Windows\system32-ben van] és a del paranccsal törlöd.
  • Gladiator
    #7813
    vedd elő az xp cd-t. keresd meg rajta az autoexec.nt_ nevű fájlt. másold ki a gépre.
    a windows/system32 mappában van egy expand nevű progi, azzal tudod kicsomagolni az ilyen windowsos izéket. kicsomagolod, és bemásolod a system32 könyvtárba
  • Gladiator
    #7812
    ugyanaz, mint tegnap nekem.
  • tangabuvar55
    #7811
    hali! XP van a gépemen, és ha el akarok indítani egy régebbi játékot, akkor jön a hibaüzenet: 16 bites windows alrendszer..C\windows\system32\autoexec.nt . A rendszerfájl nem megfelelő a futó MS-DOS és M.Windows alkalmazásokhoz. ... Bezárás-Kihagyás. tudna valaki segíteni?
  • Gladiator
    #7810
    oks, htx
  • ollie
    #7809
    Nem, más lesz a baj, amiket csináltál azokkal nincs bibi. Inkább vírus, valamint spy/adware írtást javaslok.
  • Gladiator
    #7808
    Mikor indítanám el, kurva lassú, vagy 2 percig bbotol, aztán behozza azt a scandisk féle szart, szórakozik vele vagy 5 percig. nagy nehezen elindul, minden program ilyen 10-20 mp-re lefagy, újraindul magától, meg iylen faszságok. és vmi kattog a gépházban, ha gyorsan írok:)
    most akkor mi volt a baj? hogy kitöröltem az ASP mashine flhasználót, vagy az autoexeces dolog?
  • Gladiator
    #7807
    szóval a másik:

    Utána próbáltam feltenni a nyomtató driverét, de mindig kiírta, hogy vmi baja van az autoesex.nt fileval a system32 könyvtárban. megkerestem, nem is volt olyan fájl. megnéztem a neten, elméletileg az SP2 néha letörli.
    fogtam az xp CD-t, megkerestem rajta ezt a filet, ami be volt ugye csomagolva. a windows kicsomagolójával az expanddal kicsomagoltam, és bemásoltam a system 32 könyvtárba. minden tök szupi volt, felment a driver, oks.

    aztán utána játszottam az nfsu2-vel, már akkor is érdekes dolgokat csinált. olyan 5 percenként 20mp-re lefagyott, meg eltűnt alólam a pálya. oks, írratott játék, biztos amiatt van. aztán a gép is újraindult magától. tököm kilett, kikapcsoltam.

    next üzi->
  • Gladiator
    #7806
    Konfig:

    PVI 3.2
    Abit alaplap
    Samsung winchi
    Win XP Home Edition SP2

    Mikor elindítom a gépet mindig megkérdezi melyik felhasználóval akarok belépni, de csak egy van ott. hát gondoltam, hogy akkor a vezérlőpult felhasználóifiókok mappában beállítok vmit. volt ott vmi ASP meshine felhasnáló, akit nem is ajánl fel nekem, mint lehetséges felhasználó, szal gondoltam kitörlöm (a fájlokat azért meghagytam). Újraindítottam a gépet. csomót töltött, gondoltam épp most veszi észre, hogy csak 1 felhasználó van, nem is zavartattam magam.

    Ez az egyik lehetséges oka, hogy most szar a gépem.
    Másik:

    azt a köv üziben, mert ez a szar állandóan újraindul magától, és ne akarom, hogy megint elvesszen amit írtam.
  • ollie
    #7805
    Safe módban próbáld kitörölni, de mindenképpen ajánlok neked adaware, spybot és ms antispyware futtatást, de különösen az utóbbit.
  • lex
    #7804
    A SP1 rajta van, az illesztők frissitését végigcsináltam, a driverét is.
    Megpróbálom ugy futtatni ahogy írtad. Köszi.
    Ha az sem segít akkor szerzek egy másikat, telepitőnek.

    Lenne még egy ami nagyon izgat, mert nem sikerül. Már nemn ez az első ilyen, hogy az istennek sem engedi törölni magát egy fájl, vagy most ez az exe
    A neten szedtem össze valahogy, az icont leszedtem, de a könyvtárból nem engedi magát. /a neve: Free_Sex_Download4 exe, csak egy ablakot ad, a warez környékén adódik/
    Próbáltam átnevezni, ez néha sikerül, de nem engedi magát. Másolni, másolja, de csak azt tudom törölni. Kitettem az asztalra, oda is csak másolja magát még áthúzásra is.
    A registryben nem találom a nyomát, a reg.mech. nem szedi ki, de az error guard sem.
    Tudtok valami követhető módszert ami az ilyen makacs dolgokra jó? vagy van valami progi erre? és mi az, hol található?
  • DanyyX
    #7803
    XP CD-ről javítást így próbáld:
    Start/Futtatás: <CD-meghajtó betűjel>:\i386\winnt32 /unattend
    Ha ez se javítja ki, akkor sztem nem úszod meg a reinstallt.
  • DanyyX
    #7802
    Chipset driverek újratelepítését próbáltad?
    Az is lehet, hogy chipsetedhez újabb drivert kéne letölteni és azzal +próbálni.
  • tomo
    #7801
    service pack 1 fent van?
  • lex
    #7800
    A bajom az, hogy fogalmam sincs hol vannak, csak a redszerleirásban van rá utalás, de arra nincs, hogy hol a helyük. A CD javitási része nem segített.

    PCI egyszerű kommunikációs vezérlő PCI\VEN_E159&DEV_0001&SUBSYS_00038086&REV_00\4&25296D99&0&50F0 Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve.
    Universal Serial Bus (USB) vezérlő PCI\VEN_8086&DEV_24CD&SUBSYS_80891043&REV_01\3&61AAA01&0&EF Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve.

    Ez van oda beírva.
    Remélem tudtok segíteni.
  • DanyyX
    #7799
    A telepítő CD I386 könyvtárában nézd meg, hogy nincs-e benne a két problémás fájl. Ha benne van akkor csak másold be oda ahol vannak ezek a problémás fájlok.
  • lex
    #7798
    Sziasztok!

    Angol XP pro, hiteles. Feltéve nincs hang, nincs mikrofon pl: skypehez, hangrögzitőhőz. Ezt még megcsináltam, de nincs USB, nem látja a HP skennert. A nyomtató párhuzamosan van kötve. Az meg halványan nyomtat. Gondolom a telepitő sérült lehet. A mikrosoft un. "mérnökei sem tudnak segíteni. Értetlenül állnak, hogy a hang nem a telepitö hibája, keressem a hangkártyában illetve az alaplapi illesztőben a hibát. Nem ott volt, hanem az XP -ből hiányzott egy fájl. Az USB kifog rajtam. A rendszerleíró ki is jelzi, hogy két kezelő fájl problémás, a tartalma zéro. Újratelepités nélkül, hogyan tehetek valamit. Ez regisztrált példány, nem szívesen cserélném le másra.
    köszi, ha tudtok segíteni. Még korán van, de visszanézek.
  • ollie
    #7797
    Lehet, vagy az SP2 telepítő cd-vel, vagy egyben letöltött SP2-őt kell elindítani, vagy windows update-en keresztűl.
  • Der Wahnsinn
    #7796
    Üdv!

    Van egy probléma, amit nem igazán tudok megoldani: elvileg az összes mappa írásvédett a gépemen (tulajdonságaiknál ki van pipálva az írásvédettség). Ez még nem is lenne egy nagy probléma, mert felülírni, törölni tudok, az írásvédettséget mondjuk nem veszi ki az ördögnek se...

    A baj ott kezdődik, h egy mappám (a Panda vírusírtójé) már abszolút írásvédett... :(

    Hogyan tudom ezt megszüntetni, help pls!

    Amúgy fent van az SP2, de más még szinte semmi, nemrég telepítettem windowst.

    Előre is köszi!
  • bigapó
    #7795
    Sziasztok!

    Windows XP SP1-ről lehet SP2-re frissíteni? Ha igen, hogyan? Csak be kell tenni a telepítő CD-t?
  • lck
    #7794
    Itt az ismertetője.
  • lck
    #7793
    Az okát nem tudom, de tüneti kezelésnek próbáld ki a cacheman xp 1.1-et. Minimális a rendszerigénye. Van benne egy auto otimimalizáló. A memória szivárgásokat szépen kezeli. Nekem eddig ez jött be legjobban - jónéhány kipróbálása után. Mióta felraktam, érezhetően gyorsabb lett a gépem.
  • miatyánk
    #7792
    Üdv.

    Hogy tudom Windows XP-ben elrejteni a meghajtókat?(és újra láthatóvá tenni?)

    Eddig eljutottam: Sajátgép->Kezelés->Lemezkezelés
  • Revenger
    #7791
    Sziasztok!

    Remélem tud valaki segíteni, mert már nagyon elegem van a szopásból.
    Van egy Winxp-m, amely érdekes dolgot művel. Elindítok egy bármilyen játékot, és egy idő után elkezd bezörögni, meg akadozni a hang. Először a liveomra gyanakodtam, de mindent kipróbáltam, amit neten találtam (IRQ váltás, új driver, stb) és maradt a probléma.
    1.5 giga ramom van, és 2 giga virtuális mellette. Kínomban felraktam a virtuális memóriát 4 gigára, és láss csodát, a probléma kétszer annyi idő alatt jött elő. Magyarul valami eszi a memóriát.
    A háttérben futó programokat leellenőriztem, de semmi. Van vírusirtóm, és PestPatrolom. Fenn van az SP2. MI A FRANC LEHET MÉG.
    Esküszöm széttépem a gépet, mert már két napja pofozom, és nem nagyon volt még olyan probléma, amit nem tudtam volna megoldani. Ha valakinek bármilyen ötlete van, légyszi mondja.

    Köszi